czwartek, 14 marca 2013

11. Wymień umysł na lepszy model

Jak przełamać złe nawyki
Dr Joe Dispenza
         

„Kiedy łączymy wzniosłe emocje z otwartym sercem, świadomą intencję z jasną myślą, wzbudzamy w polu zdumiewające reakcje”

Co wpływa na nasze życie? Jak odejść od starych schematów? Czy w ogóle jest możliwa transformacja tego co nas otacza tak, by spełniała nasze oczekiwania? Najczęściej można usłyszeć: „no cóż, tak już musi być”, albo „takie jest życie”. Stwierdzamy fakt i nic z tym nie robimy. Czytamy różne publikacje na ten temat, słyszymy o pozytywnym myśleniu, stosujemy afirmacje, jednak po czasie stwierdzamy, że nic się nie zmienia. Dlaczego? Co determinuje nasze życie? Geny a może wychowanie lub przeżyte doświadczenia? Czy jesteśmy „skazani” na życie pełne codziennych zmartwień, egzystencję, marazm? Odpowiedzi na te i inne nurtujące pytania udziela światowej sławy naukowiec dr Joe Dispenza, który ukazuje czytelnikowi prawdziwe możliwości ludzkiego umysłu w książce pt. „Wymień umysł na lepszy model.” Autor analizuje w niej najnowsze odkrycia udowadniające jednoznacznie, że człowiek dysponuje mocą tworzenia rzeczywistości według własnego uznania. Aby gruntownie odmienić swoje życie wystarczy przełamać nawyk bycia sobą i pokonać negatywne przyzwyczajenia

Dr Joe Dispenza jest absolwentem Uniwersytetu Rutgersa, gdzie studiował biochemię. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie nauk ścisłych i stopień doktora chiropraktyki zdobytego na Uniwersytecie Życia w Atlancie. Ukończył kursy podyplomowe w dziedzinie neurologii, neurobiologii, funkcjonowania mózgu, biologii komórkowej, formowania pamięci oraz procesu starzenia się. Jest utytułowanym badaczem i ekspertem, który od ponad dwudziestu lat prowadzi wykłady na całym świecie uświadamiając ludziom jaki ogromny potencjał kryje się w naszym mózgu i w jaki sposób można przeprogramować sposób myślenia tak, by zrealizować swoje najważniejsze cele. Dzięki nim wiele osób wykorzystując jego wskazówki pozbyło się uciążliwych stereotypów, przyzwyczajeń zmieniając na lepsze swoje życie.

Ilustracja z ksiazki.
Przestarzały model atomu.
W ostatnich latach powstało wiele książek na temat mózgu, sposobu myślenia a tym samym poprawy jakości życia. Często są to opracowania zawierające trudny, naukowy język, który zniechęca do czytania. W prezentowanej tu publikacji jest inaczej. Autor stara się w możliwie najprostszy sposób wyjaśnić trudne zagadnienia dotyczące wiedzy z dziedziny fizyki kwantowej, neurobiologii, biochemii mózgu, biologii i genetyki, fizyki kwantowej. Jak sam podkreśla, poznanie tej teorii jest konieczne, by móc wykorzystać przedstawioną wiedzę w pełni. Wyjaśnienia są obrazowe, sugestywne i działające na wyobraźnię. Do tego dołączone są ilustracje, schematyczne przedstawienia niektórych zagadnień, dzięki czemu treść jest bardziej zrozumiała. 

Nowoczesny, kwantowy
model atomu 
Stwierdzenie „Jesteś tym czym myślisz” albo „tam, gdzie kierujesz uwagę kierujesz też energię” uświadamia nam, że mamy wpływ na to co nas otacza a co najważniejsze możemy to zmienić. Poznajemy siebie jako kwantowego człowieka, dowiadujemy się w jaki sposób otoczenie wpływa na nas, poznajemy różnice między życiem w „trybie przetwarzania” a w „trybie tworzenia” Autor uświadamia nam dlaczego do tej pory nie udało się nam zmienić życia na lepsze i co należy zrobić, by osiągnąć to czego pragniemy. Daje wskazówki i narzędzia, które umożliwiają rozpoczęcie pracy nad dowolną sferą swojego Ja i dokonanie kluczowych zmian we wszystkich aspektach życia. Wyjaśnia, co to znaczy, że umysł i materia nie są odrębnymi obszarami, jak ludzkie myśli, uczucia wpływają na materię, dlaczego nasze życzenia się spełniają lub nie, co jest do tego potrzebne. Analizuje poszczególne elementy i wyjaśnia procesy jakie zachodzą w umyśle, materii i energii wokół nas. Co to znaczy zmienić siebie i swoje życie, swój sposób myślenia, przyzwyczajenia. Jednocześnie podpowiada w jaki sposób odrzucić fałszywe przekonania, jak sobie z nimi poradzić, jak zastępować je ich pozytywnymi odpowiednikami. Subtelne zmiany w sposobie korzystania z mózgu stanowią kwantowy klucz do korzystnych zmian zachodzących w ciele, życiu i związkach. 

Dr Dispenza opracował łatwe do wykorzystania techniki, dzięki którym każdy ma okazję eksperymentowania z własnym polem kwantowym, aby samodzielnie przekonać się, które zmiany najlepiej sprawdzają się w jego przypadku. Między innymi prezentuje czterotygodniowy program modyfikacji własnego umysłu na taki, dzięki któremu możemy osiągnąć wymarzoną przyszłość. W ostatniej części znajdziemy trzy medytacje, które ułatwią wprowadzenie kluczowych zmian w życiu.

Indukcja „Części ciała” 
Indukcja „Zalewająca woda” 
Medytacja kierowana „Składanie wszystkiego w jedną całość.” 

Nie sposób opisać całej zawartości książki. Po prostu trzeba ją przeczytać, by zrozumieć potencjał tworzenia jaki nosimy w sobie. Uważam, że jest to jedna z lepszych książek o kreowaniu i zmianie naszej rzeczywistości. Autor nie tylko stwierdza, że możliwa jest zmiana poprzez transformację podejścia do siebie i otoczenia ale także wyjaśnia w jaki sposób ten proces zachodzi i uczy jak to zrobić.

„Kiedy otworzysz się na prawdziwą naturę świata i uwolnisz się od głęboko zakorzenionych przekonań przy pomocy których nawykłeś postrzegać rzeczywistość, powinieneś ujrzeć owoce swoich wysiłków. Tego ci życzę.”

Książkę można kupić w sklepie

Wydanie: I
Rok wydania: 2013
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 342
Oprawa: miękka

Posłuchaj fragmentu wykładu: 

źródło: Youtube  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.