piątek, 29 stycznia 2016

215. - "Dom pełen harmonii"

Oczyść mieszkanie, oczyść życie
Christa O'Leary

           

„Przebudzenie twojej wrodzonej mocy podejmowania świadomych decyzji jest pierwszym krokiem w nakreślaniu spełnionego życia.”

Dom kojarzy się z bezpieczeństwem, ciepłem, spokojem. Dbamy o jego atmosferę, starając się stworzyć przytulny azyl po codziennych trudach i zmaganiach z rzeczywistością. Czy jednak zawsze jest to przyjazne dla nas otoczenie? Czy dom daje nam uczucie spokoju? Jak wpływa na nasze samopoczucie, szczęście, spokój duszy? Przestrzeń, w której przebywamy powinna nam dawać energię, sprzyjać naszemu rozwojowi, inspirować i dawać poczucie komfortu. Jak stworzyć przyjazne otoczenie dla naszego zdrowia, umysłu i ducha podpowiada książka pt. „Dom pełen harmonii”.

źródło zdjęcia;
christaoleary.com
Christa O'Leary jest założycielką i prezesem firmy „Styl Życia w Harmonii”, projektantką wnętrz, terapeutką małżeństw i rodzin oraz ekspertką we wprowadzaniu ekologii do codziennego życia. Często gościła w programach telewizyjnych znanych stacji takich jak CBS, NBC oraz w programie Dr. Laury. Jej projekty zostały przedstawione w publikacjach krajowych i przez uznany międzynarodowy dom tkanin Kravet. Jej praca została również wybrana do dwóch kolejnych domów pokazowych w Connecticut. Christa daje ludziom konkretne rozwiązania do życia poprzez stworzenie optymalnych inspirujących, zdrowych i dających energię domów, które kultywują ciało, umysł i ducha.

Nasze otoczenie może nam dostarczać energii lub je nam zabierać. Wchodząc do domowych pomieszczeń powinniśmy się czuć w nich przytulnie, bezpiecznie i szczęśliwie. Wpływ na nasze samopoczucie ma dobrze umeblowany i zorganizowany dom ale także świadomość, że działa on pozytywnie na nasze ciało, umysł i duszę. Christa O'Leary proponuje stworzenie otoczenia opartego na czterech filarach. Są to: 
 1. Inspirujący Dom
 2. Zdrowe Ciało
 3. Spokojny Umysł
 4. Wewnętrzne Światło emanujące z nas
Uzmysławia, że każdy z nas może mieć swój ukochany azyl, który będzie nas inspirował, pobudzał energetycznie, dodawał sił i zapewniał świetne samopoczucie. Jest to możliwe poprzez stosowanie małych kroków zmieniających nasze nawyki, przyzwyczajenia i świadomość. Uczula na szkodliwe oddziaływania płynące z pożywienia, środowiska i otaczających nas przedmiotów. Stawia przed nami wyzwania namawiając do wprowadzenia zmian w naszym życiu, byśmy nauczyli się cieszyć chwilą, teraźniejszością, tym co posiadamy i zrozumieli co jest dla nas ważne. 

Uświadamia, że żyjemy w bardzo toksycznym środowisku, gdyż wzrost cywilizacyjny, rozwój przemysłu to niestety także wzrost produkcji chemicznych dodatków do pożywienia, środków czystości, przedmiotów codziennego użytku. Toksyny obecne wokół nas wpływają na nasz organizm a efektem tego jest wzrost liczby zachorowań na groźne choroby. Ujawnia działania marketingowe, manipulacje reklamodawców i producentów, którym zależy jedynie na własnych zyskach i na przekonaniu klientów, że właśnie produkt danej firmy jest dla nas wybawieniem i rozwiązaniem naszych problemów. Przekazuje wiedzę o produktach, materiałach, szkodliwych związkach i oferuje rozwiązania, dzięki którym możemy zmienić stare przyzwyczajenia, zaaranżować przyjazną przestrzeń, wzmocnić zdrowie i odkryć swój wewnętrzny potencjał. 

Książka jest motywującym przewodnikiem, który poszerza naszą percepcję widzenia świata. Tytuł może sugerować wiedzę z zakresu feng shui i aranżacji przestrzeni lecz to tylko jeden z towarzyszących tematów. Przede wszystkim autorka skupia się na zdrowym otoczeniu, wolnym od toksyn, promieniowania elektronicznego, chemii w pożywieniu, złych nawyków i bałaganu. Pragnie, byśmy zaczęli dokonywać mądrych wyborów i zaczęli dostrzegać to co jest dla nas korzystne. Podaje wiele praktycznych porad, które pomogą stworzyć dom atrakcyjny nie tylko pod względem estetycznym ale także duchowym i mentalnym. 

Przez wszystkie rozdziały przewijają się pytania, które skłaniają do przeanalizowania swojego postępowania, myślenia, towarzyszących nam emocji w różnych sytuacjach, dlatego Christa namawia do szczerości i otwartości w trakcie czytania. Przytacza przykłady ze swojego życia, spostrzeżenia i porady, które pomogły jej w stworzeniu harmonijnego domu i satysfakcjonującego, spełnionego życia. Każdy rozdział zakończony jest ćwiczeniami pod wspólnym tytułem ”Harmonia w działaniu”. Są to proste pomysły i wskazówki, które pomogą wdrożyć omawiane zagadnienie w codzienne działania. Uzupełnieniem są dwa załączniki, pełne pomocnych, praktycznych informacji 

Dodatek A zawiera listę toksyn znajdujących się w gospodarstwach domowych, środki zaradcze pomagające je wyeliminować ze swojego otoczenia. Dowiadujemy się też jakie owoce i warzywa są zanieczyszczone pestycydami, które rośliny oczyszczają powietrze, zwalczają toksyny, jakie stosować środki czystości, pielęgnacyjne i zdrowe artykuły spożywcze.

Dodatek B to porady dotyczące zorganizowania udanego przyjęcia oraz ponad 20 smacznych przepisów na dipy, przekąski, zupy, dania główne, sałatki, desery i napoje.

Powrót w domowe pielesze powinno być dla nas przyjemnym, miłym i radosnym doznaniem. Każdy z nas zasługuje na wspaniałe życie i miejsce, które będzie naszą ostoją, gdzie chętnie spędzamy czas. Christa O'Leary zapewnia, że dzięki jej poradom możemy stworzyć dom pełen harmonii, wolny od wszelkich zanieczyszczeń, dający nam możliwość zrelaksowania się, odpoczynku, wzmocnienia sił i odżywienia naszej duszy. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 228
Oprawa: miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Kamila Knockenhauer
Tytuł oryginalny: Home in Harmony: Designing an Inspired Life

2 komentarze:

 1. Może być ciekawa ta książka! ;) Jednak to, że jest dekoratorką wnętrz, to już ją lubię. ;d Sama mam zamiar wybrać się na ten kierunek ;)  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam d o siebie ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Autorka porusza naprawdę sporo tematów. Publikacja warta uwagi.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.