czwartek, 27 kwietnia 2017

Majowie nowości Wydawnictwa Psychoskok

Maj zbliża się dużymi krokami, mimo że za oknami tego nie widać. Warto więc zaopatrzyć się w ciekawą lekturę na chłodniejsze wieczory. Wydawnictwo Psychoskok przygotowało nowe propozycje na majowe dni. 


Czarny kot w walizce
Lucyna Małolepsza

„Czarny kot w walizce” - to trzydzieści cztery krótkie opowiadania napisane lekkim, dowcipnym językiem. Są historiami, które wydarzyły się naprawdę podczas wojaży po Polsce i świecie. Łączy je jedno - pech. Stąd w tytule czarny kot. Akcja opowiadań toczy się w Polsce, Chinach, Indiach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Gruzji, Egipcie, Chorwacji, Rosji, na Litwie, w Bułgarii i we Włoszech. 

Podróże, nieprzewidziane zwroty, łowca ulotnych chwil z wojskową przeszłością i ona – niepoprawna optymistka ciesząca się życiem zawsze i wszędzie, wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Tego nie można przeoczyć!

DATA PREMIERY 08.06.2017
KATEGORIA Powieść przygodowa
WYDAWCA Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-026-8
EAN 978-83-8119-026-8
OPRAWA: Twarda
FORMAT: 148x210 mm
ILOŚĆ STRON: 160
CENA DETALICZNA 34,90


Dziura
Stanisław Kuczkowski

Główny bohater tej niecodziennej opowieści to Piotr – dorosły, żonaty mężczyzna, który w niewyjaśnionych okolicznościach wpada do tytułowej dziury i tym samym przenosi się do innego świata, podobnie jak bajkowa Alicja. Co go tam czeka? Kogo tam spotka? Czy pobyt pod ziemią czegoś go nauczy? I wreszcie – czy z tej krainy jest jakieś wyjście?

,,Dziura” Stanisława Kuczkowskiego to historia trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to współczesna baśń dla dorosłych. Zaskakujące zwroty akcji, niespodziewane zdarzenia i charakterystyczni bohaterowie czyniąc tę powieść zajmującą lekturą.

Uniwersalność charakteru Piotra budzi sympatię czytelnika, który w pewnych kwestiach może się z nim całkowicie utożsamić i odczytać tę opowieść jako parabolę swojego życia. Z całą pewnością jest to wartościowa książka, która niesie ze sobą głębsze przesłanie. Warto je odkryć razem z głównym bohaterem.

DATA PREMIERY 29.05.2017
KATEGORIA Powieść obyczajowo-fantastyczna
WYDAWCA Psychoskok
TŁUMACZENIE TAK/NIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU polski
ISBN 978-83-7900-769-1
EAN 978-83-7900-769-1
OPRAWA MK/TW:miękka
FORMAT: 148x210mm
ILOŚĆ STRON: 268
CENA DETALICZNA: 32,90


Przygody Wiki
Tadeusz Grubecki

Kolejna książeczka dla najmłodszych czytelników autorstwa Tadeusza Grubeckiego, w której mała Wiki staje się narratorką swych przeżyć.

Po wizycie w Zoo, o której z wielkim zapałem opowiadała ostatnim razem, teraz przyszła kolej na odpoczynek u dziadków na działce oraz radość z okolicznej przyrody. Wierszowane opowiadania bez wątpienia spodobają się młodym czytelnikom, którym ukaże się przepiękny krajobraz przyrody, jezior oraz lasów. W kolejnych rozdziałach dziewczynka zabierze nas również do swojej szkoły i opowie o największej swej umiejętności i pasji. Książeczka dzięki prostemu językowi i rymowanym wierszykom wzbogaca dziecięcą ciekawość oraz pozwala na rozwinięcie wyobraźni.

DATA PREMIERY: 9.05.2017
KATEGORIA: Literatura dla dzieci
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE TAK/NIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-7900-722-6
EAN978-83-7900-722-6
OPRAWA MK/TW: miękka
FORMAT: 148x210 mm
ILOŚĆ STRON: 60
CENA DETALICZNA: 19,9
Doczekać jutra
Walid Kuliński

Książka „Doczekać jutra” to opisane historie ludzi, których los doświadczał często bardzo brutalnie. Konrad, któremu poświęcona jest znaczna część opowieści to chłopak, który pochodzi z bardzo ubogiej rodziny. Wszechobecna bieda i patologia, z którą przyszło mu się zmierzyć od najmłodszych lat, nie załamuje jednak chłopaka. Zawsze był przygotowany do lekcji, chwalony w środowisku szkolnym. Niestety w domu nigdy nie usłyszał dobrego słowa o sobie oraz o swoich osiągnięciach. Mijające lata ukazują jego staczające się rodzeństwo i tylko przyjaciel Konrada utrzymuje go w nadziei, że wszystko jeszcze da się naprawić i zmienić… Książka uzmysławia czytelnikowi, ile tak naprawdę potrafi w swoim życiu znieść człowiek. Jak bardzo może być ciężko i jak wtedy oddziałuje psychika ludzka. Bohaterowie nie raz stają przed obliczem wyboru drogi a te, które obierają, nie zawsze są dla nich szczęśliwe. Patologia, narkotyki, prostytucja, przemoc, to między innymi te rzeczy, z którymi bohaterowie stykają się na co dzień i nie uważają ich wcale za zło, a jedynie za cel, który prowadzi ich do poprawienia własnego nastoju i zapomnienia o licznych problemach.

DATA PREMIERY: 31.05.2017
KATEGORIA: Dramat science-fiction
WYDAWCA: Psychoskok
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-7900-756-1
EAN 978-83-7900-756-1
OPRAWA MK/TW: miękka
FORMAT:  148x210 mm
ILOŚĆ STRON: 192
CENA DETALICZNA: 29,90


Miłość do trawy
Michał Krupa

Powieść zabiera czytelnika w świat spowity legendami, dawnymi wierzeniami oraz pogańskimi zwyczajami. Groteskowo, akcja powieści osadzona we współczesnych czytelnikowi czasach uzmysławia, że bohaterowie to odmieńcy lub jak sami o sobie mówią – „inni” od pozostałych ludzi. To właśnie między innymi „inność” głównego bohatera Krzysztofa powoduje, że przepełniony strachem o życie własne i swojej dziewczyny wyrusza w podróż, w której pragnie znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące ludzkiej egzystencji oraz własnego przeznaczenia. Osoby, które bohater poznaje podczas całej swojej wyprawy pozwolą na zastanowienie się nad celem w życiu każdego człowieka oraz jego przeznaczeniem i przemijaniem. Monika, dziewczyna głównego bohatera, choć nie bezpośrednio, lecz w zupełnie niewytłumaczalny dla zwykłych ludzi sposób, próbuje prowadzić Krzyśka przez ten jakże przedziwny świat przyrody. 

DATA PREMIERY: 15.05.2017
KATEGORIA: Powieść fantasy
WYDAWCA: Psychoskok
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-7900-754-7
EAN 978-83-7900-754-7
OPRAWA MK/TW: Miękka
FORMAT: 140x200 mm
ILOŚĆ STRON: 180
CENA DETALICZNA: 29,90


Znaki życia. 
Tom I i Tom II
Wioletta Milewska

Trzy kobiety samotne w związkach. 
Malwina od lat zmaga się z uzależnieniem. Brak zrozumienia ze strony bliskich i ciągłe cierpienie powodują poczucie izolacji, zaś ustawiczna walka o przetrwanie związku doprowadza kobietę do ostateczności i stawia w sytuacji podbramkowej. W końcu Malwina zdaje sobie sprawę, że istnieje tylko jedno rozsądne wyjście z dręczącej i wykańczającej ją zależności. Nie przewiduje jednak, jak drastyczne następstwa może mieć podjęta po starannym przemyśleniu decyzja.

Sylwię coraz bardziej niepokoją objawy bólowe. Początkowo łagodzi je środkami farmaceutycznymi, wkrótce jednak okazuje się, że pigułki nie przynoszą ulgi. Gdy zwraca się do lekarza, poznaje prawdziwe oblicze polskiego systemu zdrowia. Brakuje jej również wsparcia męża, który od wyjazdu za granicę przestaje się z nią kontaktować. Kobieta postanawia osobiście wyjaśnić zagadkę jego milczenia i jedzie do niego. Tam odkrywa pewną tajemnicę.

Wiktoria ma na głowie dom i małe gospodarstwo. Choć od lat jest związana z mężczyzną, którego bardzo kocha, ten wciąż ponad związek z kobietą stawia inne zobowiązania. Kiedy do domu ma się wprowadzić Tomek z dziewczyną, Wiktoria spodziewa się odciążenia w obowiązkach. Niemal natychmiast okazuje się, jak jej oczekiwania mają się do nowej rzeczywistości.

Samotność nie jest jedyną rzeczą, jaka łączy ze sobą bohaterki, a ich losy są tylko na pozór zupełnie różne.

DATA PREMIERY: 15.05.2017
KATEGORIA: Powieść obyczajowa
WYDAWCA: Psychoskok
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN TOM I – 978-83-7900-724-0
          TOM II - 978-83-7900-726-4
EAN TOM I – 978-83-7900-724-0
          TOM II - 978-83-7900-726-4
OPRAWA MK/TW; miękka
FORMAT: 148x210
ILOŚĆ STRON: Tom – 343  Tom II -  333
CENA DETALICZNA: Tom I –  39,90 Tom II – 39,90


4 komentarze:

 1. Widzę w zapowiedziach kilka ciekawych książek, które chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie zaintrygowała "Miłość do trawy" :)

   Usuń
 2. Polecam najnowszą książkę Michała Krupy.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)