niedziela, 13 lipca 2014

105. Wykorzystanie potęgi run

dla zdrowia, miłości, fortuny
dr Stefan Karol Wdowiak,
Genowefa Szrajer


"Kto jest świadomy tego, co może się zdarzyć, lepiej potrafi nadać kierunek swojej życiowej drodze."

Runy - symbole niosące wiele informacji o nas samych, naszym otoczeniu, problemach, przyszłych wydarzeń, sprawdzają się w wielu sytuacjach życiowych jako magiczne znaki towarzyszące w rozwiązywaniu problemów, znalezieniu miłości, osiągnięciu celu czy spełnieniu marzeń. Wywodzą się z kultury nordyckiej, w której pełniły rolę alfabetu a z czasem wyroczni. Dawniej były ryte na kamieniach, drewnie, broni, na naczyniach. Dziś wracają po wielu wiekach w postaci nie tylko tradycyjnie wyrytych symboli lecz także w postaci kart. Praca z runami wymaga przede wszystkim wkładu własnego, by umieć prawidłowo zinterpretować ich przekazy. Jednak, by móc to zrobić, niezbędne są podstawy a takie oferuje książka pt. "Wykorzystanie potęgi run dla zdrowia, miłości, fortuny"

źr. zdjęcia:idair.pl
Autorami tej publikacji są dr Stefan Karol Wdowiak oraz Genowefa Szrajder. Dr Stefan Karol Wdowiak jest wykładowcą, psychotronikiem, autorem wielu książek. Jego pasją jest kultura nordycka. Naucza w szkołach psychotronicznych m.in. w Warszawie, Łodzi, Katowicach. W kręgu jego zainteresowań m.in jest tarot, chiromancja i runy. W swoim dorobku ma takie tytuły jak: "Runy i tarot", "Mądrość kart runicznych", "Jak na dłoni", "Znaki runiczne". Genowefą Szrajder jest absolwentką szkoły psychotronicznej, autorką pozycji pt. "Elementarz astrologiczno - chirologiczny''. Nie jest to ich pierwsze wspólne przedsięwzięcie. W 2010 roku ukazała się ich wspólna praca pt. ,,Tajniki osobowości wpisane w twarze i dłonie'' 

"Rozkładając karty runiczne, możemy spojrzeć na siebie tak, jakbyśmy widzieli samych siebie po raz pierwszy - bez lęków, kodów i osądów".

Książka jest bogata w wiedzę o poszczególnych znakach runicznych obejmująca różne kategorie życia, charakterystykę osobowości, afirmacje przypisane poszczególnym runom i wiele innych. Publikacja została podzielona na trzy części. Pierwszy rozdział opracowany został przez dr Stefana Karola Wdowiaka, natomiast drugi i trzeci - przez Genowefę Szrajder.

Rozdział pierwszy poświęcony został opisom run. Przy każdej znajdziemy jej różne nazewnictwo, główne znaczenie symboliczne, mit z nią związany oraz co mówi ona o zdrowiu, jak działa w postaci amuletu i talizmanu, co oznacza w we wróżbie, gdy znajduje się w pozycji prostej i odwróconej oraz jakie cechy osobowości mają osoby, którym runa się podoba lub nie. Przy omawianiu każdego znaku autor odnosi się do popularnych talii runicznych dostępnych na polskim rynku: najbardziej znaną - "Power of Runes" Thomasa Vömela znanego jako Voenix, "Rune Oracle" Cosimo Musio oraz naszych rodzimych twórców: Dariusza Cecudy i Roberta Lichodziejewskiego. Nie są to dokładne opisy symboliki kart lecz pokazanie różnorodności w obrazowaniu tematu runy. Jako ilustracje do poszczególnych opisów posłużyła talia Roberta Lichodziejewskiego   "Runy. Magia i Moc". Szkoda, że w poradniku są one w sepii a nie w pełnych kolorach, gdyż w talii barwy odgrywają dużą rolę. Karty tego autora zostały wydane w 2010 roku, jednak brakowało przy nich odniesienia do symboliki obrazów namalowanych przez niego. Pan Stefan Wdowiak uzupełnił tę wiedzę i dzięki temu wymowa kart stała się bardze zrozumiała. 

źr. zdjęcia: lubimyczytać.pl
Druga część opisuje runy pod kątem urodzeniowym. Każdemu z nas przypisana jest określona runa, która towarzyszy nam od chwili przyjścia na świat aż do końca naszego życia. Możemy ją nosić ze sobą, by wspierała nasze działania. Dowiadujemy się co nasza runa ma nam do przekazania, jakie cechy charakteru określają nasza osobowość, czego powinniśmy się wystrzegać a czego inni mogą się od nas nauczyć, przed czym nas chroni, jak nas wspiera, co lubimy, do czego mamy skłonności, jaki partner lub partnerka będą dla nas idealni oraz jakie afirmacje pomogą nam w rozwiązywaniu wielu sytuacji życiowych. Genowefa Szrajer sama przyznaje, że przy opracowywaniu tego rozdziału bardzo pomocna była dla niej książka Ewy Kulejewskiej "Vademecum run."

Trzecia część to nauka praktycznego wykorzystania znaków runicznych w skryptach imiennych. Nasze imię niesie ze sobą wiele informacji. Najczęściej jest analizowane przez numerologię. Tymczasem imię zapisane runami również jest bogate w wiedzę o nas. Dowiadujemy się czym jest skrypt, jakie informacje niosą powtarzające się runy, co wyraża pierwsze,drugie i trzecie imię? Uzupełnieniem są przykładowe opisy runicznych zapisów imiennych, podział czasowy liter w imieniu runicznym oraz wyliczenie cyklów życia. 

karta z talii:  "Runy. Magia i Moc"
Roberta Lichodziejewskiego
Uwagę zwraca ładna okładka z piękną kolorystyką nawiązującą stylem do karty Kenaz z talii Roberta Lichodziejewskiego. Również poszczególne strony posiadają przyjemną, delikatną ozdobną szatę graficzną. Zaletą jest także układ treści, wyraźna czcionka i dobrej jakości papier.

Książka napisana została w przejrzysty, uporządkowany sposób, bez zbędnego rozwlekania tematu. Wnosi informacje, które z pewnością przydadzą się tym, którzy zaczynają swoją przygodę z runami ale i tym, którzy już kroczą runiczną drogą.

Moją pasją są runy dlatego cieszę się z każdej publikacji na ich temat. Na rynku nie ma ich zbyt dużo a jeżeli są to często informacje powtarzają się. "Wykorzystanie potęgi run" daje możliwość poznania różnorodności run i pokazuje jak wiele informacji ze sobą niosą. Została ona napisana z intencją ukazania siły, możliwości i symboliki runicznych znaków, byśmy mogli z nich skorzystać w codziennym życiu do przyciągnięcia szczęścia, miłości, pieniędzy i zdrowia. Coraz więcej osób docenia ich możliwości i mądrość, chcą poznawać ich tajemnice i korzystać z ich wskazówek. Znając ich język możemy szukać u nich wsparcia, pomocy i porad. 

"Działanie run polegać ma na tym, aby pozwolić symbolice przeniknąć w głąb serca i wejść w kontakt ze swoim wewnętrznym ja. Runy pomagają zbudować pomost pomiędzy naszym logicznym rozumieniem świata i naszą nieświadomością."

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie I
Rok wydania: 2014
Format: 14,5 x 20.5
Ilość stron: 264
Oprawa miękka
Redakcja: Irena Kłosowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)