sobota, 16 listopada 2019

524. - "Medycyna energetyczna"


Medycyna energetyczna
Jak zmierzyć i uzdrowić pole energetyczne człowieka
dr Konstantin Korotkov

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2019
Rok wydania angielskiego: 2017
Format: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: The Energy of Health
Redakcja: Natalia Paszko
Skład: Emilia Dajnowicz
Projekt okładki: Emilia Dajnowicz
Tłumaczenie: Anna Polaków

„Zdrowie jest stanem pełnego fizycznego, psychicznego i społecznego dobrostany, a nie wyłącznie brakiem choroby i kalectwa“

Żyjemy w świecie pełnym zagrożeń, mimo że nastąpił ogromny rozwój cywilizacji i korzystamy z wielu technologicznych ułatwień. Jednak ten fakt ma też swoją ciemniejszą stronę, która odbija się na naszym zdrowiu. Medycyna konwencjonalna nie radzi sobie z wieloma chorobami i schorzeniami, więc szukamy pomocy w alternatywnych terapiach. Jedną z nich stwarza dziedzina,  którą przybliża książka pt.: „Medycyna energetyczna.“

źr. zdjęcia: pinterest.com
Dr. Konstantin Korotkov urodził się w Leningradzie. Jest doktorem nauk ścisłych, profesorem wydziału mechaniki i optyki na Uniwersytecie Technologii Informacyjnych w Sankt Petersburgu, prezydentem Międzynarodowego Towarzystwa Bioelektrografii Medycznej i Stosowanej oraz autorem kilkuset artykułów naukowych oraz książkowych bestsellerów, min."Woda życia“.

Podstawą dobrania właściwej terapii jest prawidłowa diagnostyka. Objawy fizyczne są łatwe do określenia i sprecyzowania. Gorzej jest z symptomami na poziomie energetycznym, które nie są widoczne dla oczu. Z pomocą przychodzi medycyna energetyczna, która daje pełniejszy obraz stanu naszego organizmu. W tym celu został stworzony system BIO-WELL, który bazuje na osiągnięciach technik wizualizacji wyładowań gazowych w skrócie GDV i został opracowany w 1995 roku przez grupę profesora Korotkova.

źr. zdjęcia: www.bio-well.com
Bio-Well nie jest instrumentem medycznym lecz urządzeniem, które dostarcza informacji na temat pola energetycznego człowieka. Umożliwia obejrzenie jego codziennej transformacji, co z kolei pozwala na lepsze zdiagnozowanie i leczenie chorego. Jego zaletą jest przede wszystkim nieinwazyjność, szybkość ale też możliwość uzyskania całościowego obrazu stanu zdrowia pacjenta.

„Instrument Bio-Well wypełnia lukę między logiczną praktyką Zachodu a intuicyjną nauką Orientu“

Każde ciało stanowi ogromny zasób energii, które są wykorzystywane przy każdym działaniu. Przyrząd Bio-Well mierzy gęstości elektronowe w ludzkich systemach i narządach umożliwiając pomiar potencjalnej rezerwy energii organizmu. Analiza otrzymanych wyników jest częścią medycyny prognostycznej, której zadaniem jest zapobiegać nieprawidłowościom w funkcjonowaniu naszego organizmu na początkowym etapie, zanim jeszcze choroba ujawni się w ciele fizycznym.


Książka „Medycyna energetyczna“ dla przeciętnego czytelnika zawiera wiedzę zbyt teoretyczną. Omawiany system przydatny jest dla ekspertów zajmujących się diagnozowaniem na podstawie otrzymanych wyników z urządzenia Bio-Well. Analizę i ocenę stanu może przeprowadzić tylko certyfikowany specjalista, który pomaga dostrzec zaburzenia energetyczne w otrzymanych wykresach. Z tego powodu publikacja mnie nieco rozczarowała, mimo że zawiera nie tylko informacje o urządzeniu ale też przekazuje wiedzę na temat funkcjonowania naszego organizmu na poziomie ciał subtelnych. To materiał przeznaczony raczej dla osób, którzy zgłębiają tajniki medycyny energetycznej i zajmują się diagnozowaniem chorób. Dla zwykłego czytelnika to jedynie zbiór zagadnień, który przybliża naszą energetyczną naturę i nowe możliwości w leczeniu chorób.

Książkę przeczytałam dzięki portalowi:


2 komentarze:

  1. Nie jestem ekspertem w tym temacie, więc to raczej nie jest publikacja dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że zainteresowani tematem będą zadowoleni z lektury tej publikacji.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.