poniedziałek, 22 lutego 2016

220. - "Dowód wieczności"

Cała prawda o Drugiej Stronie
Mark Anthony

             

Nauka bez religii jest ułomna
religia bez nauki jest ślepa
Albert Einstein

Wokół komunikacji z duchami powstało wiele mitów i dziwnych opowieści mających na celu wywołanie strachu. Dlatego wiele osób boi się wizyt zmarłych w obawie, że doświadczą czegoś przerażającego. Sceptycy poddają w wątpliwość możliwość istnienia życia po życiu i rozmawiania z tymi, którzy odeszli. Osoby kontaktujące się z duchami często ukrywają swoje zdolności, gdyż są niezrozumiani przez otoczenie. Temat ten wywołuje strach, obawy a nawet przerażenie. Często można usłyszeć, że „ten temat to nie dla mnie”, „nie chcę o tym rozmawiać!” Tymczasem taka wiedza to także wskazówki na życie. Lęki wynikają najczęściej z niewiedzy i bazują na filmach i opowieściach grozy. Każdy z nas z pewnością zadawał sobie pytania dotyczące życia po śmierci. Co się stanie, gdy umrę?, Czy istnieje życie po śmierci?, Czy istnieje piekło?, Co oznaczają wiadomości otrzymywane od duchów?, Czy reinkarnacja jest faktem? O tym i wielu innych zagadnieniach możemy przeczytać w książce pt. „Dowód Wieczności”. 

źródło zdjęcia:
www.goodreads.com
Mark Anthony od najmłodszych lat widział więcej niż jego rówieśnicy. Był wrażliwy na świat niewidzialny i odbierała sygnały ze świata zmarłych. Wywodzi się z rodziny, w której wielu jej członków posiadało zdolności paranormalne. Jego rodzice posiadali umiejętności mediumiczne i wspierali go pomagając uporządkować to co dostrzegał. Historię ich ich życia poznajemy także w książce. Zawód prawnika dodatkowo wzmocnił jego zdolność dostrzegania szczegółów dzięki czemu mógł zostać ceniony i sławnym medium. Określa siebie jako prawnika parapsychicznego, gdyż specjalizuje się w kontaktach z duchami. Ukończył studia prawnicze w Oxfordzie. Jest też certyfikowanym mediatorem. Posiada licencję na praktykowanie prawa w stanach Waszyngton i Floryda oraz działania przy Amerykańskim Sądzie Najwyższym. 

„Dary od Boga otrzymujemy na bardzo wiele sposobów, a czasami objawiają się one w formie dziedzicznych umiejętności.”

Mark Anthony jest nie tylko znanym medium i prawnikiem ale też świetnym pisarzem, który potrafi zaciekawić czytelnika, tak, że trudno oderwać się od zagłębiania w treść książki. Niezwykle obrazowo przedstawia swoje doświadczenia i przekonująco uzasadnia swoje spostrzeżenia oraz wiedzę. Stopniowo odsłania kolejne sekrety Drugiej Strony, podając je w obrazowy sposób. Relacje i historie osób, które przeżyły własną śmierć zostały przekazane w formie krótkich opowiastek, z dialogami i opisowymi przeżyciami. Do tego dochodzą też opisy seansów z udziałem duchów, gdyż to one mogą nam najwięcej ujawnić tajemnic o życiu po Drugiej Stronie.

Autor opisuje swoje doznania i emocje przekazywane mu przez ducha zmarłej osoby. Często można namacalnie poczuć energię jaka panuje po Drugie Stronie poprzez integrację z duchami. Używa słów sugestywnych, z pomocą których możemy wyobrazić sobie te uczucia i „dotknąć” niewidzialnej dla nas sfery. Dzięki takim relacjom możemy dowiedzieć się co czuje osoba umierająca, jakie doznania ma ona po opuszczeniu ciała, co spotyka ją po Drugiej Stronie, jaka energia dominuje przy przejściu do świata zmarłych.

W logiczny sposób autor potwierdza istnienie Boga, nieba, nieśmiertelność duszy, karmy, reinkarnacji czy istnienie duszy u zwierząt. Bazuje na swoich doświadczeniach, które zebrał w czasie swojej praktyki i wiedzy uzyskaną od drugiej Strony i osób, które przeżyły śmierć kliniczną. Swoje spostrzeżenia podpiera podstawami naukowymi z dziedziny fizyki kwantowej, genetyki, historii, teologii i badaniami nad NDE. Dowodzi, że kontakt z Drugą Stroną jest możliwy i może wnieść do naszego życia wiele korzyści. Wyjaśnia skomplikowane, nowatorskie i ezoteryczne pojęcia w bardzo łatwy do zrozumienia sposób.

„Większość osób, które doświadczyły NDE, nie sądzi, że Bóg istnieje. Ci ludzie wiedzą, że tak jest.”

Książka niezwykle mnie urzekła i wciągnęła w swoja fabułę. Bardzo odpowiada mi w niej forma dialogów, dzięki którym możemy uczestniczyć jakby na bieżąco w opisywanym wydarzeniu.

Uważam, że „Dowód Wieczności” to jedna z lepszych publikacji na ten temat. Wiele osób poddaje w wątpliwość możliwość komunikacji z dychami, są sceptyczni, sądzą, że jest to tylko bujna wyobraźnia mediumicznej osoby lub a nawet dzieło szatana. Nie dopuszczają myśli, że może to być dar od Boga. Autor używa silnych argumentów dotyczących kontaktowania się z Drugą Stroną i uważa iż „to, że coś wykracza poza ramy czyichś doświadczeń nie oznacza bynajmniej, że to coś jest nierealne”. Podaje szereg przykładów ze swojego życia, które uzasadniają te poglądy i pokazują, że jest to realne, nawet, jeżeli w to nie wierzymy. Uczy radzenia sobie z żalem i smutkiem po starcie bliskich osób.

Wielu z nas zostało wychowanych w przekonaniu, że po śmierci czeka nas kara za grzechy, Sąd Ostateczny, piekło dla niegrzecznych. Większość teorii zostało wyssanych z palca i bazuje na naszych lękach. Poszerzanie świadomości i wiedza na ten temat pozwala wyrobić sobie własną opinię. Książka nie straszy, lecz dodaje otuchy, wzbudza nadzieję, rozwiewa wątpliwości, obala mity, daje spokój i dodaje otuchy. Moim zdaniem, powinni ją przeczytać wszyscy, nawet ci, którzy boją się takich tematów i są sceptyczni jeśli chodzi o życie po życiu, gdyż śmierć czeka nas prędzej czy później. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 316 
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Mariusz Warda
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginalny: Evidence of Eternity: Communicating with Spirits for Proof of the Afterlife

3 komentarze:

  1. Ciekawią mnie te dialogi, o których piszesz. Chętnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie poszerzę swoje horyzonty :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cieszę się :) Na pewno warto wiedzieć więcej :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)