czwartek, 3 października 2019

503. - "Naturalne techniki przywracania zdrowia"


Naturalne techniki przywracania zdrowia. 
Sprawdzone sekrety uzdrawiania
Andreas Moritz

Wydanie I 
Rok wydania polskiego: 2019
Rok wydania zagranicznego: 2005
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 377
Okładka: miękka 
Redakcja: Mariusz Warda 
Skład: Anetta Piechowska 
Projekt okładki: Anetta Piechowska 
Tłumaczenie: Anna Jurga
Tytuł oryginału: It’s time to coma alive 
Wydawnictwo Vital

„Nasza świadomość jest jak autor sztuki: wszystko, co stworzy ukaże się następnie w teatrze życia“.

Dzisiejsze tempo życia zbyt mocno odsunęło nas od natury, czego skutki mamy w postaci stresu, chorób i niedostatku. Mimo rozwoju medycyny, nowych odkryć i technologii nadal dręczą nas problemy zdrowotne, z którymi lekarze nie potrafią sobie poradzić. Andreas Moritz w swojej książce „Naturalne techniki przywracania zdrowia“ ujawnia tajniki, dzięki którym łatwiej będzie zrozumieć dlaczego cierpimy na różne dolegliwości i jak sobie z nimi poradzić.

źr. zdjęcia: amazon.com
Andreas Moritz był jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie medycyny naturalnej na świecie i autorem międzynarodowych bestsellerów. W październiku 2012 roku jego życie dobiegło końca ale pozostawił po sobie spuściznę zawierającą całokształt ogromnej pracy, którą zawsze chętnie się dzielił z czytelnikami, pracownikami i fanami. Ja miałam przyjemność poznać trzy książki z jego dorobku: „Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego“, „Szczepienia pełne kłamstw“ i „Vademecum naturalnego uzdrawiania“. Każda z nich to rzetelne i fachowe opracowanie dotyczące zdrowia oraz metod uzdrawiania. Podobnie jest w publikacji „Naturalne techniki przywracania zdrowia“, w której znajdziemy mnóstwo informacji o technikach uzdrawiania jak i naszym organizmie.

Książka ma na celu rozbudzić naszą świadomość i pomóc zrozumieć, że nie jesteśmy skazani jedynie na terapię medycyny konwencjonalnej lecz możemy wspomagać się naturalnymi metodami opartymi na jedności ciała, umysłu i duszy. Dzięki proponowanym technikom nauczymy się rozpoznawać to, co nam szkodzi a co jest dla nas korzystne. Chodzi głównie o nasze przekonania i przestarzałe nawyki, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. 

Poradnik obfituje w ogromną ilość informacji pokazujący nasz własny potencjał drzemiący w każdym z nas. Wiedza została opracowana w dziewięciu obszernych rozdziałach, z których pierwsze stanowią głównie teoretyczny materiał. Wprowadza nas w tematykę samouzdrawiania pokazując, że nasze ciało i umysł potrafią potrafią ze sobą doskonale współpracować. Pomaga zrozumieć jak działa nasz umysł oraz w jaki sposób wpływa na nasz organizm. Przytacza liczne przykłady z przeprowadzonych badań i opracowań naukowych znanych autorytetów oraz historie wzięte z życia. Omawia zagadnienia zmian osobowości, korzyści z korzystania ze słońca, znaczenie siły intuicji, zdrowej diety, aktywności, integracji z naturą, unikania negatywnych emocji i wiele innych. Na przykładach zaburzeń osobowości i innych chorób psychosomatycznych wykazuje, że umysł człowieka wpływa na nasze ciało zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Wszystko zależy od jakości naszych przekonań i schematów myślowych.


Z pewnością warto na przedstawioną wiedzę spojrzeć z otwartym umysłem i wypróbować proponowane metody, gdyż tylko w ten sposób możemy przekonać się o ich skuteczności. Nie jest to łatwa lektura, gdyż dużo w niej teoretycznych rozważań, przykładów badań i naukowego języka. Wiele zagadnień znanych jest każdemu z nas bardzo dobrze, gdyż już nasi przodkowie korzystali z potęgi umysłu i świadomości. Przez ostatnie wieki została ona zapomniana lub wyparta przez naukę i medycynę konwencjonalną. 

Współczesny świat głównie oparty jest na nowoczesnych technologiach, które coraz bardziej oddalają nas od natury. Polegamy na naukowych odkryciach i znaleziskach tworząc zapominając, że każdy z nas posiada uzdrawiający potencjał. Nie doceniamy siły umysłu, słów i ich wpływu na nasze ciało i to, co pojawia się w naszym życiu. Medycyna konwencjonalna odrzuca duchowy aspekt wpływu na zdrowie polegając jedynie na fizycznych objawach.Tymczasem badania pokazują, że wiara, duchowość i religia są ważnym elementem w każdej terapii. 

Książka uświadamia, że sami kształtujemy swoje życie i od nas zależy jak ono będzie wyglądało. Po jej przeczytaniu zaczynamy rozumieć, że człowiek jest istotą złożoną nie tylko z ciała ale też z umysłu, duszy i ze światła, którym emanujemy. Uświadamia że nie jesteśmy odrębną jednostką we wszechświecie, lecz stanowimy jeden z jego trybików w mechanizmie całości istnienia. 

Autor pomaga na nowo odkryć siebie i nasze możliwości, dzięki którym będziemy mogli odmienić swoje życie i wzmocnić organizm. Przybliża nam starożytną kulturę Inków, rdzennych Amerykanów i uświadamia jak bardzo odeszliśmy od natury, z którą dawne kultury były nierozerwalnie połączone. Przedstawia swoje spostrzeżenia i procedury pomagające przejść przez przemianę, którą obecnie ludzkość doświadcza. Ta transformacja powoduje poszerzanie się naszej świadomości, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostrzec duchową naturę naszego istnienia, dotrzeć do źródła dolegliwości i przejąć kontrolę nad swoim życiem.

Książkę przeczytałam dzięki portalowi:

2 komentarze:

  1. W wolnej chwili, mogłabym zajrzeć do tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto znać takie techniki, gdyż medycyna konwencjonalna nie zawsze jest w stanie pomóc.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.