wtorek, 25 września 2018

Październikowe nowości Wydawnictwa Psychoskok

Październik za kilka dni rozgości się wokół nas przynosząc krótsze dni i długie wieczory. Warto mieć pod ręką ciekawą lekturę. Wydawnictwo Psychoskok proponuje kilka nowości, z których każdy na pewno wybierze coś dla siebie.

S.N.U.F.F.
Wiktor Pielewin

DATA PREMIERY:  1.10.2018
KATEGORIA: fantastyka, fantasy, science fiction
WYDAWCA: Psychoskok
IMIĘ I NAZWISKO TŁUMACZA: Aleksander Janowski
ISBN 978-83-8119-171-5
EAN 978-83-8119-171-5
OPRAWA: Twarda
FORMAT 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON 438
CENA DETALICZNA 54,90

Ubóstwo i luksus, technologia i zacofanie, barbarzyństwo i cywilizacja. Przyczyny i związki w konfliktach, jaki toczą się między dwoma kulturami, krajami.

S.N.U.F.F. to powieść badająca konflikt pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a dzikimi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film (brutalne filmiki bez cenzury) tworzone przez – bohatera, pilota Damilola Karpov – mają na celu zaspakajanie potrzeby kultury Biznacjum, która to potrzebuje odpowiedniej liczby ofiar, do tworzenia obrazu obcego.

Oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media. 

Wiktor Pielewin jako wizjoner, czołowy i topowy rosyjski prozaik nowego pokolenia, uznany za jednego z najbardziej znaczących twórców światowej kultury. S.N.U.F.F., który pierwszy raz został opublikowany w 2011 roku, został doceniony przez czytelników i krytyków literackich na całym świecie. Książka zaskoczyła swoim wizjonerstwem. Może stanowić opis współczesnych konfliktów.

Pielewin dzięki zmyślnym aluzjom i wielowątkowej fabule poważnie pisze o tym, co dzieje się we współczesnym świecie. Fantastyka okazuje się rzeczywistością, tworząc intrygującą antyutopię na temat kultury przyszłości – aluzja do aktualnych konfliktów. Tę książkę trzeba przeczytać.


Borderline: 
Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii
Anka Mrówczyńska

DATA PREMIERY: 6.10.2018
KATEGORIA: psychologia, biografia, ironia
WYDAWCA: Psychoskok
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-255-2
EAN 978-83-8119-255-2
OPRAWA: Miękka ze skrzydełkami
FORMAT: 125 x 195 mm kieszonkowy
ILOŚĆ STRON 152
CENA DETALICZNA 29,90

Czy wiesz co to Borderline?

Miewasz momenty dobrego i złego nastroju (silne emocje, które mogą zmieniać się nawet w ciągu jednego dnia)? Odczuwasz pustkę? Mocno obawiasz się odrzucenia? A twoje relacje, związki? Są burzliwe, lub kończą się raptownie?

Spróbuj sobie wyobrazić takie życie – ciągłej walki i niepokoju.

Osoby ze zdiagnozowaną chorobą Borderline, znają odpowiedzi na zadane pytania.

Osobowość borderline to zaburzenie psychiczne - dosłownie "osobowość z pogranicza" mieszcząca się pomiędzy schizofrenią a nerwicą. Charakteryzuje się przede wszystkim zmiennością emocjonalną od euforii, przez gniew, do depresji. Można mówić o niestabilności emocjonalnej, chociaż nie rozumianej w taki sposób jak przy schizofrenii.

Nie wiadomo dokładnie, co może być powodem zaburzenia osobowości, w tym zaburzenia osobowości z pogranicza. Prawdopodobnie jest to mieszanka kilku czynników.

Teraz każdy może poznać jak to jest – nie polecamy tego uczucia.

„Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” to tak naprawdę jeden wielki dialog, który w rzeczywistości jest monologiem, ponieważ trzy główne postacie (pani psycholog, Mrówczyńska i autorka) składają się na jedną - Mrówczyńską.

Bierzemy udział w chwilowym rozszczepieniu świadomości w celu przeprowadzenia autoterapii składającej się z 14 sesji, które mają na celu rozłożenie na czynniki pierwsze „wnętrza” owej Mrówczyńskiej.

Ma to jej wskazać drogę, spojrzeć racjonalnie i szczerze na swoje podejście do wielu spraw i przekonać ją do dalszego leczenia pod okiem specjalisty. O czym jest mowa podczas sesji w tym trzyosobowym gronie? O autoagresji w tym samookaleczeniach, nałogach, lękach choćby przed bliskością, odczuwalnej pustce, relacjach z najbliższymi, marzeniach i o brakach w wierze we własne możliwości.

Wiesz czym jest choroba borderline? Po przeczytaniu tej książki będziesz wiedzieć.

Polecamy ją każdemu, kto chce poznać jak wygląda takie życie - może okazać się, że i ty masz objawy tej choroby.

Książka rekomendowana przez magazyn psychologiczny „Charaktery".

Publikacja wcześniej wydana jedynie jako ebook. Po ogromnym sukcesie serii ebooków Anki Mrówczyńskiej, teraz temat borderline w formie drukowanej.


Od niechcenia
Leszek Mierzejewski

DATA PREMIERY: 8.10.2018
KATEGORIA:  Powieść obyczajowa
WYDAWCA:  Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-210-1
EAN 978-83-8119-210-1
OPRAWA: Miękka
FORMAT 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON :322
CENA DETALICZNA: 39,90

[moja recenzja]

Esencja książki toczy się wokół Andrzeja, wiejskiego chłopaka, który po maturze, wyjeżdża do stolicy. Po zdaniu egzaminów na Politechnikę Warszawską i zamieszkaniu w akademiku – rozpoczyna burzliwe życie studenta, sportowca AZS i bramkarza w jednej z wielu warszawskich nocnych restauracji. Są to burzliwe lata 60., czasy wielu paradoksów w naszym kraju. Bohater będąc młodym człowiekiem zarabia grube pieniądze, ale nic nie może za nie kupić. W sklepach brakowało dosłownie wszystkiego! Ustawiały się długie kolejki. Bohater stał się mistrzem w kombinowaniu. Raz był na wozie, a raz pod wozem, ale zawsze spadał na dwie, zdrowe nogi. Z biednego, wiejskiego chłopaka – wyszedł na bogatego biznesmena, jednak życie też go nie rozpieszczało.

Opowiadając o perypetiach swoich bohaterów autor pieczołowicie przypomina najważniejsze wydarzenia tamtego czasu. Raz są to polityczne paroksyzmy z grudnia tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego roku. To znów wielkie wydarzenia sportowe jak zwycięstwa polskich kolarzy w Wyścigu Pokoju lub sukcesy narodowej jedenastki podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym drugim roku. Jednak najważniejsze wspomnienia Andrzeja są związane z początkiem pontyfikatu Jana Pawła II...


A rzeka wciąż płynie
Andrzej Ostromęcki

DATA PREMIERY: 17.10.2018
KATEGORIA: Poezja i proza
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-267-5
EAN 978-83-8119-267-5
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 97
CENA DETALICZNA: 22,90
„A rzeka wciąż płynie”, to trzecia publikacja Andrzeja Ostromęckiego. Dwa poprzednie tomiki wierszy „Wędrówki po Polu Mokotowskim” i „Węzełek na Drogę”, nawiązywały do tego co stanowiło kwintesencję życia autora – do stałego przemieszczania się. Autor pisał zawsze, odczuwając silna potrzebę utrwalenia wrażeń, myśli, emocji i faktów, czy ich subiektywnego oglądu. Zwykle były to formy prozatorskie – raczej drobne jak felietony literackie, reportaże, recenzje, jak ogromna wymiana epistologiczna. Następnie powstały wiersze. Tomik „A rzeka wciąż płynie”. Składa się on z dwu części „Wylatywanie nad poziomy” - wiersze oraz „Sprawy zimowe” – proza. Część tych utworów powstała w Czersku na Mazowszu, część w Tatrach, inne w Warszawie a inne w autobusach – zgodnie z losem waganta.

Przygotowując ten zbiór autor tworzył go próbując iść za Parmenidesem, który powiedział: MYŚL I ISTNIENIE TO JEDNO. Starał się uchwycić obraz zdarzeń – istnienia. A jednocześnie łowić myśli, które przynosiły mu zdarzenia. Takie samo przeciwstawienie dwoistości rzeczy jak w myśli filozoficznej Parmenidesa, który wędrując wraz z poetą/bohaterem swego dzieła podaje dwoisty obraz rzeczywistości także wyrafinowanej i prostej.

Słowo od autora: Zapraszam do tej książki – przeczytajcie, na ile udało mi się pozostać na drodze Paremenidesa, na ile życie zagnało mnie w polskie zaułki, na polskie drogi.


Blizny
Krzysztof Piotr Łabenda


DATA PREMIERY 18.10.2018
KATEGORIA: Powieść obyczajowa
WYDAWCA: Psychoskok
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-259-0
EAN 978-83-8119-259-0
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 140 x 200 mm
ILOŚĆ STRON: 256
CENA DETALICZNA 32,90

[moja recenzja]

Miłość ma różne oblicza i imiona. Nie zna granic, ale też nie trwa wiecznie. Czasami jednak śmierć przerywa najpiękniejsze z uczuć. 

BLIZNY to opowieść o wspaniałej miłości i ogromnym smutku po jej utracie. To opowieść o złudnej nadziei, że to co odeszło może jakimś cudem powrócić. Ale czy można kochać pomimo śmierci ukochanej? 

Krzysztof Szablewski jest wziętym pisarzem. Na swojej drodze spotyka dużo od siebie młodszą Natalię, która jest chirurgiem. To jest miłość od pierwszego wejrzenia. Krzysztof i Natalia są przez kilkanaście lat szczęśliwym małżeństwem. 

Natalia umiera. Krzysztof popada w depresję, nie widząc sensu dalszego życia, do momentu, kiedy poznaje Annę. Kobieta swoim zachowaniem niesamowicie przypomina Natalię... 

Mężczyzna przez chwilę ma nadzieję, że los zwraca mu żonę. Szybko jednak zrozumie, że to tylko złudzenie…

Adler.
Tajemnica Zamku Bazina
Tom I z cyklu BESTIARIUSZ FORBESA
Marta Merriday

Ta książka jest pod moim patronatem.

DATA PREMIERY: 22.10.2018
KATEGORIA: Powieść przygodowo-fantastyczna
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE TAK/NIE
ISBN 978-83-8119-286-6
EAN 978-83-8119-286-6
OPRAWA: Twarda
FORMAT: 155 x 230 mm 
ILOŚĆ STRON: 600
CENA DETALICZNA: 49 zł

(moja recenzja przedpremierowa)

W małym miasteczku na południu Anglii dochodzi do krwawych incydentów. Początkowo ofiarami tajemniczych napadów są lokalne zwierzęta, jednak z biegiem czasu ataki nasilają się, aż wreszcie w noc Halloween, podczas obłędnej imprezy w ruinach klasztoru, dochodzi do prawdziwej tragedii. Policja uchyla się od rzucenia światła na sprawę, więc mieszkańcy osady sami zaczynają szukać winnych. Na zaproszenie jednego z nich, do miasteczka przybywa młody zoolog Adler, syn legendarnego szkockiego biologa i łowcy. Adler rozpoczyna prywatne śledztwo i stopniowo odkrywa mroczne sekrety okolicznych lasów. Historia szybko zmierza do zaskakującego i zgubnego końca. 

Mistrzowsko stworzona atrakcyjna rzeczywistość, w której przyroda łączy się ze światem zbudowanym przez człowieka. Błyskotliwy humor przeplata się z mrocznymi opisami, znakomicie oddającymi napięcie towarzyszące wielu scenom w książce.


Cząstka pomarańczy
Lidia Tasarz

DATA PREMIERY: 23.10.2018
KATEGORIA: Powieść obyczajowa
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-256-9
EAN 978-83-8119-256-9
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 750
CENA DETALICZNA: 62,00

[moja recenzja]

Współczesna opowieść o Kopciuszku, zainspirowana Sagą Zmierzch Stephanie Meyer i na motywach filmu Twilight Saga. Powieść o miłości, dorastaniu i życiowych wyborach. 

Główna bohaterka, Maja, uczennica klasy maturalnej, niesamowitym zrządzeniem losu trafia do świata filmu i show biznesu.

Od kulis poznaje pracę nad filmem i twarde reguły rządzące światem celebrytów. Doświadcza pierwszych doznań w dorosłym życiu i to nie tylko tych erotycznych. Maja staje również przed wieloma, bardzo różnymi, życiowymi wyborami, czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera.

Książka bardzo pogodna, choć nie brakuje w niej trudnych czy wręcz dramatycznych sytuacji.


Cisza
Alicja Masłowska-Burnos

DATA PREMIERY: 25.10.2018
KATEGORIA: Thriller psychologiczno-erotyczny z wątkami kryminalnymi
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE:  NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-284-2
EAN 978-83-8119-284-2
OPRAWA: Miękka ze skrzydełkam
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON:  746
CENA DETALICZNA: 70,00

Psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału.

Optymistyczna i refleksyjna „Cisza” to powieść o najcenniejszych wartościach w życiu człowieka, mądrości odcinania się od traumatycznej przeszłości i potędze wybaczania. 

Love story Mai i Adama. Obok pary kochanków, bardzo ważną postacią jest Albert Lenkiewicz, szef Mai, zamieszany między innymi w nielegalne przeprowadzanie przetargów i wspierany przez swych nieobliczalnych pracowników. W kolejnych rozdziałach wątek wielkiej miłości i powieści erotycznej przeradza się w dramat psychologiczny mówiący o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki… Wielkie uczucie kochanków zostaje wystawione na próbę. 

Fabuła łączy w spójną całość przeszłość i teraźniejszość sprawiając, że opowieść nabiera nowego, pełnego wymiaru.

Książka polecana kobietom w różnym wieku, wahającym się nad bardzo współczesnym wyborem – kariera czy macierzyństwo. Kierowana również do kobiet i mężczyzn, którzy nadzwyczaj mocno poświęcają się pracy zawodowej.


Tańczący z myślami 
wiersze, zapiski, zamyślenia. 
Marek Różycki Jr

DATA PREMIERY: 25.10.2018
KATEGORIA: Proza poetycka
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-251-4
EAN 978-83-8119-251-4
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 213
CENA DETALICZNA: 29,90

„Tańczący z myślami” to zapis przemyśleń, refleksji, wspomnień. Ich forma choć z pozoru prosta, to uderza czytelnika swoją głębią już od pierwszego wersu. Interpretacje te poruszają kwestie z pozoru oczywiste, dotyczące codziennych spraw, jednak dopiero przy głębszym przemyśleniu dostrzec można, jak są ważne. Felietony zawarte w tekście również stanowią refleksję o dzisiejszym społeczeństwie, miłości, samotności, uczuciach. Metaforyka tekstów podnosi je do rangi artystycznej, a mimo to wciąż są zrozumiałe dla wszystkich i zachwycają swoją prostotą. Dodatkowo wnikliwy czytelnik może doszukać się wielu nawiązań do literatury. Marek Różycki Jr umieszcza w każdym tekście wiele cytatów dotyczących poruszanego aktualnie tematu. „Tańczący z myślami” to zbiór zapisków, które skłaniają do przemyśleń. Po skończonej lekturze niemal każdy czytelnik odniesie poruszane kwestie do swojego życia i podda je głębszej analizie.


1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane.

CHĘTNIE CZYTANE