środa, 13 listopada 2019

521. - "Naładuj swoje czakry"


Naładuj swoje czakry. 
Jak pozyskać energię, by pełniej żyć na poziomach fizycznym, psychicznym, seksualnym i duchowym
dr Anodea Judith


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2019 r.
Rok wydania amerykańskiego: 2018 r.
Liczba Stron: 384
Wymiary: 20,5 x 14,5 cm
Oprawa: miękka
Tytuł Oryginału: Charge and the Energy Body: The Vital Key to Healing Your Life, Your Chakras, and Your Relationships
Wydawca: Studio Astropsychologii
Redakcja: Mariusz Warda 
Skład: Krzysztof Remiszewski 
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska 
Tłumaczenie: Małgorzata Grodzka


„Każda czakra jest komnatą w świątyni twojego ciała“

Wszystko co istnieje wypełnione jest energią, która jest esencją życia. Nazywana jest różnie, w zależności od kultury i tradycji czy religii ale zawsze chodzi o to samo: naszą energię, dzięki której funkcjonujemy, gdyż to nasza wrodzona siła życiowa. Jak o nią dbać dowiemy się z książki pt.: „Naładuj swoje czakry“.

źr. zdjęcia: studioastro.pl
Anodea Judith urodziła się 1 grudnia 1952 w Elyria stan Ohio w USA. Jest znaną i przełomową myślicielką, pisarką i duchowym nauczycielem. Założyła i prowadzi organizację szkoleniową Sacred Centers. Nazwana jest "prorokiem dla naszych czasów." Posiada tytuł magistra i doktora z zakresu psychologii i zdrowia. To moje trzecie spotkanie z twórczością autorki. Wcześniej miałam możliwość poznania jej dwóch publikacji: „Czakry“ i „Joga czakralna“. Obie dostarczyły mi interesujących informacji i poszerzyły mój punkt widzenia naszego energetycznego potencjału.

okładka oryginalnego
wydania.
źr. zdjęcia:
amazon.com
Książka „Naładuj swoje czakry“ to kolejna propozycja pani Anodei Judith przybliżająca nasz system energetyczny. Z pewnością jest to doskonały materiał zarówno dla terapeutów, jak i uzdrowicieli czy nauczycieli duchowych ale też dla osób indywidualnych, którzy chcą wiedzieć więcej o sobie zarówno pod względem fizycznym ale przede wszystkim duchowym. 

To także istotna publikacja przybliżająca medycynę energetyczną i pomagająca zrozumieć rolę naszego wewnętrznej siły w relacjach z innymi, zarówno najbliższymi osobami jak i znajomymi a przede wszystkim z samym sobą. Zabiera nas w podróż do psychologii energii skupiającej się na naszych ciałach subtelnych i duchowych. Przekazuje ogrom informacji na temat naszej siły życiowej, którą nazywa ładunkiem. Uświadamia jak ważne jest utrzymanie równowagi ładunku dla naszego zdrowia. Pokazuje sposoby osiągnięcia tego stanu przedstawiając mechanizmy powstawania blokad, utrzymania równowagi między wewnętrznym i zewnętrznym ładunkiem. Dla lepszego przyswojenia materiału przytacza przykłady z życia oraz stosuje porównania działające na wyobraźnię.

książka składa się z pięciu części. Powyżej niektóre z nich
Autorka skupia się przede wszystkim na energii życiowej przepływającym przez nasze ciało i pokazuje w jaki sposób wpływa ona na nasz organizm na poziomie energetycznym. Ładunkowi poświęcona została połowa książki. Dopiero po poznaniu wszystkich aspektów z nim związanych i zrozumieniu jego roli oraz wpływowi na nasze życie i zdrowie autorka przechodzi do omawiania poszczególnych czakr. Nazywa je „siedmioma kołami energii życiowej“ i „architekturą duszy“. 

Uświadamia, że każda z nich pełni odrębną, ważną rolę w naszym organizmie i obsługuje konkretny rodzaj energii. Poszczególne centra zostały opisane dokładnie w osobnych rozdziałach, w których autorka przedstawia charakterystykę każdej czakry. Dowiadujemy się jakiemu żywiołowi odpowiadają, cel jaki pełni w niej ładunek i co robić, gdy zostanie on zamrożony, jak zbalansować zdolność omawianej czakry i jak objawia się nadmiar i niedobór energii w czakrze. 

W rozwijaniu energii czakr i ich równoważeniu pomagają zaprezentowane ćwiczenia uzupełniające każdy opis. To niewątpliwie ogromny plus tego opracowania, gdyż na bieżąco możemy je wykonywać traktując je jako przerwę w czytaniu i aktywnie przerobić zaprezentowany materiał. Nie są to jedyne ćwiczenia, które przedstawia autorka, ponieważ różnorodne propozycje praktycznego poznawania zagadnień przewijają się przez całą publikację. Zostały one wyszczególnione szarym tłem, co zdecydowanie wyróżnia je w tekście. Kończą one każdy z rozdziałów i pomagają poczuć własną energię oraz zharmonizować czakry. 

Nasze ciało jest świątynią pełną różnych możliwości, skrywającą swój potencjał ukrytych często w zakamarkach naszej duszy. Możemy wydobyć je na światło dzienne poprzez pracę nad harmonijnym funkcjonowaniem naszych ciał subtelnych i dbając o właściwy poziom naszej życiowej energii. Autorka porównuje to do podróży pojazdem, którym jest nasze ciało, które wyposażone zostało we wszystko czego potrzebujemy. Świadomość jest naszym kierowcą i decyduje dokąd chcemy jechać. Poza nią potrzebna jest energia, która odpowiednio wykorzystana sprawi, że nasze ciało będzie radziło sobie z wszelkimi zakrętami na naszej drodze życia. My musimy jedynie dostarczyć mu paliwa i zadbać by nigdy go nie zabrakło.

Książkę przeczytałam dzięki portalowi:


2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.