czwartek, 11 lutego 2016

218. - "Rozmowy Mistrzów"

o najważniejszych prawach życia
Dr Wayne W. Dyer, Esther Hicks 

         

„Energia Źródła jest dla was dostępna przez cały czas.”

Ponad dwa lata temu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W Anaheim w Kalifornii 13 listopada 2013 roku spotkały się dwie wybitne osobowości: Dr Wayne W. Dyer i Esther Hicks. Inicjatorem tego spotkania był prezes wydawnictwa Hay House – Reid Tracy. Pewnego dnia zadzwonił do Esther z propozycją rozmowy Wayne,a Dyera z Abrahamem. Przyjęła to z entuzjazmem. Spotkanie było transmitowane na żywo przez Internet i nagrywane z udziałem publiczności. Treść rozmowy została spisana na kartach książki pt. „Rozmowy Mistrzów.”

źródło: youtube

www.drwaynedyer1
Dr Wayne W. Dyer był znanym mówcą, światowej sławy pisarzem i nauczycielem duchowym, który napisał ponad 40 książek. Jego fani i słuchacze nazywali go pieszczotliwie "Ojcem Motywacji.” Posiadał tytuł doktora pedagogiki terapeutycznej zdobyty na Wayne State University. Swoje doświadczenia życiowe spisał w książce, która została wydana także w Polsce pt. „Tak miało być.” Stworzył wiele programów i filmów, uczestniczył w tysiącach audycji telewizyjnych i radiowych. Był adiunktem na Uniwersytecie Świętego Jana w Nowym Jorku. Jego życie było niezwykle bogate w wydarzenia, które ukształtowało jego charakter i rozbudziło wewnętrznie. Z naukami Abrahama zetknął się w latach 80 – tych XX wieku, kiedy otrzymał kolekcję nagrań z jego przekazami. W 2001 roku poznał Jerry'ego i Esther, z którymi się zaprzyjaźnił. Zmarł w 2015 roku powracając do Nieskończonego Źródła ku nowej przygodzie.

www.abraham-hicks.com
Esther Hicks jest autorką wielu międzynarodowych bestsellerów, które stworzyła razem ze swoim mężem, Jerrym. Byli pierwszymi, którzy przekazali tajemnicę Sekretu. Od 1986 roku przekazywali światu ponadczasowe nauki niefizycznego bytu o imieniu Abraham. Jerry Hicks zmarł 18 listopada 2011 po walce z rakiem. Po jego odejściu, Esther nadal kontynuuje prowadzenie seminariów z pomocą Abrahama oraz swojego męża, który wspiera ją także z poziomu duchowego.

Abraham określa siebie jako „Zbiorową Świadomość”, bytem Nie – Fizycznym, którego nie można sklasyfikować słowami używanymi na Ziemi. Mówi o sobie w liczbie mnogiej, gdyż nie jest pojedynczą energią. Do Esther zwraca się poprzez myśli, które ona ubiera w słowa zrozumiałe dla ludzi. Esther nazywa Abrahama „Nieskończoną Inteligencją”. 

Książka „Rozmowy Mistrzów”to pierwsza książka Esther po odejściu jej męża Jerry'ego. Ma on formę dialogu między dr. Waynem i Abrahamem, który poprzez Esther udziela wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania. Poruszane zagadnienia są podbudowane faktami z życia Dyer,a, który szczerze opowiada o sobie, chcąc zrozumieć sens tego co przeżywał. W czasie rozmowy otrzymuje obszerne wyjaśnienia, które są także doskonałymi wskazówkami dla innych. Abraham przedstawia swoje poglądy na wiele tematów i prawd duchowych, dotyczących rozwoju duchowego ale i ludzkiego życia. Podkreśla on, że główną siłą, która ma silny wpływ na to czego doświadczamy jest Prawo Przyciągania i to w jaki sposób myślimy o sobie i świecie. 

Nauki Abrahama nie należą do łatwych lektur, lecz tym razem podane zostały w przystępnej formie. Używa on sformułowań przystosowanych do naszego systemu słów, dzięki czemu można bez problemu zrozumieć sens przekazu. Rozdziały są bardzo krótkie i poświęcone każdemu zagadnieniu osobno. 

Dowiadujemy się czym jest inspiracja, miłość w czystej postaci, jakie są skutki rozwoju cywilizacyjnego, produkcji genetycznie modyfikowanej żywności. Porusza sprawy karmy, przeznaczenia, potęgi pozytywnego myślenia i uświadamia, że jesteśmy odpowiedzialni za to co nas spotyka. Odnosi się do metod wychowawczych i relacji między rodzicami i dziećmi, do występującej na świecie przemocy, radzenia sobie ze złymi wiadomościami, przekazami. Uzyskujemy odpowiedzi na nurtujące dr Dyer'a pytania ale są one także skierowane do wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej. Czy istnieje piekło? Co czeka nas po śmierci? Kim są mistrzowie duchowi? Co kryje starożytna pieśń „Bhabavad Gita”? Jak traktować swoją przeszłość i doświadczenia, z których nie jesteśmy dumni? 

Każdy z nas ma własną drogę rozwoju, dąży wyznaczonych sobie celów i dlatego podejmujemy ważne wybory, które mają wpływ na nasze życie. Nasze otoczenie jest odbiciem tego, co o sobie myślimy, jak postrzegamy swoje dokonania i swoje otoczenie. Abraham porównuje nasze istnienie do dysku, na którym każdy z nas stoi i wiruje razem z nim. Wirując przyciągamy takie energie jakimi sami emanujemy. Jeżeli są one pozytywne – również takie zdarzenia do nas przychodzą. Myśląc negatywnie – doświadczamy trudnych chwil i nie poprawiamy swojej sytuacji. Dlatego tak ważne są nasze odczucia, emocje, przyzwyczajenia i nawyki, które często nas ograniczają. Abraham podpowiada jak zmienić tę sytuację i nauczyć się nowego sposobu postrzegania rzeczywistości.

"Większość ludzi wierzy, że pojawiacie się w ciałach, żyjecie sobie przez chwilę i albo robicie to dobrze, albo nie, a potem odchodzicie, odchodzicie a tak naprawdę jesteście Wieczni"

Książka „Rozmowy Mistrzów” to nie tylko relacja z ciekawego spotkania ale niezwykle motywująca i pokrzepiająca lektura, dzięki której możemy dogłębniej zrozumieć nasze istnienie. Pomaga przeanalizować swoje poglądy w poruszanych kwestiach. Z pewnością wymaga otwartego umysłu i chęci poznania sensu życia, gdyż wyrażane przez Abrahama informacje odbiegają często od ogólnie u nas przyjętych poglądów. Uświadamia, że jesteśmy twórcami własnego życia, dlatego dobrze jest robić to świadomie i mądrze. Odkrycie kim jesteśmy, czego chcemy doświadczać spowoduje zmianę myśli a dzięki temu będziemy mogli żyć tak jak chcemy.

„Kiedy już zrozumiesz związek pomiędzy tym jak się czujesz, a myślami, które powtarzasz, a które są powodem tego, że czujesz się w taki sposób jak się czujesz, to wtedy możesz zmienić emocje poprzez zmianę twoich myśli. A zdarzenia również się zmieniają. Wtedy ruszasz z kopyta. To tylko kwestia celowego myślenia. Myśl, czuj, myśl i czuj.”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: 1
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Liczba stron: 152
Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Anna Lewicka
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tytuł oryginału: Co-creating at Its Best: A Conversation Between Master

1 komentarz:

  1. Warto zrozumieć sens naszego istnienia. Bardzo ciekawa publikacja.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)