sobota, 22 kwietnia 2017

332. - "Noni"

Polinezyjski sekret zdrowia
Renata Zarzycka


      

„kto żyje w równowadze emocjonalnej, ten myśli pozytywnie i w miłości dzieli się tym nastawieniem z otaczającym go światem.”

Polinezja Francuska to jedno z nielicznych miejsc na Ziemi, gdzie jeszcze panuje charakter dziewiczy nietknięty cywilizacją i turystyką. Znajdująca się tam wyspa Bora - Bora nazywana jest rajem na ziemi. Wulkaniczna gleba tamtych terenów sprzyja rozwojowi roślin, gdyż gleba jest zasobna w mikro - i makroelementy dzięki którym przyroda może ukazać swoje piękno. Właśnie tam rośnie niezwykłe drzewko  rodzące owoce, pełne witamin i cennych składników. Temu darowi natury poświęcona jest książka pt.: „Noni Polinezyjski sekret zdrowia.”

źr. zdjęcia:
www.renatazarzycka.pl
Renata Zarzycka jest doradcą żywieniowym, coachem zdrowia i trenerem biznesu. Od 1998 roku zajmuje się tematyką wellness i motywuje ludzi do działania oraz realizacji marzeń. 2 marca 2007 roku udała się na Thaiti, by m.in. odwiedzić plantację noni. Wróciła bogata w wiedzę, którą prezentuje w swojej książce. Ma nadzieję, że pomoże ona utrzymać zdrowie i wspomóc organizm w zwalczaniu choroby.

Noni czyli morwa indyjska znana jest Polinezyjczykom od dawna. Do dziś  wykorzystują jej uzdrawiające właściwości. Należy ona do rodziny Rubiaceae (marzanowate) i liczy sobie ok. siedem tysięcy gatunków. Można ją spotkać głównie w rejonach tropikalnych i subtropikalnych.

źr. zdjęcia: www.lubienoni.pl
Rdzenni mieszkańcy Polinezji nazywają ją „boskim owocem” i są przekonani, że każdy, kto go zje, będzie żył sto lat.  Jest w tym ziarenko prawdy, gdyż Polinezyjczycy cieszą się zdrowiem, pięknym wyglądem, bujnymi włosami i długim życiem. 

„Noni jest częścią naszego życia. Każdy polinezyjski chłopak zna noni.”

Autorka prezentuje informacje, które pozyskała od mieszkańców Polinezji Francuskiej oraz swoje własne doświadczenie i przemyślenia wynikające z wieloletniej praktyki. Zwraca też uwagę, że nie wystarczy dbać tylko o zdrowie ciała, by utrzymać młody wygląd, dobrą kondycję i samopoczucie. Ważny jest także stan naszego umysłu i duszy. Podchodzi do zagadnień zdrowotnych holistycznie, podobnie jak uzdrowiciele polinezyjscy - kahuni. 

Choroby są efektem naszych negatywnych emocji i myśli, dlatego warto zadbać o wewnętrzną równowagę zmieniając swoje nastawienie do siebie i otoczenia. W połączeniu z właściwym odżywianiem wspierającym nasz umysł, wiarą, wizualizacją zdrowia i pozytywnym podejściem do życia nasze ciało emanuje wysokimi wibracjami, które wyzwalają w nas procesy regeneracyjne i wzmacniające nasz organizm. Noni jest jednym z takich produktów, które zwierają bogactwo elementów odżywczych, potrzebnych nam pierwiastków, antyutleniaczy i składników biochemicznych.

Pani Renata omawia niektóre z nich ukazując ich działanie, właściwości, odkrycia i badania naukowe, przytacza opinie i opowieści mieszkańców Polinezji, historie ludzi, którzy stosowali sok z owoców noni i fragmenty prac naukowych świadczących o skuteczności działania noni w walce z różnymi chorobami. Opisuje swój pobyt na Thaiti, gdzie mogła poznać warunki uprawy noni, proces produkcji soku z tego owocu, poczuć jego smak i dowiedzieć się wiele ciekawostek na jego temat.

Na tle informacji o historii, tradycji i wierzeniach rdzennych Polinezyjczyków poznajemy niezwykłe możliwości lecznicze jakie oferuje nam ten niepozorny owoc z dziwną, zielonkawą skórką. Sok uzyskiwany z niego nie jest rewelacyjny w smaku, ale za to bardzo skuteczny przy leczeniu wielu dolegliwości takich jak: choroby dróg oddechowych, zaburzenia układu immunologicznego, infekcje bakteryjne, grzybiczne i wirusowe, nadciśnienie, zapalenie płuc, malaria czy grypa. Doskonale sprawdza się też u diabetyków a także jako środek przeciwbólowy, przynoszący ulgę cierpiącym na nowotwory. 

Wiedzę uzupełniają informacje z zakresu duchowości, huny, odżywiania i praktycznego stosowania owoców noni w przypadku różnych chorób, w tym nowotworów i cukrzycy.

Dowiadujemy się jak stosować i dawkować sok z noni, z czym można go łączyć, jakie są działania uboczne i jakich reakcji organizmu możemy się spodziewać podczas kuracji. Jedyną przeszkodą w stosowaniu produktów z noni może być niska dostępność na naszych półkach sklepowych i cena sięgająca nawet ponad 200 zł za litrową butelkę. 


„Noni nie jest lekiem farmakologicznym. Należy do grupy składników pokarmowych, podobnie jak inne owoce. Spożywamy je zgodnie z pragnieniem organizmu i stosujemy tyle, ile potrzebujemy.”

Matka Ziemia ma dla nas mnóstwo wspaniałych darów, które przyczyniają się do poprawy i utrzymania zdrowia lecz w dzisiejszym świecie łatwiej jest nam iść do lekarza, by otrzymać zestaw syntetycznych leków i polegać jedynie na tym, co oferuje współczesna medycyna. Mimo ogromnego skoku cywilizacyjnego, medycyna konwencjonalna nie radzi sobie z wieloma chorobami. Coraz więcej osób zapada na dolegliwości, które są trudne do całkowitego usunięcia z naszego życia. Zbyt mocno odeszliśmy od świata natury stąd nasza wiedza na temat wspierania organizmu metodami naturalnymi jest coraz mniejsza. Warto sięgnąć po dawną wiedzę, by wspomóc siebie w utrzymaniu dobrego zdrowia.

Książkę możemy kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2017
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 144
Oprawa Miękka
Redakcja: Magdalena Madura
Skład: Iga Figlewska
Projekt okładki: Iga Figlewska

1 komentarz:

  1. To książka dla mojej znajomej. Ona interesuje się takimi tematami.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)