poniedziałek, 4 marca 2013

2. Nazwisko tworzy charakter

Liczby Kreatorem Twojej Indywidualności
Violetta Kuklińska-Woźny


"W symbolice liczby wyrażają się nie tylko ilości, lecz także idee i siły. Każda ma własną osobowość, a wszystkie są dziećmi jedności."

Numerologia to szeroka wiedza duchowa, która odkrywa tajemnice naszej osobowości, predyspozycji zawodowych, talentów. Dzięki niej poznajemy swoją prawdziwą naturę, nasze plusy i minusy. Znając jej język łatwiej możemy pokonać trudności, wiemy na co zwrócić uwagę. Pomaga również zrozumieć otaczających nas ludzi, dotrzeć do swojej podświadomości. Każdy z nas przychodząc na świat niesie ze sobą bagaż z poprzednich wcieleń, określony pierwiastek zachowań, predyspozycje. Najczęściej numerologia kojarzy się z wyliczeniami na podstawie daty urodzenia. Tymczasem nasze imię i nazwisko zawiera mnóstwo informacji. One także określają naszą osobowość, podpowiadają jaką rolę mamy do spełnienia, jaki zawód jest dla nas najlepszy, z jakimi talentami się urodziliśmy i jak możemy je wykorzystać. Możliwość uzupełnienia naszego portretu numerologicznego w ten sposób mamy w książce pt. „Nazwisko tworzy charakter” napisaną przez Violettę Kuklińską – Woźny.

Violetta Kuklińska-Woźny urodziła się i mieszka w Świdnicy. Od wielu lat pasjonuje się parapsychologią a szczególnie numerologią. „Liczby życia” to trzecia z kolei jej książka poświęcona tej dziedzinie. Pierwsza z nich pt. „Cykle numerologiczne” poświęcona była dziewięciu etapom życiowym człowieka. Druga –. pt. „Coś więcej niż liczby” łączyła ze sobą numerologię i psychologię. Natomiast „Liczby Życia” przedstawiają zależności między numerologią i karmicznymi powiązaniami między tym co było a tym co jest i co będzie.

"Każdy człowiek posługuje się określonymi personaliami, na które składają się: imię (imiona) i nazwisko (nazwiska). Posługując się numerologicznym alfabetem, dane te możemy przełożyć na symboliczny język liczb."

Imię i nazwisko to nie tylko przypisane nam dane w dokumentach wraz z narodzinami ale też element kreujący nasz charakter. Wraz z nimi otrzymujemy zapisane w nich informacje, które nadają naszemu życiu kierunek i predyspozycje. W ciągu swojego życia nieraz zmieniamy nazwisko, używamy pseudonimów, podpisów. Powody są różne. Najczęściej związane to jest z zamążpójściem (w przypadku kobiet) a wtedy również nasza osobowość nabiera charakteru związanego z nową wibracją. Autorka tłumaczy to pragnieniami duszy, która potrzebuje zmian, gdy w dotychczasowej wibracji osiągnęła już swój cel. Do dalszego rozwoju potrzebuje ona „nowego ubrania” i wtedy najczęściej następuje w naszym życiu zmiana związana właśnie z naszym nazwiskiem. Dzięki książce „Nazwisko tworzy charakter” możemy dowiedzieć się czy taka zmiana jest dla nas korzystna, czego możemy się spodziewać, jakie energie będą miały na nas wpływ.

Książka jest obszerną pozycją liczącą sobie 393 strony. Treść podzielona została na osiem rozdziałów, które wyczerpująco opisują każde zagadnienie. Autorka wykorzystała w niej swoje wieloletnie doświadczenie, które zdobywała początkowo z różnych publikacji, potem praktykując tę dziedzinę i badając, by w końcu stworzyć cykl książek o numerologii, prezentujących jej metody numerologiczne.

W książce „Nazwisko tworzy charakter” Violetta Kuklińska-Woźny przedstawia między innymi metodę wyliczenia swojej liczby głównej, imiennej, liczby dziedzicznej, osobowości, samorealizacji czy liczbę materialnego „ja”. Opisuje także  symbolikę liczb w zakresie od 1 do 9 oraz liczb mistrzowskich, znaczenie poszczególnych liter, podział liczb na parzyste i nieparzyste, w jaki sposób można wykorzystać kwadrat Pitagorasa czy Lo Shu. Książka zawiera wiele opisów energetyki imion żeńskich i męskich, ich charakterystycznych cech, relacji rodzinnych w odniesieniu do nazwiska wyrażonych wibracjami liczb podstawowych i mistrzowskich, opis liczby, która łączy datę urodzenia z miejscem urodzin. Na końcu znajduje się praktyczne podsumowanie wszystkich wyliczeń, pomocny schemat ułatwiający zapisywanie i uporządkowanie danych, przykładowy portret numerologiczny i alfabetyczny wykaz imion i ich wibracji liczbowych.

Książka nie jest łatwą pozycją dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z tą dziedziną ezoteryki. Jednak stosując się do wskazówek autorki warto poświęcić czas na analizę swoich wibracji zawartych w imionach, nazwiskach, miastach, by lepiej poznać siebie i swoje potrzeby, swoje otoczenie, spotykane osoby. Nie jest to publikacja do jednorazowego przeczytania. Jeżeli chcemy wgłębić się w ten temat, materiał należałoby go „przepracować”, stopniowo wkraczając w świat liczb i związanych z nimi energii. Do tego wystarczy tylko imię i nazwisko. Nie jest to pozornie dużo ale dla numerologa to baza wielu ciekawych możliwości i informacji.

Książkę można kupić sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2011
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 396
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Skład komputerowy: Piotr Pisiak
Korekta: Marzena Żukowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)