czwartek, 14 maja 2015

166 - "Wenus planeta partnerstwa"

Rola bogini miłości w horoskopie
Elżbieta Kłobus


"Człowiek nie może mieć tysiąca dobrych dni
tak jak kwiat nie może przez tysiąc dni kwitnąć."
-Tsang - Kuang

Horoskopy są popularne od wieków. Dzięki nim możemy dowiedzieć się więcej o sobie, naszym życiu i relacjach międzyludzkich. Stąd duża ich popularność w różnych gazetach, w których traktowane są bardziej jako rozrywka niż poważna nauka. Tymczasem znajomość naszych predyspozycji może być bardzo pomocne w róznych okolicznościach. Do stworzenia wykresu horoskopowego potrzebna jest szeroka wiedza i znajomość planet oraz ich zależności. Każda z nich niesie mnóstwo informacji i ma wpływ na nasz charakter i zdarzenia w życiu. Jedną z ważniejszych planet w horoskopie jest planeta Wenus, gdyż uważana jest za planetę partnerstwa i miłości. Niestety brakuje obszernych opracowań na jej temat, dlatego powstała książka pt.: "Wenus planeta partnerstwa". Dzięki niej można poszerzyć swoją wiedzę poznając analizę planety Wenus, która kojarzona jest łagodnością, wiernością, współczuciem, uprzejmością, z miłością, partnerstwem, wrażliwością i wieloma pozytywnymi cechami. Tymczasem okazuje się, że przejawia swoją groźną stronę i nie jest to uosobienie "pachnącej", delikatnej i kochającej osobowości. 

źr. zdjęcia: polskaastrologia.pl
Została ona napisana przez Elżbietę Kłobus, która z wykształcenia jest prawnikiem lecz jej pasja wiąże się z astrologią, którą zajmuje się od ponad 24 lat. Swoją wiedzę zdobywała na wielu seminariach i w szkołach prowadzonych przez prof. Leszka Weresa oraz na warsztatach Jarosława Gronerta. Obecnie prowadzi wykłady i uczy astrologii chcących poznać tę niezwykłą naukę. Oprócz tego interesuje się tarotem, Feng Shui, numerologią, psychologią, filozofią i Huną. 

"W zależności od położenia Wenus w horoskopie, różne są gusta, różne podejście do sztuki, wiedzy, a także kontaktów z innymi ludźmi."

Wenus należy do planet indywidualnych, które mają istotne znaczenie przy interpretacji horoskopu, skupia na sobie uwagę astrologów, dlatego autorka postanowiła szerzej ją opisać, niż to ma miejsce w wielu publikacjach dostępnych na naszym rynku. Pokazuje prawdziwe jej prawdziwe oblicze odczarowując z ogólnych opinii i skojarzeń. Zaczyna od przedstawienia mitologicznych bogiń miłości ujawniając ich podobieństwa i różnice. Poznajemy grecką Afrodytę, rzymską Wenus, egipską Izydę i syryjską Asztarte znaną jako Isztar lub Inanna. Wszystkie one wyobrażane są jako piękne kobiety, które emanują dobrocią i delikatnością. Tymczasem prawda jest zupełnie inna a czasem nawet groźna. Elżbieta Kłobus sięga tutaj do mitologii, przytacza różne zdarzenia z nimi związane, opisuje ich wygląd, atrybuty, symbole, zwierzęta i ptaki z nią związane. Ta część pozwala poczuć energię Wenus i ujrzeć ją w nowym świetle. Poza tym dowiadujemy się jakie jest znaczenie planety Wenus w horoskopie, poznajemy jej wpływ na cechy charakteru osoby rodzonej pod jej patronatem, w jaki sposób przejawia się jej energia w poszczególnych znakach zodiaku i domach horoskopu, czym się wyróżniają jej progresje, tranzyty i aspekty względem innych planet. Autorka omawia też rolę Wenus w horoskopie partnerskim i prezentuje jej połączenia z innymi planetami, które mają również istotne znaczenie przy interpretacji. Uzupełnieniem są opisy wykresów trzech znanych gwiazd: Angeliny Jolie, Leonardo Du Caprio i Marilyn Monroe oraz niektórych państw, w tym Polski, Niemiec, Rosji, Anglii, Stanów Zjednoczonych, Izraela i Arabii Saudyjskiej.

Książka dostarcza wiele ciekawych informacji przydatnych dla wszystkich zainteresowanych astrologią. Napisana została w przystępny sposób i wydana w miłej oprawie graficznej. Każdy rozdział zaczyna się filozoficznym cytatem, natomiast przy opisach znaków zodiaku zamieszczone zostały ich hieroglify i symbole zarządzających nimi planet. Ciekawym pomysłem było dobranie do każdego z nich odpowiedniego cytatu z tekstów znanych piosenek. Na przykład przy opisie znaku Barana mamy fragment z piosenki "Czerwony jak Cegła" zespołu "Dżem", który doskonale charakteryzuje osoby urodzone pod jego władaniem a przy znaku Raka piosenkę Hanny Banaszak "W moim magicznym domu." To wszystko sprawia, że czytanie mija szybko i przyjemnie. Treść jest konkretna, bez niepotrzebnego rozwlekania tematu i skomplikowanych, naukowych analiz. Z pewnością stanowi ważny wkład w strologiczną wiedzę i może być pomocna zarówno dla osób dla bardziej zaawansowanych jak i zaczynających swoją przygodę z astrologią. 

"Wszyscy, którzy zajmują się praktyką astrologiczną wiedzą, że przychodzący do astrologa ludzie zainteresowani są głównie trzema zagadnieniami i są to: pieniądze, partnerstwo i zdrowie. W interpretacji dwóch z trzech wymienionych powyżej dziedzin życia Wenus jest wiodąca."

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2015
Format: 14,5x20,5 cm
Ilość stron: 136
Oprawa: Miękka
Redakcja: Mariusz Warda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)