środa, 5 kwietnia 2017

326. - "Świadome otrzymywanie"

Wreszcie Wszechświat ma jakiś sens!
Melody Fletcher

          

„Gdy się budzimy i zaczynamy grać świadomie w grę, możemy wybrać, aby żyć nowymi pragnieniami do woli, zamiast jedynie mieć nadzieję, że pewnego dnia się urzeczywistnią.”

O Prawie Przyciągania napisano wiele poradników, artykułów, wygłoszono liczne prelekcje i zorganizowano szkolenia uczące wykorzystywania zasad tworzenia własnej rzeczywistości. Jest to jedno z odwiecznych praw Wszechświata, które mają wpływ na nasze życie. Mówi ono, że przyciągany do naszego życia to o czym myślimy, stąd podstawą tej metody są afirmacje i zmiana sposobu myślenia. Jednak jeżeli prawdą jest, że sami odpowiadamy za swoje życie i mamy wpływ na to, co pojawia się w naszym świecie fizycznym, to dlaczego doświadczamy tego, czego nie chcemy? Dlaczego wokół nas jest tyle nieszczęścia, bólu i cierpienia? Co powoduje, że nie żyjemy w dostatku, szczęściu i zdrowiu? Jakie błędy popełniamy? Odpowiedź na te i inne pytania oraz wątpliwości znajdziemy w książce pt.:„Świadome Otrzymywanie.”

źr. zdjęcia:
www.deliberatereceiving.com
Melody Fletcher jest specjalistką w zakresie Prawa Przyciągania, coachem i mentorką pomagającą ludziom odkryć ich prawdziwe pragnienia i skutecznie wykreować rzeczywistość. Prowadzi bloga, na którym dzieli się zabawnymi poglądami. Ma odmienne podejście do Prawa Przyciągania, negujące wszelkie dotychczasowe metody i techniki manifestowania pragnień. Swoje podejście do tego zagadnienia i nowe spojrzenie prezentuje w swojej książce, która jest efektem jej własnych doświadczeń. Pierwsze słowa jakimi wita czytelnika, sugerują, że są one skierowane do kobiet. „Hej nieznajoma! Witaj w ‘świadomym otrzymywaniu’!” Świadczą też o tym dalsze strony ubrane w formę żeńską. Jednak poruszane zagadnienia na pewno będą przydatne każdemu poszukującemu lepszego życia, bez względu na płeć. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: www.amazon.co.uk
Każdy, bez wyjątku, chciałby prowadzić szczęśliwe, spełnione życie bez bólu, cierpienia, smutku i łez, mieć zawsze dobre samopoczucie. Najczęściej rzeczywistość odbiega od naszych wyobrażeń, stąd tak dużo wśród nas nieszczęśliwych i niezadowolonych ludzi. Pragniemy coś zmienić, więc szukamy rozwiązania w poradnikach, na warsztatach czy forach dyskusyjnych, stosujemy proponowane metody i.... nic się nie zmienia a nawet sytuacja jeszcze bardziej się pogarsza. Melody Fletcher przekonuje, że jest to spowodowane błędnym podejściem. Uważa ona, że wiele technik jest po prostu bezsensowna i nieskuteczna, gdyż opierają się na mechanicznych, bezmyślnych działaniach, bez zaangażowania.

Zgadzam się w zupełności z autorką. O Prawie Przyciągania przeczytałam wiele poradników, włącznie ze sławnym „Sekretem” i filmem pod tym samym tytułem. Wiem, że bezmyślne pisanie afirmacji, walka z negatywnymi myślami i emocjami przynosi mierne efekty a bywa, że sytuacja znacznie się pogarsza, gdyż przyciągamy to, czego nie chcemy widzieć w naszym życiu. Po książkę „Świadome Otrzymywanie” sięgnęłam z ograniczoną dozą zaufania, spodziewając się powtórki znanych mi reguł. Tymczasem zostałam zaskoczona podejściem autorki do tego tematu. Przede wszystkim musimy wiedzieć, co jest dla nas dobre i czego pragniemy naprawdę. Jest to ważny krok na drodze ku zmianom w kierunku lepszego życia. 

W dwóch częściach i 12 rozdziałach przekazuje swój punkt widzenia rzeczywistości, analizuje zagadnienia związane z przekonaniami, emocjami, wzorami zachowań, wiary i pokazuje w jaki sposób możemy zmienić swoje życie na lepsze. Skłania do spojrzenia w nowy sposób na negatywne emocje, nawyki i przyzwyczajenia, z którymi najczęściej walczymy w drodze rozwoju duchowego. Wykazuje, że każde z nich niesie dla nas ważną informację i pełni istotną rolę w określaniu naszego nastroju, podejmowaniu decyzji oraz manifestowaniu naszych pragnień. Pomaga zrozumieć i rozszyfrować własne odczucia, by świadomie tworzyć rzeczywistość według swoich potrzeb. 

"Zawsze najlepiej jest zdecydować, co chcesz zrobić i wtedy wybrać narzędzia pasujące do danego zadania.”

Kluczowym elementem, pomocnym w pracy nad sobą jest skala z emocjami, zarówno tymi negatywnymi jak i pozytywnymi, którą autorka nazwała Spektrum Umocnienia. Dzięki niemu możemy rozpoznać własne uczucia i nauczyć się rezonować z tym, czego pragniemy. Do tego potrzeba trzech kroków:
  1. Skupienie się na czymś pozytywnym
  2. Zwracanie uwagi na to, co czujemy
  3. Zrobienie wszystkiego, by czuć się dobrze

Książka nie ma wyraźnych podziałów na część praktyczną i teoretyczną. Wiele porad, wskazówek i ćwiczeń jest wplecionych w tekst, bez specjalnego zaznaczania, dlatego warto w trakcie czytania zaznaczać sobie strony, na których są one opisane. Odmienny jest także styl pisania i przekazywania wiedzy. Autorka stosuje wiele porównań, analogii, metafor działających na wyobraźnię i pomagających zrozumieć omawianą kwestię. Zabawne sformułowania i bezpośredni, szczery, zabarwiony humorem styl pisania sprawia, że czytanie mija szybko. Jednak nie wystarczy jednokrotne zajrzenie do poradnika, gdyż poruszane tematy mogą czasami sprawiać trudność w zrozumieniu, więc warto uważnie śledzić kolejne zdania i powracać do wcześniej omówionych zagadnień. Ułatwieniem są odnośniki w tekście z numerem strony, na której można znaleźć lub przypomnieć sobie informacje zawarte w przeczytanych już rozdziałach, które są w danym momencie powiązane z aktualnie opisywanym tematem.

Dowiadujemy się jak działa rzeczywistość, energia, na czym polega proces manifestacji, w jaki najlepiej składać zmówienia do Wszechświata, jak dowiedzieć się czy nasze zamówienie jest zgodne z naszym pragnieniem i czym naprawdę jest Prawo Przyciągania. Autorka wyjaśnia jak i dlaczego działa Prawo Przyciągania, jakie popełniamy błędy, dlaczego dotychczasowe, znane metody nie działają. Omawia podstawowe mechanizmy manifestowania tego co chcemy i kontrolowania tego procesu, wyjaśnia dlaczego podejmujemy błędne decyzje, czym są nasze przekonania, jaką pełnią rolę i w jaki sposób ograniczają nam dokonywanie zmian. Przekazuje niektóre ze swoich technik, które mają na celu zmotywowanie do pracy wewnętrznej, by w efekcie świadomie tworzyć własną rzeczywistość i przyjmować dary od Wszechświata.

„twoje emocje są twoim emocjonalnym systemem informacji zwrotnej, który pozwala ci kontrolować to, czy udajesz się we właściwym kierunku.”

Życie jest grą, która działa według określonych reguł. Ten kto doskonale je pozna i zrozumie, może z powodzeniem tworzyć warunki w jakich pragnie funkcjonować. Niestety, nikt nas nie uczy jak ich używać, stąd niejednokrotnie popełniamy wiele błędów. Efekty widać doskonale w naszym otoczeniu. Wszystko co nas otacza jest efektem naszych wyborów i działań. Wiele z nich to efekt przypadkowych sytuacji, złych decyzji i ignorowania swoich emocji. Coraz więcej osób uświadamia sobie, że ma wpływ na pojawiające się doświadczenia i moc kreowania rzeczywistości. Niestety, nie każdy potrafi wprowadzić w czyn przeczytane teorie lub robi to w niewłaściwy sposób. Książka Melody Fletcher jest drogowskazem wskazującym właściwy kierunek na naszej drodze ku lepszemu życiu. Pomaga odkryć kim naprawdę jesteśmy i uświadamia, że mamy moc kontrolowania tego, co pojawia się w naszym otoczeniu. Uświadamia, że jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie i od nas zależy jak ono będzie wyglądać.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania angielskiego: 2015
Wymiary14.5 x 20.5 cm
Ilość stron: 328
Miękka ze skrzydełkami
Redakcja: Juliusz Poznański
Korekta: Ewa Kosiba 
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski
Tłumaczenie: Lena Mojsak 
Tytuł oryginalny: Deliberate Receiving: Finally, the Universe Makes Some Freakin’ Sense!

1 komentarz:

  1. Prawo przyciągania to coś w co od dawna wierzę. Chętnie zajrzę do tej publikacji.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)