wtorek, 29 lipca 2014

109. Schudnij z przyjemnością

Podręcznik radosnego odchudzania
Aneta Stolarz

            

"Twoje ciało jest cudem."

Moda na szczupłą, smukłą sylwetkę powoduje, że wiele osób poszukuje skutecznych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Istnieje wiele diet. Można je znaleźć w kobiecych czasopismach, stronach internetowych i książkach. Każda z nich obiecuje uzyskanie wymarzonego wyglądu po zastosowaniu się do jej reguł. Po czasie okazuje się, że "dieta cud" nie działa albo jest zbyt restrykcyjna i zniechęcająca poprzez liczne zakazy. Najczęściej po zakończeniu diety wracamy do poprzedniej wagi a nawet jest ona wyższa. Dzieje się tak z różnych powodów: brak nam konsekwencji, samozaparcia, nie umiemy odmówić sobie "małego co nieco" a przede wszystkim nie zmieniają one naszych przyzwyczajeń. Czy jest możliwe trwale pozbyć się nadwagi? Co jest do tego potrzebne? Czy tylko zmiana zasad odżywiania? Okazuje się, że odchudzanie może być pełne optymizmu i radości. Przekonuje o tym Aneta Stolarz w swojej książce pt. "Schudnij z przyjemnością"

www.schudnijzprzyjemnoscia.proste.pl
Aneta Stolarz jest instruktorką fitness i trenerem personalnym. Ukończyła kursy dietetyki i odchudzania oraz suplementacji dla sportowców. Oprócz tego jej pasją salsa i kuchnie świata. Dawniej nie lubiła siebie, swojego ciała a to powodowało u niej frustrację. Patrząc na nią dziś, trudno uwierzyć, że miała kiedyś problem z nadwagą ważąc 10 kg więcej niż obecnie. Za namową koleżanki uległa modzie na odchudzanie i w efekcie raz traciła na wadze a potem znów przybierała. Udało jej się pokonać ten problem i utrzymać szczupłą sylwetkę. Na swoim blogu: "Dietetyczne Przepisy" dzieli się własnymi przepisami natomiast na "Schudnij z przyjemnością" zachęca do pracy nad sobą i swoim ciałem, podpowiada jak schudnąć łatwo i bez wysiłku, podobnie jak w swoim poradniku, który jest jej pierwszą publikacją na polskim rynku, o której pisze: "Motywem przewodnim mojej książki jest przekonanie cię, że odchudzanie nie musi być męką, a najważniejsze jest tak naprawdę twoje nastawienie do samej siebie i do twojego procesu."

Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami, opowiada jak ona radzi sobie z różnymi problemami i udziela wielu wskazówek, by proces odchudzania dawał radość. W swoich poszukiwaniach znalazła sposoby na dobry nastrój, wprowadziła zmiany w jadłospisie, polubiła ruch i nauczyła się wzbudzać w sobie entuzjazm. 

Poradnik podzielony został na pięć głównych części. Przedstawia w nich m.in trzy zasady, które pomagają utrzymać stan zadowolenia i satysfakcji, wypróbowane metody na to, by dobrze czuć się w swoim ciele, 10 sprawdzonych sposobów na wzmocnienie motywacji w odchudzaniu, medytacje i ćwiczenia wzmacniające naszą psychikę. Uczy stworzenia księgi pozytywnych aspektów, listy przyjemności, pokazuje zalety śmiechoterapii. Dowiadujemy się jak obliczyć swoją masę BMI, jak interpretować wyniki, w jaki sposób określić cel, od czego zacząć planowanie diety, jak psychicznie przygotować się do niej, co robić gdy zjemy za dużo lub skusimy się na jakiś niezdrowy smakołyk. Zachęca także do ruchu, który pomaga utrzymać dobrą kondycję i spalić kalorie. Wymienia listę sportów i zajęć ruchowych, omawia zalety treningu aerobowego, marszu, biegania, jazdy na rowerze, ćwiczenia na skakance, tańca także trening dla zapracowanych. Nawet codzienne zajęcia mogą dać nam okazję do radości i utraty wagi. Każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie i stosować skutecznie jako wspomaganie odchudzania i wyzwolenia u siebie dobrego samopoczucia.

Program odchudzania opiera się na tzw. "Dietetycznym szwedzkim stole", który został opracowany przez autorkę. Powstał on jako alternatywa do popularnych diet, które często są zbyt uciążliwe a to zniechęca wiele osób. Dlatego to co proponuje autorka, bazuje na jej wiedzy zdobytej kursach ale i w trakcie pracy z klientkami i czytelnikami bloga. Umożliwia on dobieranie produktów według własnych gustów smakowych z gotowych propozycji. Dieta przewiduje 5 posiłków dziennie i ułożona tak, by nie przekroczyła 1300 kcal lub 1500 kcal przez cały dzień. Zaletą jest możliwość modyfikowania zarówno ilości kalorii jak i składników potraw. Dania są przewidziane zarówno dla tych, którzy lubią gotować oraz dla tych, którzy chcą szybko stworzyć smakowite potrawy i przekąski. Oczywiście są tu także przepisy na śniadania, obiady, przekąski i kolacje. Zostały one ułożone od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Autorka podkreśla ważną zasadę: należy zachować różnorodność posiłków. 

Z książki przebija entuzjazm, optymizm i radość, która jest "podstawą istnienia". Intencją autorki jest pomoc kobietom zmienić nastawienie do swojego ciała, gdyż odchudzanie to przede wszystkim stan umysłu. 

"Jeśli potrafisz czuć radość niezależnie od czynników zewnętrznych, niezależnie od sytuacji, w której się znajdujesz, to twoje życie staje się cudem. Prawdziwą przyjemnością!"

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok Wydania 2014
Format: 14,5 x 20,5
Ilość stron: 148
Oprawa miękka
Wydawnictwo Vital
Redakcja Mariusz Warda
Projekt okładki: Piotr Pisiak

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.