niedziela, 20 maja 2018

413. - "Amulety i talizmany"

Jak wybierać, tworzyć i korzystać z mocy magicznych przedmiotów
Richard Webster

            

„dla wielu ludzi amulety, talizmany i przedmioty przynoszące szczęście są obecnie równie ważne, jak dla osób żyjących setki albo nawet tysiące lat temu.”

Talizmany, amulety i przedmioty przynoszące szczęście towarzyszą ludziom od wieków. Ich moce były wykorzystywane w wielu kulturach i wierzeniach. Dziś także wierzymy w ich siłę emanującą z energii kształtu danej rzeczy czy symbolu. Szukamy czterolistnej koniczyny, wieszamy podkowy czy nosimy szczęśliwą monetę. W ten fascynujący, magiczny świat wprowadza książka pt.: „Amulety i Talizmany.” 

 autor zdjęcia:
Jason Fell Photography
.źr. zdjęcia: www.llewellyn.com
Richard Webster urodził się w Nowej Zelandii, gdzie mieszka do dziś z rodziną. To jeden z najbardziej twórczych autorów przybliżających nam świat ezoteryki i praktycznej magii. Spod jego pióra wyszły takie pozycje jak: „Kompletny podręcznik odczytywania aury”, „Anioły i Duchowi Przewodnicy”, „Współczesna Mowa Ciała”, „Jak przyciągnąć szczęście” czy „Encyklopedia Aniołów”.

O talizmanach i amuletach słyszał z pewnością każdy z nas lecz nie każdy posiada o nich dostateczną wiedzę. Wiele osób myli te dwa pojęcia i nie wie dokładnie jakie zadanie one spełniają. Dla jednych są ładną ozdobą dla innych świadomie wybranym symbolem. 

„w dzisiejszych czasach uważamy wiele przedmiotów, które pierwotnie miały zapewniać ochronę przed szkodliwymi spojrzeniami, za zupełnie zwyczajne.”

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Nasi przodkowie wierzyli, że niektóre przedmioty emanują niezwykłą energią, która ma moc ochraniania ich przed różnymi zagrożeniami i pomagania w podejmowanych działaniach. Tworzyli amulety i talizmany z naturalnych materiałów czerpiąc wiedzę z otaczającej ich przyrody.

W dzisiejszych czasach wiele osób podchodzi do tego zagadnienia z ironią a tymczasem magiczne przedmioty nadal są obecne we współczesnym życiu i towarzyszą nam w różnych okolicznościach. Medaliki z wizerunkiem różnych świętych, znakami zodiaku, czerwone kokardki chroniące przed „złym okiem”, krzyż Ankh, dzwonki można spotkać w codziennych sytuacjach. 

Richard Webster w przystępny sposób przybliża świat magicznych przedmiotów, ich znaczenie, historię i sposób działania. Swoją wiedzę ujął w ośmiu rozdziałach, które zostały ułożone tematycznie i podzielone na mniejsze podrozdziały. Poznajemy w nich dzieje związane z talizmanami, amuletami i przedmiotami przynoszącymi szczęście, ich symbolikę, sposoby ich pozyskiwania, oczyszczania, ładowania i dobierania do swoich indywidualnych potrzeb. 

„Czasami trudno jest ocenić, czy dany obiekt magiczny jest amuletem, talizmanem czy przedmiotem przynoszącym szczęście. Prawda jest taka, że nierzadko ta sama rzecz pełni wszystkie trzy funkcje, a jej zastosowanie jest uzależnione od przekonań właściciela.” 

Autor przedstawia najpopularniejsze talizmany, amulety i szczęśliwe przedmioty. Przy każdym z nich zamieszczona została krótka notatka informująca o ich historii, znaczeniu, działaniu i sposobie wykorzystywania. Doradza jak zapobiegać tzw. „złemu oku”, wykorzystać moc „Ręki Fatimy” w celu poznania siebie, stworzyć własny talizman pod kątem astrologicznym, wykorzystać energię kryształów, dobrać odpowiedni kamień na podstawie wyliczeń numerologicznych oraz wykonać magiczne kwadraty.

Uzupełnieniem są dodatki zamieszczone na końcu publikacji, w których zostały zamieszczone korespondencje planetarne i zodiakalne, siedem znanych talizmanów astrologicznych, popularne kamienie urodzeniowe, dodatkowe jantry na różne sfery życia i alfabety magiczne.

Czytając książkę powstaje pytanie: Czy w dzisiejszych czasach pełnych nowoczesnych technologii, komputerów, elektroniki i różnorodnych gadżetów wierzymy w działanie magicznych przedmiotów? Czy faktycznie mogą one nam pomóc w różnych sferach naszego życia? Okazuje się, że tak, gdyż w ich niezwykłą moc wierzy wiele osób, dla których są one równie ważne jak dla ludzi żyjących w dawnych wiekach. 

Poradnik obfituje w praktyczną wiedzę, która pomaga poznać magię przedmiotów i wykorzystać ją do stworzenia własnego atrybutu szczęścia. To doskonała książka dla tych, którzy chcą bliżej poznać tę sferę ezoteryki i nauczyć się właściwie korzystać z mocy magicznych przedmiotów. Uważam, że warto posiadać tego rodzaju informacje, gdyż wiele osób używa rożnych symboli nie znając ich genezy i działania. Dzięki książce „Talizmany i Amulety” możemy to robić świadomie i umiejętnie dobierać gadżety w zależności od indywidualnych potrzeb.


Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania amerykańskiego: 2004
Rok wydania polskiego: 2018
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 248
Wymiary: 13,50 cm x 20,50 cm
Tytuł oryginalny: Amulets and Talismans for Beginners
Redaktor prowadząca: Ewelina Sokalska
Redakcja: Paulina Potrykus-Woźniak
Korekta: Marta Pustuła
Tłumaczenie: Maciej Lorenc
Projekt okładki: designpartners.pl

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.