niedziela, 27 maja 2018

414. - "Magiczna Iskra"

Twoja droga do kreatywnego życia
Kajsa Ingemarsson

        

„wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków.”

Każdy z nas chciałby prowadzić szczęśliwe, satysfakcjonujące życie, które toczy się według naszych pragnień. Jednak rzeczywistość odbiega najczęściej od naszych wyobrażeń. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wiele dziejących się spraw zależy od nas i naszej woli działania. Chcąc coś zrealizować musimy wprowadzić swoje pomysły w czyn. Codziennie podejmujemy różne decyzje, działania, planujemy zadania na przyszłość, Każde nasze działanie wymaga od nas wyzwolenia impulsu, który nakieruje na właściwą drogę. Wszelkie zmiany możemy wprowadzać dzięki potężnej sile, która drzemie w każdym z nas. Nie każdy wie jak ją wyzwolić, kreować swoją rzeczywistość skutecznie, tworzyć wspaniałe rzeczy i rozwijać się na każdym poziomie naszego istnienia. Książka pt.: „Magiczna Iskra” odkrywa przed nami tajemnicę kreatywności i pokazuje możliwości realizacji najskrytszych marzeń.

źr. zdjęcia:
kajsaingemarsson.nu
Kajsa Ingemarsson zadebiutowała jako pisarka w 2002 roku. Na swoim koncie ma 12 książek, z których siedem to bestsellery przetłumaczone na wiele języków. Jej powieści nawiązują do problemów, z którymi ludzie borykają się na co dzień. 

Książka „Magiczna Iskra” jest pierwszym tomem z cyklu „Trylogia Serca”, w którym autorka podpowiada jak kreować swoje życie tak, by spełniało nasze oczekiwania. Miała swoją premierę w 2013 roku a po niej ukazały się Modern mystik (2014) i Hjärtats väg (2015). Ukierunkowują one na rozwój osobisty i odkrywanie swojego wewnętrznego potencjału. 

okładka oryginału
żr.zdjęcia:
kajsaingemarsson.nu
Trylogia została zapoczątkowana w 2013 roku książką „Magiczna Iskra”, po której nastąpiły kolejne: „Modern Mystik” (2014) i „Hjärtats Väg” (2015). Wyznaczają one nowy kurs pisarstwa autorki, ukierunkowany na rozwój osobisty i badanie ludzkiego potencjału. 

Autorka wielokrotnie była pytana o to skąd czerpie inspirację dla swoich powieści i na czym polega proces twórczy. Zaczęła się nad tym zastanawiać i jej spostrzeżenia oraz przemyślenia zaowocowały niniejszą książką. Zawarła w niej swoje osobiste doświadczenia pokazując swoje podejście do kreatywności, które zostało ukształtowane osobistymi przeżyciami i chwilami olśnienia. 

Z reguły nie zastanawiamy się nad sensem naszego istnienia, nie szukamy głębszych znaczeń tego co nas spotyka. Dopiero, gdy wydarzy się coś nagłego, niespodziewanego czy przykrego, zaczynamy zastanawiać się nad życiem. Choroba, nieszczęśliwy wydatek, utrata kogoś bliskiego czy strata pracy daje nam impuls do poszukiwań odpowiedzi na nurtujące nas pytania co w efekcie zmienia nasze spojrzenie na świat.

„Twoja kreatywność to naturalna siła, która dąży do wyrażania się, czeka byś ją zauważył i niesie ogromny potencjał.”

Autorka uzmysławia w jaki sposób powstaje „magiczna iskra” i co powoduje, że podejmujemy działania podążając za swoim głosem serca. Opisuje co kieruje naszym życiem, co nas napędza i pomaga szerzej spojrzeć na rolę, jaką odgrywamy w życiu innych. Formułuje nową definicję słowa „kreatywność” i pokazuje ją w szerszym aspekcie jako siłę pomagającą nam tworzyć nasze życie. Podkreśla znaczenie myśli, gdyż od ich jakości zależy to czego doświadczamy i w jakich warunkach żyjemy.  Przyglądamy się trzem różnym podejściom do istnienia i ich wpływom na nasze życie, mocy stwórczej i naszym możliwościom korzystania z niej. Dowiadujemy się jaką rolę spełnia i w jaki sposób działa nas wewnętrzny przewodnik, jak się z nim kontaktować i rozpoznać jego głos. 


Często jesteśmy przekonani, że naszym życiem rządzi przypadek a tymczasem wiele spraw zależy od tego jakie mamy przekonania, jak postrzegamy siebie i co sądzimy o tym co nas otacza. Wykazuje, że kreatywna siła jest podstawą naszego tworzenia, omawia mechanizmy, które wspierają nasze działania jak i te, które je hamują. Podpowiada jak powinniśmy odnosić się do cierpienia innych, usuwać blokady mentalne, negatywne wzorce zachowań, przekonania i wyobrażenia.

„Zebrana mądrość wszechświata jest do naszej dyspozycji i nie musimy robić nic innego, tylko zaakceptować fakt, że jesteśmy jej częścią.”


Uświadamia, że jesteśmy częścią większej całości i każde nasze działanie ma znaczenie nie tylko dla naszego rozwoju ale też na życie innych. Zaznacza, że to co ona proponuje jest jedynie propozycją i każdy musi sam dotrzeć do swojej prawdziwej istoty. Pragnie jedynie uświadomić jaką ogromną siłą dysponujemy i w jaki sposób możemy ją wykorzystać. Pomaga spojrzeć na siebie jako twórcę własnego życia i otworzyć się na inspirację i pozwolić działać naszej „magicznej iskrze.” Dzięki jej sugestiom, poradom i wskazówkom zaczynamy dostrzegać, że istniejemy na tej ziemi jako część natury. Uzmysławia, że droga do kreatywnego życia jest ważnym elementem naszego rozwoju a my jesteśmy jego twórcami i tylko my sami możemy zmienić to, co nam przeszkadza, by zacząć żyć w pełni.


Warto dodać, że książka została napisana przystępnym i zrozumiałym językiem. Treść przeplatana jest inspirującymi maksymami, historiami wziętymi z życia i kolorowymi fotografiami wykonanymi przez autorkę. Dopełnieniem jest staranne wydanie z przyjemną w dotyku okładką ze skrzydełkami, na dobrej jakości papierze i wyraźną, zróżnicowaną czcionką. 

„Celem twojego życia jest rozwój.”

Nasze życie stwarza nam wciąż okazje do tworzenia swojej rzeczywistości. Codziennie podejmujemy wiele decyzji kształtujące nasze życie. Pojawiają się nowe pomysły, mamy do wykonania różne zadania, które wymagają od nas podjęcia odpowiednich kroków do ich zrealizowania. Jednak do zrobienia jakichkolwiek kroków potrzebujemy wewnętrznego impulsu dającego nam energię do działania. Dzięki tej naszej twórczej mocy możemy spełniać marzenia, rozwijać się i tworzyć rzeczywistość według swoich potrzeb. Wówczas bierzemy odpowiedzialność za to czego doświadczamy zamiast zrzucać winę za niepowodzenia na innych ludzi czy zewnętrzne okoliczności. To my jesteśmy twórcami swojego życia i mamy wszystko czego potrzebujemy, by czuć się spełnionym i cieszyć się szczęściem każdego dnia.

Książkę można kupić: 


Wydanie: I
Rok wydania: polskiego: 2018
Rok wydania szwedzkiego: 2013
Liczba stron: 264
Wymiary: 15 x 22 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Cykl : Trylogia Serca
Wydawnictwo Kobiece
Redaktor prowadząca: Aneta Bujno
Redakcja i językowe opracowanie tekstu: CAŁA JASKRAWOŚĆ
Projekt okładki: designpartners.pl
Tłumaczenie: Kamila Knockenhauer
Tytuł oryginału: Den magiska gnistan – vägen till ett kreativt liv

1 komentarz:

  1. Widzę, że pierwszy tom tej trylogii zawiera wiele mądrych przemyśleń. Ja nie wierzę w przypadek.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.