poniedziałek, 11 stycznia 2016

206. - "Kryzys Ozdrowieńczy"

Jak przetrwać przełomowy moment w procesie leczenia
dr Bruce Fife

      

„Zdrowie to kwestia wyboru, a nie przypadku."
- lek. med. Robert A. Mendelssohn

Przy procesie uzdrawiania rzadko wspomina się o przełomowym momencie, gdy organizm reaguje objawami, które często bierzemy za pogorszenie zdrowia, uznając, że dana terapia jest nieskuteczna. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia, opartego na naturalnych metodach, zdrowym odżywianiu i zmianie stylu życia organizm zaczyna lepiej funkcjonować, wzmacnia się i usuwa z organizmu szkodliwe toksyny. To powoduje najpierw pozorne pogorszenie samopoczucia, by potem nasze zdrowie mogło ulec poprawie. Ten moment jest niezwykle ważny w procesie leczenia i stanowi przełom w chorobie. Wiedza o nim jest u wielu osób niewielka, dlatego powstała książka pt. „Kryzys ozdrowieńczy”, w której Bruce Fife pokazuje, że nasz organizm ma niezwykłe zdolności regeneracyjne i może poradzić sobie ze wszelkimi szkodliwymi substancjami. Jeżeli tak nie jest, to oznacza, że zostały zaburzone jego naturalne umiejętności. 

źródłó zdjęcia:  thecoconutmama.com
Dr. Bruce Fife nazywany jest "Doktorem Kokosem" lub „Kokosowym Guru” gdyż propaguje zalety kokosu i produktów z nim związanych. Jest lekarzem naturopatą, uznanym mówcą cenionym pisarzem, dietetykiem oraz autorem ponad 20 książek dotyczących terapii naturalnych i zdrowego odżywiania. W Polsce ukazały się tylko niektóre z nich: "Płukanie Ust Olejem", "Cud Oleju Palmowego","Cud Mąki Kokosowej" , "Cud Oleju Kokosowego", "Wylecz artretyzm", "Kokos naturalny antybiotyk", "Dieta Ketogeniczna", "Woda Kokosowa", "Kokosowe przepisy na zdrowie" i "Naturalny Detoks". Prowadzi Ośrodek Badań nad Kokosem, w którym przeprowadza badaniom nad właściwościami uzdrawiającymi roślin. Dzięki niemu wiele osób zaczęło postrzegać świat roślin jako cud natury i doceniać walory nie tylko smakowe ale i zdrowotne. Jego porady zamieszczone w publikacjach pomogły wielu osobom na całym świecie odzyskać zdrowie i wigor. 

Kryzys ozdrowieńczy jest elementem każdego procesu leczenia. Bardzo często występuje na początku kuracji na przykład: gdy przechodzimy z niewłaściwego sposobu odżywiania na zdrowy albo zastosujemy terapię naturalną. Wówczas możemy poczuć się wyśmienicie albo nasze samopoczucie może ulec pogorszeniu. Ma on najczęściej charakter krótkotrwały. Często objawy kryzysu ozdrowieńczego są mocne i wzbudzają niepokój. Mogą czasami przerażać, gdyż pojawia się biegunka, wymioty, gorączka, osłabienie. Świadczą o tym przytaczane przykłady z życia pacjentów ukazujące w jaki sposób może przebiegać taki kryzys. Z tego powodu jest on często mylony z kryzysem chorobowym. Różnica jest znacząca, gdyż kryzys ozdrowieńczy jest oznaką, że terapia działa a kryzys chorobowy świadczy o rozwoju choroby. Te dwa pojęcia są mylone nawet przez lekarzy, którzy próbują takie symptomy leczyć konwencjonalnie, poprzez leki. Hamując w ten sposób proces uzdrawiania organizmu. Zamiast poprawy, następuje jego zahamowanie i w efekcie nawrót choroby. 

Dlatego Bruce Fife postanowił przybliżyć to zjawisko szerszemu gronu ludzi, by uświadomić w jaki sposób możemy przetrwać ten nieprzyjemny czas, by potem cieszyć się pokonaniem choroby. Dowiadujemy się jakie są przyczyny kryzysu ozdrowieńczego, w jaki sposób go przetrwać, czym się charakteryzuje i jak nie pomylić go z innymi symptomami. Poznajemy produkty, które autor podzielił na trzy poziomy według ich korzyści dla naszego zdrowia. Pomaga zrozumieć działanie naszego organizmu, w jaki sposób broni się on przed szkodliwymi substancjami, niekorzystnym środowiskiem, niewłaściwym odżywianiem. Niezwykłą rolę pełni nasz system immunologiczny, białe krwinki, które stoją na straży naszego zdrowia. Opisuje działanie tego układu, rodzaje białych krwinek, w jaki sposób są rozpoznawane wrogie cząsteczki i w jaki sposób są one zwalczane. Przedstawia prawo uzdrawiania określone w XIX wieku przez węgierskiego homeopatę Constantine Heringa. Uważał on, że „Uzdrowienie wypływa z wnętrza, od głowy do dołu, oraz w kierunku odwrotnym do sposobu, w jaki doszło do wystąpienia objawów.” 

książka nie jest gruba ale zawiera wiele konkretnych
informacji, które pomogą zrozumieć
i przetrważ kryzys ozdrowieńczy.
„Natura obdarowała układ immunologiczny człowieka zdolnością do neutralizowania lub zabijania niemal wszystkich rodzajów wrogich organizmów.”

Bruce Fife podkreśla, że warto słuchać swojego ciała i zastosować odpowiednią terapię w zależności od objawów. Zwraca uwagę na właściwe odżywianie oparte na naturalnych produktach, jak najmniej przetworzonych i na zdrowych tłuszczach. Istotne jest także pozytywne nastawienie i wiedza, która pomoże przezwyciężyć kryzys, który jest nadzieją na wyzdrowienie. Z pewnością do takiego podejścia niezbędna jest wiedza i świadomość, że kryzysy ozdrowieńczy jest naturalnym procesem w drodze do zdrowia. 

„Aby pokonać chorobę i osiągnąć zdrowie oraz dobre samopoczucie, kryzys ozdrowieńczy jest niezbędny. Spodziewaj się go. Kiedy nadejdzie, ciesz się nim, że już niedługo wrócisz do pełni zdrowia.”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2016
Rok wydania zagranicznego: 1997, 2002, 2010
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron 112
Oprawa: miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Beata Piecychna
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Wydawnictwo VITAL
Tytuł oryginalny: The healing

3 komentarze:

 1. Ciekawe, może się rozejrzę za książką pomimo iż kokos w nadmiernej ilości nie działa na mnie najlepiej.


  Pozdrawiam,
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o tym pojęciu. Bardzo ciekawa, poczytałabym....

  OdpowiedzUsuń
 3. Pojęcie jest mało znane, dlatego warto o nim wiedzieć więcej :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.