niedziela, 27 lipca 2014

108. Metoda dwupunktowa dla każdego

Kwantowa transformacja zdrowia i świadomości 
Mircea Ighisan George

       

"W twoim życiu może wydarzyć się wszystko to, co tylko możesz sobie wyobrazić. Po prostu pozwól sobie marzyć. Wszystko jest możliwe."

Matrix z języka łacińskiego oznacza łożysko lub matkę. W nim zawiera się wszystko co istnieje, w tym nasza rzeczywistość. Każda cząstka jest ze sobą połączona i razem tworzą niepodzielną całość, którego częścią jesteśmy także my. Dlatego mamy wpływ na to co nas otacza, możemy dokonywać wielkich rzeczy i realizować to co chcemy. W filmie pt. "Matrix" jedna z bardziej znanych scen pokazuje moment, kiedy główny bohater - Neo - musi podjąć decyzję co ma zrobić. Jeżeli wybierze niebieską kapsułkę, wszystko zostanie bez zmian, natomiast czerwona kapsułka spowoduje, że pozna on prawdę o sobie i świecie ale nic już nie pozostanie takie jak do tej pory.


My też możemy dokonywać życiowych wyborów. Codziennie życie stawia nas przed różnymi decyzjami. Chcielibyśmy wprowadzić zmiany w nas samych i w naszym życiu, lecz metody są najczęściej pracochłonne i nie od razu widać efekty. Żyjemy w takim czasie, w którym zależy nam na szybkich efektach, które pozwolą przetransformować nasze życie, lecz chcemy dosłownie poczuć zmiany. O takiej możliwości możemy przeczytać w książce pt. "Metoda dwupunktowa".

www.matrix-transformation.de
Autor książki - Mircea Ighistan George wiedział już dawno, że myśli mają wielką moc tworzenia, lecz dopiero, gdy wykorzystał metodę dwupunktową, dosłownie poczuł ich energię. Punktem wyjściowym była metoda "Matrix Energetetics" stworzona przez dr Richarda Barleta, który określił ją jako "wierzchołek góry lodowej." Wraz z Frankiem Kinslowem stworzył system, który od 2009 roku jest popularyzowany w Niemczech. Panowie nazywani są "ojcami dwupunktu." Mircea dzięki ich systemowi odkrył klucz do kreowania życia w trybie niemal natychmiastowym. Jak sam mówi: "Gdy po raz pierwszy przekonałem się, że działa, mogłem krzyknąć WOW! z zachwytu." Nazwał ją "metodą dwupunktową", gdyż polega ona na łączeniu dwóch punktów na swoim ciele. Pierwszy symbolizuje obecną chwilę, stary wzorzec myślenia, postępowania, drugi określa to, co chcielibyśmy osiągnąć, zmienić, doświadczyć. Metoda ta ma ona wpływ na naszą świadomość, która zostaje "przeniesiona" na wyższy poziom. Intencja wypływa z poziomu serca i łączy się z tym co chcielibyśmy osiągnąć. Nie ma w niej wyznaczonych konkretnych punktów. To my sami je wybieramy, kierując się intuicją i odczuciami. Jest to nowa metoda coachingowa, która powoli wkracza także do naszego kraju. 

bohaterowie dialogów: Anton Tohn i Photoni
Książka wprowadza nas w temat w nietypowy sposób. Przede wszystkim - nie jest nudna. Raczej intryguje. Przez kolejne rozdziały prowadzą nas dwaj rysunkowi bohaterowie: Anton Tohn i Photoni. Anton zadaje pytanie a Photoni odpowiada na nie, opowiadając o zawiłościach fizyki kwantowej. Forma dialogu sprawia, że tekst jest przejrzysty i łatwo przyswajalny. Dzięki ich rozmowom poznajemy czym jest to co widzimy, jak działa mózg, jaką rolę mają nasze przekonania, czym jest pole, które nas otacza, co to znaczy "patrzeć sercem". 

www.magic-matrix.de
Teoria zawarta została w I części. Część II i III dotyczy praktycznej nauki metody dwupunktowej. Autor podaje liczne materiały, z których możemy dowiedzieć się więcej na dany temat. Są wśród nich książki znanych badaczy mózgu, świadomości, fizyki kwantowej ale też źródła internetowe. Uzupełnieniem są ilustracje wykonane przez Olivera Bartla, którego pasją jest komiks, a także propagowanie radości życia. Jest artystą, coachem i panem "Magic - Matrix". Nazywa siebie "przyjacielem życia" i pragnie zarażać tym innych poprzez warsztaty i seminaria. 

Mircea Ighisan George przekonuje, że metoda dwupunktowa pomaga zmienić każdy aspekt naszego życia. Dzięki niej możemy zmienić negatywne przekonania, usunąć dolegliwości, usprawnić nasz mózg, poprawić finanse, relacje międzyludzkie. Nie wyrządza krzywdy, jest bezpieczna i skuteczna. Można przekonać się o tym, szukając informacji w internecie, gdzie są świadectwa ludzi, którzy skorzystali z niej. Z pewnością jest to narzędzie niedalekiej przyszłości, które stwarza możliwości rozwoju świadomości i zaprogramowania siebie na nowe życie. Jak twierdzi sam prekursor tej metody, dr Richard Bartlett, delikatny dotyk połączony ze skupioną intencją czyli myślą, bardzo często wystarcza, aby przywrócić równowagę fizyczną, umysłową i duchową, a także wprowadzić harmonię w relacjach z innymi.

Poniżej rozmowa Neo z Morfeuszem z "Matrixa"Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie I
Format: 14.5x20.5cm
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 160
Oprawa: Miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Anna Chomik
Tytuł oryginalny: "WOW! Wirksam Wirklichkeit erschaffen."

2 komentarze:

 1. Proszę przeczytać rozdział "Najczęściej zadawane pytania" w książce Franka Kinslova "Sekret kwantowego życia". W odpowiedzi na jedno pytanie dotyczące pewnego nauczyciela w Niemczech wyraźnie pisze, że nie ma nic wspólnego z nauczaniem metody "dwupunktu" przez jakichkolwiek innym nauczycieli. Jest to jego autorska metoda, z nikim innym nie współpracuje, a ci "nauczyciele" po prostu nie są zbyt kreatywni, aby stworzyć własną metodę i dorabiają się na cudzej pomysłowości.
  Pozdrawiam, S.C.
  P.S. Całkiem ciekawy blog z recenzjami, pewnie jeszcze nie raz z niego skorzystam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie. Dla mnie ta metoda jest zupełnie nowa i w tej książce spotkałam się z nią pierwszy raz. Jest ona przystępnie opisana, bez naukowych definicji. Dla bardziej zainteresowanych może być punktem wyjścia dla własnych poszukiwań. Pozdrawiam pięknie :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.