wtorek, 3 kwietnia 2018

407. - "Za kulisami u Boga"

Schematyczny rozwój ducha człowieczego
Piotr Arkadiusz Kociszewski

     

„Podnieś kamień, 
a pod nim ujrzysz Boga.
Wyrwij krzew z korzeniami, 
a ujrzysz Boga.
Wylej z dzbana wodę, 
a tam ujrzysz Boga”.

Zamysł powstania książki powstał już ponad 30 lat temu, gdy autor próbował zrozumieć otaczającą go rzeczywistość i chaos, jaki powstawał w jego umyśle. Zawsze krytycznie podchodził do wszelkich narzuconych przekonań i obowiązujących dogmatów, co zaowocowało książką „Za kulisami u Boga”. Autor analizuje w niej etapy rozwoju duchowego, przybliża nam pojęcie Boga i uchyla zasłonę zaświatów, pokazując ich związek z naszym ziemskim życiem. Swoją wiedzę opiera na własnym doświadczeniu oraz na Biblii, której wybrane wersety przekłada na język parapsychologii. Wyjaśnia całokształt procesów rozwoju duchowego ukazując świat energii, który mu towarzyszy. 

źr. zdjęcia: zaswiatyuboga.pl
Wraz z poszukiwaniem odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości i pytania, zaczął dostrzegać sens w porządku Wszechświata. Jego dociekania zaowocowały stworzeniem dwóch schematów ukazujących historię życia i etapy rozwoju człowieka, między innymi dzięki wizji, jaką otrzymał 10 czerwca 1990 roku. Możemy zaznajomić się z nimi dzięki kolorowej wkładce zamieszczonej wewnątrz publikacji i poznać wyjaśnienie wykresu. 

„Wiara katolicka jest bezwzględną siłą wywyższającą pojęcia dogmatyczne poprzez dopasowywanie wersetów biblijnych pod zachcianki kapłanów i podporządkowanie sobie przyszłych ziemskich terenów.”

Autor podkreśla, że obecnie znajdujemy się u progu czwartego etapu rozwoju, co oznacza, że coraz więcej osób ma ponadprzeciętne zdolności, są bardziej wrażliwi na energie i pragną zgłębiać duchową wiedzę. Należą do nich radiesteci, parapsycholodzy, bioenergoterapeuci, osoby mające zdolność kontaktowania się z zaświatami, jasnowidze i inni o tego rodzaju umiejętnościach. To etap, w którym nasza świadomość potrafi zsynchronizować trzy stany zmysłowe w jedną całość.

Zaglądamy za zasłonę zaświatów, uczymy się rozróżniać pozytywne wibracje od lucyferycznych, odnajdujemy odpowiedzi na pytania związane z powstaniem i funkcjonowaniem wszechświata. Poznajemy wiele zagadnień z zakresu parapsychologii, ezoteryki i zjawisk paranormalnych. Przyglądamy się kolejnym stadium reinkarnacji duszy, transformacji ludzkiej świadomości, siedmiu etapom materialnego rozwoju, reinkarnacji zwierząt, dwunastu kolorom aury, ciału fizycznemu i subtelnym energiom. Dowiadujemy się jak powstaje życie od strony energetycznej, kiedy ciało łączy się z duszą, jak służyć Bogu i skąd wziął się wzorzec służenia Bogu w habicie i celibacie. 

„Niezrozumienie Biblii zawdzięczamy ogólne kościołom i ich odłamom, włącznie z sektami, które wpajają wiernym nieprawidłową jej interpretację.”

Pan Kociszewski zdaje sobie sprawę, że porusza tematy, które nie są popularne w społeczeństwie, gdyż utarte przekonania i dogmaty wpojone nam wraz z wychowaniem, religią czy światopoglądem utrudniają przyjęcie jego punktu widzenia. 

U większości osób te zagadnienia wywołują powątpiewanie, lekceważenie a nawet ironię, gdyż trudno im uwierzyć w to czego nie widać. Tymczasem jest to wiedza prowadząca do zrozumienia naszego istnienia i odkrywająca możliwości dostrzeżenia światełka skazującego drogę do oświecenia oraz wyzwolenia z ograniczających nas schematów i blokad. Nikt nas tego nie uczy dlatego często nie rozumiemy dlaczego doświadczamy różnych sytuacji, nie zawsze przyjemnych.


Autor przytacza dzieła różnych autorytetów w dziedzinie parapsychologii, omawia symbole ezoteryczne, dogmaty i tłumaczy na język parapsychologiczny teksty i przekazy biblijne ukazując ich prawdziwy sens. Uważa, że teolodzy i duchowni wprowadzają zamęt, nie rozumiejąc tego, co zostało zawarte w dawnych przekazach. Odnosi się do biblijnych ostrzeżeń przed pogańskimi praktykami, pojęcia Boga, narodzin, karmy, przekazów medialnych i od wyższych energii uzyskanych w czasie seansów spirytystycznych. Uzasadnia dlaczego księża, zakonnicy i teolodzy źle rozumieją słowa Jezusa, mijają się z prawdą i tworzą mity. 

Książka poszerza spojrzenie na naszą rzeczywistość, funkcjonowanie subtelnych energii i współistnienie obok siebie różnych wymiarów. Dla wielu osób przedstawione teorie mogą wywołać skrajne emocje, jeżeli nie są oni otwarci i gotowi na przyjęcie tego rodzaju wiedzy. To, o czym pisze autor jest w większości odmienne od tego co znamy, co wiemy i co zostało nam przekazane do tej pory w szkole, religii czy mediach. 

Jest to niezwykle intrygująca publikacja, dająca zupełnie nowe podejście do duchowości i rozwoju osobistego, pozwalająca dostrzec to, czego nie widać oraz ucząca czerpać korzyści z darów jakie posiadamy, by świadomie podążać ścieżką rozwoju duchowego.


Książkę można kupić na stronie autora: "Zaświaty u Boga"
oraz 
Rok wydania: 2011
Wymiary: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272
Projekt okładki: Piotr Kociszewski
Redakcja techniczna i merytoryczna: Monika Sarwińska
Współpracujący: Ryszard Liebich, Jola Kielan, Wioletta Winnicka, Maria Mickiewicz, Rafał Ciupa, wróżka Bożena Gorczyca, egzorcystka Danuta Kotulska i Sławek Obstawski.
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza S.C.

1 komentarz:

  1. Zupełnie nowe podejście duchowości - to mnie dość mocno zainteresowało.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.