sobota, 30 marca 2013

13. Nieśmiertelność duszy

Podróż między wcieleniami
Lisa Williams

             


Często zastanawiamy się dlaczego jesteśmy tu i teraz, w danym miejscu, wśród właśnie takich ludzi? Dlaczego doświadczamy pewnych wydarzeń, jaki mamy cel życiowy? Co nas czeka po śmierci? Czy istnieje życie po Tamtej stronie? Jak wygląda świat i jakie procesy zachodzą, gdy żegnamy się z doczesnym życiem? Jakie lekcje mam do przerobienia? Co naprawdę znajduje się po Tamtej Stronie? Na te i wiele innych pytań odpowiada książka „Nieśmiertelność duszy”, którą napisała Lisa Williams, światowej sławy medium, jasnowidz o niezwykłej umiejętności komunikowania się z bliskimi i przyjaciółmi, którzy udali się na drugą stronę. Posiadanie tego daru pozwala jej zrozumieć sens istnienia i pomagać wielu ludziom na całym świecie, którzy zadają pytania o cel swojej podróży przez życie.

Książka dostarczyła mi wielu ciekawych informacji o Życiu po Życiu. Potwierdza ona istnienie świata, które dane nam będzie doświadczyć po śmierci. Boimy się tej chwili, ponieważ brakuje nam wystarczającej wiedzy na ten temat. Autorka Lisa Williams przedstawia drogę duszy przez kolejne wcielenia. Uzmysławia, że jest to nieprzerwana podróż, którą odbywamy zarówno teraz, w obecnej postaci, jak i po zakończeniu życia, by już jako dusza kontynuować swoje zadania a przede wszystkim rozwijać się i oczyszczać z wszelkich negatywnych doświadczeń, które zebraliśmy w ciągu ziemskiego bytu. Dowiadujemy się, że nic nie dzieje się przypadkowo. Wszystko zostało wcześniej zapisane w Kontrakcie na Życie, który zawarliśmy zanim postanowiliśmy odrodzić się na nowo. Autorka podkreśla, by już teraz, żyjąc na Ziemi jako człowiek, wybierać świadomie i wypełniać swoje cele, ponieważ to czego doświadczamy jest efektem naszych decyzji, tego co chcieliśmy doświadczyć. 

Książka napisana w sposób obrazowy, konkretny i ciepły. To sprawiło, że czytałam ją z ogromną ciekawością. Pobudza wyobraźnię i sprawia, że identyfikujemy się z tym co dusza doświadcza w Życiu po życiu. Autorka wprost odnosi się do swoich odczuć, śmiało przedstawia swój punkt widzenia i wyjaśnia sprawy dotyczące śmierci, naszej duszy, naszej egzystencji w przyjazny sposób. Podczas czytania tej książki wiele sytuacji z mojego życia stało się dla mnie bardziej zrozumiałych. 

Książka jest jedną z pierwszych z serii pt. „Czy chcesz wiedzieć wszystko?” Podzielona jest na cztery części, która zawiera po kilka rozdziałów. 

Część pierwsza wprowadza nas w świat Życia po życiu. Przygotowuje podłoże pod dalszą wiedzę, która w sposób uporządkowany prowadzi nas coraz głębiej w temat. Poznajemy tu m.in. historię życia autorki, jej dziecięce lata, swoje pierwsze spotkania z duszami, opiekunami. To czas, kiedy zaczęła odkrywać swój dar pod opieką swojej ukochanej babki Nan Frances, by w końcu realizować swój plan życiowy jako medium. Autorka pomaga zrozumieć na czym polega mediumizm, jakie są jej odczucia, dlaczego ludzie są sceptyczni i cyniczni wobec osób ze zdolnościami ponadzmysłowymi. 

Część druga odkrywa przed nami to co się dzieje w momencie gdy przechodzimy z naszej ziemskiej egzystencji na Drugą Stronę. Poznajemy początek Życia po życiu. „Śmierć przypomina podróż w kosmos: nie masz pojęcia, co tam napotkasz. Musisz się z tym pogodzić i cieszyć się tą podróżą. Wiedz, że Cię czeka, bez względu na to, co zrobisz.” 

Część trzecia jest podróżą przez kolejne etapy Życia po życiu, kiedy dusza przechodzi przez zasłonę do Białego Światła. Tam witają ją opiekunowie, osoby bliskie, które już odeszły. Wraz z autorką i jej przewodnikami przechodzimy przez Poczekalnię, Salę Projekcyjną, Lecznicę, Salę Opiekunów, poznajemy niektóre komnaty np. Królestwo Potęgi. Tu jest uchylona lekko kutryna opisująca nam Boga a raczej jego energię. Każdy etap jest opisany na podstawie prowadzonych odczytów dla klientów, przekazów opiekunów duchowych i własnych doświadczeń. 

Część czwarta – ostatnia dostarcza wiedzy na temat dusz, które zdecydowały się na powrót na Ziemię, by pobierać kolejne lekcje. Dowiadujemy się jak wygląda ten proces, co dzieje się w Sali Wyborów, co ma wpływ na warunki życia, dlaczego mamy trudne chwile, przez które musimy przejść, w jaki sposób wybieramy sobie rodziców. To pomaga zrozumieć np. skąd bierze się wrażenie, że już w danym miejscu byliśmy, że nowo poznane osoby są nam jakby znajome, a inne nam nie odpowiadają i staramy się ich unikać. Możemy poczuć i wyobrazić sobie narodziny „oczami” duszy, która postanawia ponownie przyjść na świat. Epilog dotyczy wydarzeń już po napisaniu książki. Lisa poświeciła tę część swojej bliskiej przyjaciółce, z którą była do końca jej dni i pomogła jej przejść na Drugą Stronę. 

Książka ta to nie tylko wiedza na temat Życia po Życiu ale również ogromny przekaz duchowy. Wśród licznych opowieści, historii z życia autorki i jej znajomych, klientów, relacji z odczytów, autorka przekazuje nam niezwykłą wiedzę duchową pozwalającą zrozumieć prawa rządzące światem i naszym życiem. Podkreśla jak ważne jest to w jaki sposób żyjemy, co robimy, jakie mamy intencje, na co powinniśmy zwrócić uwagę, by wypełnić swoje zadanie, którego się podjęliśmy. Jej spostrzeżenia, doświadczenie życiowe, sposób postępowania wobec innych, zrozumienie, empatia, tolerancja to cechy, które warto rozwijać chcąc kroczyć ścieżką rozwoju duchowego.

Książkę można kupić w sklepie:
Wydanie: I 
Rok wydania: 2012
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)