środa, 4 maja 2016

240. - "Fizyka Duchowa"

Sekrety wewnętrznej ewolucji
dr Barbara De Angelis

       

„Kiedy dusza się budzi, zaczyna się poszukiwanie – wyprawa, z której możesz nigdy nie powrócić.”

Nasza droga życiowa niesie ze sobą wiele doświadczeń, które mają wpływ nie tylko na to, co dzieje się wokół nas lecz także na stan naszej duszy. Pokonując kolejne etapy tej podróży dokonujemy wielu wyborów stawiając sobie mnóstwo pytań dotyczących naszej egzystencji, zapewnienia bezpieczeństwa finansowego, komfortu, kariery, związków czy codziennych zadań. Wyrażają one najczęściej nasze potrzeby materialne i to czego nam brakuje. Przychodzi moment, gdy zaczynamy zastanawiać się nad swoim celem, sensem życia, przyczynami naszej obecności na Ziemi. Chcemy wznieść się poza zwykłe postrzeganie rzeczywistości i zrozumieć Kim Naprawdę Jesteśmy. Jest takie powiedzenie, że gdy uczeń jest gotowy, pojawia się nauczyciel. Takim nauczycielem, który poprowadzi nas w kolejny etap naszego życia jest książka pt. „Fizyka Duchowa”. Tytuł może kojarzyć się z naukowym podejściem i sformułowaniami. Tymczasem jest to poradnik wzrastania duchowego, który pomaga naszej duszy wznosić się na kolejne poziomy zrozumienia i wprowadza w proces przemiany. 

źródło zdjęcia:
barbaradeangelis.com
Dr Barbara De Angelis jest jedną z najbardziej znaczących nauczycieli specjalizującą się w transformacji osobistej i duchowej. Urodziła się i mieszka w USA, gdzie w Los Angeles prowadzi swoje centrum rozwoju osobistego. Napisała 14 książek, które stały się światowymi bestsellerami. Sprzedały się w 10 milionach egzemplarzy i przetłumaczone na 25 języków. Brała udział we własnych progrmach telewizyjnych CNN, CBS i PBS oraz była częstym gościem w The Oprah Winfrey Show i Good Morning America. 

Książka „Fizyka Duchowa jest ukonorowaniem jej twórczości i doświadczeń. Nastraja duchowo już od pierwszych akapitów. Została napisana, by służyła jako drogowskaz w duchowej podróży i była doradcą udzielający wskazówek, inspiracji i pokazujący jak podążać ku wolności. Autorka pragnie, by wpłynęła ona na umysł oraz dostarczyła wiedzy pomagającej zrozumieć otaczający nas świat. Już na początku wita się z czytelnikiem serdecznie i ciepło: „Moja Najwyższa Istota wita Twoją Najwyższą Istotę” i zaprasza w podróż ku oświeceniu, przebudzeniu, uzdrowieniu i odkrywaniu siebie. To sprawia, że od pierwszych stron czujemy się wyjątkowo. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Książka jest bramą do naszego wnętrza, motywująca i pozwalająca doświadczyć prawdziwej transformacji. Jest nie tylko źródłem informacji ale także przekazem duchowym pozwalającym na doświadczenie energetyczne. Służą temu liczne ćwiczenia oparte na medytacji i wizualizacji oraz techniki pomagające zrozumieć prezentowane zagadnienia. Dzięki nim możemy praktycznie przeżywać omawiane tematy. Autorka wyczula na analizowanie odczuć, emocji, myśli w trakcie czytania, gdyż wszystko może mieć dla nas szczególne znaczenie i poruszać czułe struny naszej duszy. Jeśli coś przykuje naszą uwagę czy wywoła jakieś wspomnienie czy jakąś reakcję, może to oznaczać, że przeczytane słowa mają dla nas szczególne znaczenie i właśnie odnaleźliśmy drzwi, które prowadzą nas na kolejny szczebel rozwoju. 


Dr Barbara De Angelis posługuje się pogrubioną czcionką i wyszczególnieniami tekstu, by skłonić nas do zwrócenia uwagi na ważne kwestie oraz do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia nad ważnymi kwestiami. Używa obrazowych porównań i metafor działających na wyobraźnię, opisuje swój styl nauczania dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć przedstawiane zagadnienia i praktycznie wykorzystać w codziennym życiu. Opowiada epizody ze swojego życia dzieląc się nie tylko wiedzą lecz doświadczeniem wywodzącym się z tego czego nauczyła się w swojej duchowej podróży. Opiera się na filozofii Wschodu, mądrości, symbolice i opowieściach różnych kultur i religii. Cytuje myśli i fragmenty pradawnych wersów i przybliża ich przekaz. Uświadamia, że w życiu nic nie dzieje się przypadkowo. Każde spotkanie, książka, wydarzenie jest efektem naszej wewnętrznej przemianie i służy naszemu rozwojowi. 

Autorka prowadzi delikatnie, bez narzucania swoich przekonań, pozwala, by każdy mógł sam doświadczyć olśnienia i odnalazł drzwi prowadzące do wyższych poziomów duchowych. Podaje jedynie narzędzia, które mają za zadanie pomóc odnaleźć właściwą dla siebie ścieżkę. Co pewien czas pojawiają się tzw. „Wzniesienia Duszy”, które skupiają się na wewnętrznych działaniach, wyborach i mentalnej pracy prowadzącej do transformacji duchowej. Pomagają spojrzeć w głąb siebie i uświadomić sobie przemianę jaka w nas zachodzi. 

„By doznać prawdziwej przemiany musimy wyjść poza powłokę zewnętrzną, widziane oczyma manifestacje naszego życia.”

Nie jest to książka do szybkiego przeczytania lecz raczej do praktycznego wykorzystania, by poczuć energetyczne połączenie z poszczególnymi zagadnieniami. Każdy z rozdziałów odsłania kolejne warstwy i pomaga przekroczyć próg, za którym możemy zyskać wyższą świadomość i przebudzenia. Została napisana przyjaznym, pełnym ciepła, zrozumienia, empatii językiem, który sprawia wrażenie prowadzenia ucznia przez mądrego nauczyciela. Słowa kierowane do czytelnika dają poczucie duchowego spotkania w atmosferze pięknej, duchowej energii.

„Słowa z tej książki są czymś więcej niż tylko słowami – to wibracyjne pomosty stworzone dla Ciebie, byś przeszedł na drugą stronę i wibracyjne wrota, byś przez nie przeszedł.”

Znane powiedzenie mówi, że „Jedyną pewną rzeczą jest zmiana”. Bez niej tkwilibyśmy w miejscu a nasze życie byłoby monotonne i nieciekawe. Najczęściej mamy na myśli czynniki zewnętrzne: lepsza praca, wygląd, charakter, związki czy poprawa warunków materialnych. Są to jedynie kosmetyczne poprawki, dzięki którym maskujemy to z czego jesteśmy niezadowoleni. Prawdziwa transformacja następuje w naszym życiu wówczas, gdy zaczynamy patrzeć na świat w nowy sposób poszukując zrozumienia. Wiele osób pragnie rozwijać się duchowo, lecz często nie wie, od czego zacząć lub nie są pewni czy idą właściwą drogą. Dzięki prowadzeniu przez dr Angelis, możemy dotrzeć do własnego wnętrza i wprowadzić w swoje życie proces przemiany a tym samym doznać szczęścia, poczucia równowagi i wyzwolenia. 

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania w USA: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 440
Oprawa: Miękka
Redaktor: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Anna Gąsowska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tytuł oryginalny: Soul Shifts: Transformative Wisdom for Creating a Life of Authentic Awakening, Emotional Freedom & Practical Spirituality

1 komentarz:

  1. Interesujący temat porusza ta publikacja. Chętnie bym o tym poczytała.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)