wtorek, 7 czerwca 2016

242. - "Boska i wojownicza"

Zostań kobietą jaką chcesz być
HeatherAsh Amara 

             

„Droga Wojowniczej Bogini została wybrukowana miłością.”

Wiele kobiet czuje się zagubionych i niedocenianych w dzisiejszym świecie. Pracują, dbają o dom, rodzinę, przytłaczają je codzienne obowiązki i często stawiają dobro innych ponad swoje. Balansowanie na życiowej ścieżce i poświęcanie siebie dla innych sprawia, że nie wierzą w siebie i są przekonane o swojej niższości, niedoskonałości. Książka „Boska i wojownicza” została napisana, by nauczyć kobiety kochać i szanować siebie. 

źródło zdjęcia: amazon.com
HeatherAsh Amara jest założycielką stowarzyszenia Toltec Center of Creative Intent z siedzibą w Austin, które wspiera lokalną i globalną społeczność. Studiowała i nauczała razem z Don Miguelem Ruizem. Wychowała się w Azji Południowo – Wschodniej. Mobilizuje kobiety i mężczyzn do stawania się bardziej ciekawymi, otwartymi, odważnymi i świadomymi własnej wartości. Swoją wiedzę na tradycji Tolteków, mądrościach buddyzmu i pradawnej duchowości Matki Ziemi. 

Książka powstała dzięki stworzonemu przez nią programowi, który powstał w 1997 roku. Nazwała go „Trzynaście Księżyców”, gdyż obejmował on rok czasu czyli trzynaście nowiów. Inspiracją były nauki jej pierwszych nauczycielek – Vicki Noble i Cerridwen Fallingstar. Od nich dowiedziała się o pradawnej wiedzy dotyczącej kobiecej intuicji, uzdrawianiu i niesamowitej sile. Program „Trzynastu Księżyców” ewoluował i uformował się na przestrzeni lat i przybrał formę dziesięciu lekcji, które tworzą szczególny kurs prowadzący do rozbudzenia energii Wojowniczej Bogini. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Każda lekcja poświęcona jest różnym aspektom naszej osobowości i dotyczy zarówno sfery fizycznej, intelektualnej jak i duchowej. Dzięki wskazówkom zawartym w poszczególnych etapach nauki możemy rozwijać się wewnętrznie i docenić swoją kobiecość. Pomagają w tym liczne ćwiczenia i rytuały, które mają na celu wniknięcie w głąb naszej duszy i wydobycie na zewnątrz tego, co jest w nas najlepsze. 

„Pierwszym krokiem przy tworzeniu wyraźnego połączenia z cichą wiedzą jest zwykłe podjęcie decyzji. Twoje zamiary mają wielką siłę.”

Autorka uczy akceptacji siebie i docenienie własnych dokonań. Pragnie, by każda kobieta odzyskała energię i siłę Wojowniczej Bogini, by przywrócić ż równowagę i harmonie na Ziemi. Dzięki temu staniemy się pewne siebie, kreatywne, pełne pasji i mądrości. Kieruje nasza uwagę na duchowość pochodzącą z natury, która obejmuje wszystkie religie i kultury. Opiera się ona na współistnieniu z Matką Ziemią i honorowaniu jej naturalnych rytmów.

Książka jest świetną pozycją dla wszystkich kobiet, które nie czują się dowartościowane, uważają się za gorsze od innych i potrzebują udowodnić swoją wartość rywalizując z mężczyznami i innymi kobietami oraz dla tych, które poszukują sensu życia, zastanawiają się nad swoją rolą i pragną wyzwolić się kieratu codzienności. 

Tytuł może sugerować, że chodzi o waleczność, odwagę i walkę o swoja pozycję Nie chodzi tu o walkę, pokazywanie swojej wyższości czy agresywnego zachowania lecz o transformację zmierzającą ku oświeceniu, odkryciu swej prawdziwej Istoty i powrotu do własnych, kobiecych korzeni. Wbrew pozorom kobiety dużo tracą, chcąc pokazać swoją wyższość zamiast wykorzystywać intelekt, naturalny wdzięk, wrażliwość i seksapil, emanując ciepłem, opiekuńczością, empatią.

Jest to niezwykle inspirujący poradnik pomagający w wydobyciu swoich najcenniejszych kobiecych cech i odkrycie swojej duchowej strony. Autorka namawia do życia według naturalnych cyklów, od których współczesne kobiety odeszły, goniąc za materialnymi sprawami, poświęcając się dla rodziny, partnera itp. Myślę, że jest to książka dla każdego, bo pomaga odkryć swoją prawdziwą naturę.


Autorka podkreśla, że ważne jest aby zrobić ten pierwszy krok i otworzyć się na wiedzę, by żyć bardziej świadomie. Zamiast wciąż gonić za czymś lepszym, poświęcać siebie dla innych i ulegać stereotypom funkcjonującym w społeczeństwie, warto zwolnić i wsłuchać się w siebie. Tam możemy odnaleźć prawdziwą Boską Boginię, która jest zintegrowana ze wszystkim co istnieje. 

„Wsłuchaj się w gwiazdy i glebę, usłysz ciche nauki wiatru i mądrość ognia. Mikrokosmos znajdujący się w każdej komórce twojego ciała jest bezpośrednim połączeniem z makrokosmosem Wszechświata. Zatrzymaj się i pozwól, by Wszechświat rozkwitł w twoim wnętrzu.”

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania zagranicznego: 2014
Rok wydania polskiego: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 216 
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Anna Korsak
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginalny: Warrior Goddess Training: Become the Woman You Are Meant to Be

2 komentarze:

  1. Wydaje mi się, że znam swoją wartość, więc to raczej nie jest publikacja dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W to nie wątpię, że jesteś kobietą, która zna swoją wartość :) Myślę, że każda kobieta znajdzie w tej książce coś dla siebie :)

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)