sobota, 6 grudnia 2014

138. - "Współczesna mowa ciała"

Kompletny przewodnik 
jakiego potrzebujesz
Richard Webster

            

"Ludzkie ciało 
jest najlepszym obrazem ludzkiej duszy."
                                  - Ludwig Wittgenstein

Czy zdarzyło Wam się nie zwracać uwagę na to co ktoś mówi, tylko obserwować ruchy ciala, gesty, spojrzenie? Jeżeli nie, to spróbujcie na przykład wyłączyć w telewizorze fonię i patrzeć na obraz - bez dźwięku, zwłaszcza na polityków. Wówczas można dostrzec niuanse, które umykają, gdy dana osoba wypowiada jakieś słowa. W różnych sytuacjach życiowych jesteśmy nie raz poddawani manipulacjom czy nieszczerym intencjom albo nie jesteśmy pewni jak wypadliśmy w czasie ważnego spotkania. Gesty mogą powiedzieć wiecej niż słowa dlatego warto znać ich sekretny język. Umiejętności odczytywania ich prawdziwych znaczeń uczy książka "Współczesna mowa ciała". 

www.deceptionary.com  
Została ona napisana przez Richarda Webstera autora pięćdziesięciu książek wydanych przez znane wydawnictwo Llewellyn. Wśród nich są "Czytanie z dłoni dla początkujących", "Magia świec dla początkujących", książki o feng shui, magii i ezoteryczne. Urodził się w Nowej Zelandii, tam się też wychował i mieszka do dziś wraz ze swoją rodziną. W swoich publikacjach opiera się na własnym doświadczeniu i zgromadzonej wiedzy. W uznaniu za jego twórczość w 2008 roku otrzymał nagrodę Lifetime Achievement Award a w 2012 roku nagrodę COVR Award za książkę "Spirit and Dream Animals." W 2013 roku został mianowany przez nowozelandzkich magów otrzymując tytul Wielkiego Mistrza Magii.

Muszę przyznać, że cieszy mnie uznanie dla talentu Webstera. Lubię jego styl pisania i tematy, którymi się zajmuje. Ma dar bezpośredniego przekazywania wiedzy i prostego, wyraźnego, zrozumiałego stylu porozumiewania z czytelnikiem. Podobne jest w jego najnowszym poradniku, w którym zajmuje się mową naszego ciała. Okazuje się, że może ona nam przynieść niesamowite korzyści. Jest pomocna w budowaniu relacji międzyludzkich, w rozumieniu tego co inni chcą nam przekazać, możemy lepiej się wypromować, przedstawić na publicznych, prywatnych i ważnych spotkaniach, wystąpieniach, wzmocnić kontakty w pracy, nawiązać dobrą współpracę. To tylko niektóre z nich. 

"Mowa twojego ciała odzwierciedla dokładnie to, kim jesteś, ponieważ sposób, w jaki się zachowujesz, jest zdeterminowany przez twoje najgłębsze myśli i przekonania."

Książka podzielona została na dwie części: I Sztuka mowy ciała, w której autor analizuje różne gesty, zastanawia się dlaczego warto je znać, co dzięki temu możemy zyskać, jak je wykorzystać. Omawia różne układy, miny, pozycje górnej i dolnej części ciała, ruchy głowy, brwi, oczu, rąk - wszystko ma swoje określone znaczenie. To wszystko zilustrowane jest dużymi, wyraźnymi rysunkami pokazującymi określone pozycje ciała wyrażające konkretne emocje. Dowiadujemy się co oznaczają uniesione kąciki ust, oblizywanie i przygryzanie warg, wystający podbródek, jak wyglądają gesty ochronne, co oznaczają skrzyżowane ramiona, nadmierna gestykulacja, zaciśnięta pięść, jakie jest najlepsza pozycja ciała w czasie rozmowy? 

Część II uczy wykorzystania poznanych informacji z części pierwszej w różnych sytuacjach życiowych. Jak zrobić dobre wrażenie na innych, nawiązać dobre relacje, zyskać czyjąś sympatię, wykorzystać mowę ciała przy rozmowach zawodowych, kwalifikacyjnych, w kontaktach z klientem, spotkaniach towarzyskich, intergracyjnych. Jak rozpoznać kłamstwo, nieszczerość, ale też określić czy się komuś podobamy, czy ktoś jest nami zainteresowany, kiedy dotyk jest wskazany a kiedy lepiej tego nie robić. Richard Webster zwraca także uwagę na sygnały jakie ciało wysyła nam w przypadku różnych sytuacji zdrowotnych. W zamieszczonym na końcu załączniku zostały wymienione dolegliwości i to o czym nas one informują. 

"Używaj komunikacji pozawerbalnej, by zmiękczyć twardy pancerz obronny innych ludzi. Uśmiechaj się, pochylaj, dotykaj, kiwaj głową, patrz w oczy. Pozwól ciału przemówić."
                                                                                     - Anonim

Książka to przystępny poradnik, dzięki któremu możemy odkryć więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Czy znajomość mowy ciała we współczesnym świecie może być umiejętnością pomocną? Autor pokazuje, że tak, gdyż dzięki temu dostrzegamy ukryte aspekty określonej sytuacji. Poza tym wspomagamy nasz własny rozwój, ponieważ mając świadomość znaczeń gestów, możemy tworzyć wokół siebie pozytywną atmosferę. Oczywiście wszystko zależy od intencji osoby, gdyż korzyści może przynieść jedynie działanie z dobrą wolą. Wykorzystując wiedzę z poradnika do rozszyfrowania sekretnych motywacji innych ludzi, wzmocnienia własnej pewności siebie oraz osiągnięcia sukcesu na dowolnym polu jest z pewnością pozytywnym aspektem umiejętności rozumienia mowy ciała. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok wydania 2014
Ilość stron: 232
Format: 14,5 x 20,5
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Katarzyna Karczewska
Tytuł oryginału: Body Language Quick & Easy

2 komentarze:

  1. A taka książka by mi się przydała, i dobrze, że została podzielona na części. Wiedza o mowie ludzkiego ciała jest bowiem bezcenna.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.