czwartek, 23 czerwca 2016

245. - "Uzdrawianie metodą dwupunktową"

Transformacja matrycy
 energetycznej 
Mircea Ighisan George 

               

„Jeśli chcesz, żeby twoje odbicie uśmiechnęło się, musisz najpierw sam się uśmiechnąć”

Metoda dwupunktowa stała się ostatnio bardzo popularna i szeroko omawiana. Wzbudza zainteresowanie dzięki swojej prostocie i skuteczności. Została odkryta przez Richarda Bartletta, który opisał ją w swojej książce: „Matryca energetyczna”.

Matryca energetyczna jest to pole zbudowane z energii, w którym wszystko jest ze sobą połączone i w którym znajduje się wszystko to, co istnieje. W niej łączą się nasze doświadczenia, myśli, przekonania, każde nasze działanie i uczucie. Jej niezwykle proste zasady pozwalają na całkowitą zmianę naszej wewnętrznej i zewnętrznej rzeczywistości. Pojawiło się na ten temat wiele poradników i artykułów. Czasami trudno zrozumieć jej zasady, gdyż nie zawsze jest ona przystępnie wyjaśniona. Mircea Ighisan George robi to z humorem , obrazowo i przejrzyście w swojej książce pt.: „ Uzdrawianie metodą dwupunktową” 

źr. zdjęcia: 
neuesjahrneuewege.de
Mircea Ighistan George urodził się w 1976 roku w Rumunii. Mieszka w Tübingen w Niemczech. Ukończył wyższą szkołę zawodową i jest dyplomowanym ekonomistą oraz znanym niemieckim trenerem rozwoju osobistego oraz propagatorem metody dwupunktowej. Metodę tę poznał w 2009 roku i w tym samym roku zaczął jej nauczać na seminariach razem z Uli Kieslichem. Prowadzeniem seminariów zajmuje się do dziś. 

Podstawy dwupunktu autor wyjaśnił już w swojej poprzedniej publikacji pt. „Metoda dwupunktowa dla każdego”. Natomiast swoją najnowszą swoją książką rozpoczyna cykl, w którym pragnie przekazać całą swoją wiedzę zebraną w ciągu ostatnich pięciu lat na temat transformacji matrycy energetycznej. Przekonuje, że z pomocą jego wskazówek możemy kreować swoje życie zmieniając przekonania i sposób myślenia.

Poradnik został opracowany w formie seminarium, podczas którego autor zwraca się do czytelnika bezpośrednio, używając prostego, często potocznego języka i obrazowych przykładów. Treść została opracowana w pięciu częściach, które są złożone z krótkich rozdziałów. Omawiają one jeden temat, nie są przeładowane informacjami i zakończone krótkim podsumowaniem. Ważne kwestie, pytania, porady oraz odnośniki do linków na You Tube zaznaczone zostały szarymi ramkami, dzięki czemu zwracają na siebie uwagę. Teksty nie są napisane w sposób ciągły, lecz mają strukturę zróżnicowaną. Co pewien czas pojawia się symbol „słoneczka” zwracający uwagę na ważny tekst, nad którym warto się zastanowić. Uzupełnieniem są rysunki, ćwiczenia, testy, eksperymenty i cytaty zaczerpnięte z mądrości znanych osób. Ten zabieg sprawia, że czytanie nie jest męczące a przekazywana wiedza łatwiej trafia do czytelnika. 

Książkę warto czytać ze skupieniem, bez pośpiechu, by zrozumieć istotę omawianej techniki i zagadnienia. Poznajemy system krok po kroku, stopniowo odkrywając kolejne jego elementy.

Część pierwsza przedstawia zagadnienia z fizyki kwantowej, na której została oparta metoda dwupunktowa. Autor wyjaśnia w skrócie czym jest metoda dwupunktowa, dlaczego jest skuteczna, na jakiej zasadzie działa, jak ja wykonywać i kiedy stosować. Pomaga zrozumieć podstawy transformacji matrycy, przeprowadzić test dwupunktowy i skutecznie zmienić swoją rzeczywistość. Poznajemy zasady według których funkcjonuje nas świat, wszechświat i my. 

Kolejne części stanowią praktyczne wskazówki pomagające wcielić w życie zasady transformacji matrycy energetycznej a tym samym zmiany swojego życia. 

Część druga zawiera podstawowe ćwiczenia pomagające przygotować się do zastosowania dwupunktu. Autor zaznacza, że jest to wersja najczęściej stosowana i najbardziej aktualna, gdyż pochodzi z 2014 roku. Opisuje przebieg procesu, kolejne kroki i uczy pierwszego wykonania metody dwupunktowej. Dla ułatwienia został zamieszczony rysunek instruktażowy, pokazujący kolejne etapy tej techniki.

Część trzecia jest najobszerniejsza. Autor opisuje w niej różne formy i możliwości wykorzystania metody dwupunktowej. Poznajemy słowa – kody informacji, relaksing, różne elementy i zagadnienia, które ułatwiają jej zrozumienie. Wyjaśnia co oznacza akceptacja tego co chcielibyśmy osiągnąć, co blokuje dostęp do sukcesu, co oznacza zmiana rzeczywistości, na czym polega praca z centralnym punktem, czym jest siła życiowa i wiele innych.

Część czwarta to załącznik, który zawiera wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości pojawiających się w trakcie czytania. Poszczególne etapy metody są tu szczegółowo opisane wraz z odpowiedziami na nurtujące pytania. Niektóre kwestie zostały tu powtórzone ale w rozszerzonym wariancie. To ułatwia przyswojenie wiedzy i prawidłowe wykonanie techniki dwupunktu.

Część piąta stanowi podsumowanie wszystkich przedstawionych w książce technik i zastosowań w formie map myśli, krótkich opisów oraz schematów. 


„Decydowanie się na określoną rzeczywistość nie oznacza manifestacji tylko w danej chwili, ale to, że decydujesz się na nią długotrwale. I żyjesz nią w każdym momencie.”

Przez wiele lat, od chwili narodzin, jesteśmy kształtowani poprzez środowisko, w którym się wychowujemy nabierając określonych nawyków i przekonań. Wiele z nich przeszkadza nam w rozwoju, osiąganiu celu czy odnoszeniu sukcesu w życiu. Metoda dwupunktowa uzdrawia przede wszystkim nasze wnętrze. Gdy zmieniamy naszą rzeczywistość, zmieniamy też siebie. W nowych warunkach okolicznościach dopuszczamy do siebie nowe możliwości, dzięki czemu możemy prowadzić życie według własnych wyobrażeń. Z tej transformacji rodzi się nie tylko nowe życie ale nasza nowa osobowość. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania niemieckiego: 2014
Rok wydania polskiego: 2016
Ilość stron: 276 
Wymiary:14,5 x 20,5 cm 
Oprawa: miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Skład: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Kamila Petrikowska
Projekt okładki: Oliver Bartl
Ilustracje: Wolfgang Peschke
Korekta: Urszula Kiełczewska
Tytuł oryginalny: Matrix Transformation - Ein Muss-man-haben Buch zur 2-Punkte-Methode

4 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)