sobota, 13 lutego 2016

219. - "Księga urody Lumiry"

Sprawdzone sposoby rosyjskiej uzdrowicielki na zachowanie piękna, młodości i zdrowia
Lumira

           

„Nasz wygląd zewnętrzny jest zwierciadłem naszego wnętrza.”

Młodość szybko mija i wiele osób nie może się z tym pogodzić. Pierwsze zmarszczki pojawiają się już przed 30 rokiem życia i z każdym rokiem zauważamy coraz więcej oznak starzenia się organizmu. Chcąc ją zatrzymać poddają się wielu ryzykownym zabiegom, operacjom plastycznym i używają drogich, pełnych chemicznych dodatków kosmetyków. Tymczasem niektóre z zatrzymujących czas produktów mamy we własnej kuchni i ogrodzie. Warto też sięgnąć do mądrości naszych babek, które nie miały do dyspozycji środków pielęgnacyjnych dostępnych powszechnie, więc korzystały z darów natury. Z takiej wiedzy i tradycji czerpie korzyści autorka „Księgi urody Lumiry.”

zdjęcie z książki
Lumira urodziła się w Kazachstanie w 1968 roku ale od 1990 roku mieszka w Niemczech. Swoją wiedzę zdobywała na Ukrainie, gdy miała 10 lat oraz u swojej babci Aleksandry, która nawet po śmierci była duchowym przewodnikiem autorki. Lumira to duchowe imię autorki. Jest zodiakalną Wagą, której patronuje planeta Wenus. Jej prawdzie nazwisko to Ludmiła Weidner. Jest rosyjską szamanką i uzdrowicielką, która przekazuje wiedzę sięgającą korzeniami do tradycji uzdrowicieli rosyjskich i kazachskich. Jest też autorką i nauczycielem duchowym. Prowadzi różne seminaria, szkolenia, warsztaty na świecie.

Rosyjska medycyna bierze pod uwagę wszystkie ciała energetyczne, nie tylko ciało fizyczne i na takich założeniach Lumira opracowała i rozwinęła skuteczną metodę samouzdrawiania i samoodnowy przeznaczoną specjalnie dla ludzi Zachodu. W Polsce ukazały się takie tytuły jak: „Rytuały ochronne na klątwy i uroki”, „Odmładzanie organizmu”, „Odkryj w sobie źródło zdrowia” i „Sekret Pełnego uzdrowienia.” 

„Księga urody Lumiry” zachwyca przede wszystkim wydaniem. Została wydrukowana na dobrej jakości papierze i opatrzona wieloma ozdobnikami graficznymi, kolorowym tekstem oraz zdjęciami, których większość pochodzi z prywatnych zasobów autorki. Każda strona jest niezwykle barwna i dekoracyjna co zachęca do zagłębienia się w treść i skorzystania z przekazywanej wiedzy. Ważne wiadomości, wskazówki, ćwiczenia są wyszczególnione na kolorowych paskach i stronach. Początkowe strony rozdziałów zdobią energetyczne prace malarskie wykonane przez Lumirę.

Poradnik został opracowany starannie i na podstawie doświadczeń autorki. Treść jest zawarta w sześciu rozdziałach opisujących wybrane obszary kobiecego ciała. Poznajemy sekrety dbania o twarz, ciało, piersi, włosy, dietę służącą urodzie i codzienny zestaw treningowy stosowany przez Lumirę.

„Im więcej poświęcamy sobie uwagi i dajemy miłości, tym silniejsi i bardziej obecni jesteśmy dla naszego otoczenia.”

Książka została napisana z myślą o kobietach ale także mężczyźni mogą z powodzeniem zastosować dla siebie zaprezentowane porady. Lumira przedstawia w niej własne sposoby, które stosuje od wielu lat. Preferuje środki pielęgnacyjne bazujące na składnikach naturalnych, które można wykonać w domowych warunkach. Podstawą jej pracy jest wiedza wywodząca się z tradycji praktykowanych przez kobiety w jej ojczyźnie. Stworzyła poradnik na prośbę swoich seminarzystów, którzy chcieli poznać tajemnice jej wyglądu i zdrowia. Na pytania dotyczące jej wspaniałej kondycji odpowiada:  „do pielęgnacji ciała i urody korzystam z tego, co mogłabym zjeść.” Pragnie zainspirować i zachęcić do zadbania o swój wygląd poprzez kreatywne działania z zastosowaniem produktów, które najczęściej wykorzystujemy w celach konsumpcyjnych.

Wiele przepisów na kosmetyki pochodzi z jej dzieciństwa, które poznała dzięki swojej babci. Niektóre stworzyła sama. Podkreśla, że jesteśmy istotami holistycznymi i powinniśmy podchodzić do swojego zdrowia i wyglądu nie tylko na poziomie fizycznym ale i niematerialnym. Opisuje nasz system ciał składających się z pięciu warstw: ciała fizycznego, eterycznego, emocjonalnego, mentalnego i duchowego. Przenikają się one wzajemnie i mają na siebie wpływ. Jeżeli na poziomie fizycznym coś nam dolega to również na poziomach subtelnych także nie wszystko działa prawidłowo. Dlatego Lumira doradza w jaki sposób zadbać o wygląd zewnętrzny, dobrą kondycję i zdrowie wraz z pracą mentalną i duchową.

W każdym z rozdziałów prezentuje metody pielęgnacji ciała, mentalną pracę z Praną, odmładzające masaże, zalety warzyw i owoców, które możemy wykorzystać na koktajle i naturalne kosmetyki. Prezentuje ćwiczenia dla ciała niematerialnego, techniki mentalne i oddechowe, które rozwinęła w swojej praktyce. Są one skuteczne dla poprawy wyglądu skóry, upiększenia i wzmocnienia piersi, zwiększenia ogólnej witalności. Podaje receptury maseczek, balsamów, kompresów, dezodorantów, perfum i wielu innych naturalnych środków do pielęgnacji ciała. Niektóre z nich opatrzone są zdjęciami ilustrującymi kolejne kroki wykonania specyfiku. Dzięki temu każdy może wykonać je własnoręcznie i wypróbować dla własnej korzyści. Skuteczność proponowanych technik, przepisów i ćwiczeń jest gwarantowana przez autorkę jej wyglądem. Dziś ma ona 48 lat, czego nie widać na jej skórze, włosach i ciele. 

Książka powinna znaleźć się na półce każdej kobiety, gdyż jest to bogata skarbnica wiedzy dotyczącej pielęgnacji i zachowania młodego wyglądu na długi czas. Młodość jest czymś przemijającym ale każdy chciałby ją zachować jak najdłużej. Uważa się, że zależy ona nie od tego ile mamy lat, lecz jak postrzegamy siebie, jakie mamy wnętrze, gdyż piękno wypływające z duszy odbija się także na zewnątrz. Oprócz pogody ducha, pozytywnego nastawienia ważne jest to jak dbamy o siebie. Dzięki poradom Lumiry możemy sprawić, że czas się dla nas zatrzyma. 

„Kiedy dla naszego piękna przyjmujemy czyste dary natury i korzystamy z nich, jesteśmy związani z odżywczą i uzdrawiającą siłą wszechświata.”

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania w Szwajcarii: 2013
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 208 
Okładka: miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Kamila Petrikowska
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginału: Lumiras Schönheitsbuch: Strahlendes Aussehen durch Mentalübungen und gesunde Kosmetik aus Natur und Garten

2 komentarze:

  1. Na pewno znalazłabym w tej książce ciekawe porady dla siebie. I takie ładne wydanie, to kusi.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wydanie jest przepiękne! Przyjemnie tzryma się ją w dłoniach :) Mnóstwo ciekawych porad :)

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)