środa, 6 stycznia 2016

204. - "Kwantowe Zdrowie"

Proste techniki uzdrawiania
Fei Long
            
        

„Kiedy inicjujemy uzdrawianie kwantowe, zmieniamy świat.”

Dla każdego człowieka zdrowie jest największą i najważniejszą wartością. Istnieje wiele sposobów, by o nie zadbać, jednak od czasu do czasu dopada nas jakaś choroba, dolegliwość czy kiepskie samopoczucie. Wówczas sięgamy po sprawdzone receptury, tradycyjne metody leczenia oparte na lekach, zabiegach czy operacjach. Powrót do zdrowia jest możliwy, gdy wszystkie nasze organy, narządy, ciało, dusza są w równowadze. Wydaje się to proces trudny i wymagający czasami długiej terapii oraz rekonwalescencji, w zależności od problemu. Czy istnieją sposoby na szybkie przywrócenie zdrowia? Książka „Kwantowe zdrowie” proponuje metodę opracowaną przez Fei Long, która uważa, że każdy z nas może uzdrawiać bez znajomości budowy anatomicznej człowieka, specjalistycznej wiedzy medycznej czy duchowej.

service.randomhouse.de
Fei Long urodziła się w małej wiosce w południowych Chinach, niedaleko miasta Huanggang. Jej wujek był dyrektorem szpitala okręgowego, dzięki czemu miała kontakt z metodami medycyny chińskiej, różniącymi się od współczesnych. Od niego nauczyła się akupunktury, natomiast jej ciotka wprowadziła ją w świat ziół. Studiowała język angielski i literaturę w Pekinie oraz uczyła w renomowanym New Oriental Institute, gdzie potem pracowała jako tłumaczka i docentka. Zajmowała się też akupunkturą. Któregoś dnia trafiła na książkę o uzdrawianiu kwantowym i poświęciła się badaniu sztuki leczenia tą metodą. Od ponad 15 lat jest praktykującą terapeutką i autorką metody, którą nazwała QUEST czyli „QuantenEinStimmung” (nastrajanie kwantowe).

Uzdrawianie kwantowe kojarzy się z nakładaniem rąk i tu autorka zaskakuje, pisząc, że ta czynność nie ma szczególnego znaczenia, gdyż nie musimy uczyć się ukierunkowywać energii, z prostej przyczyny: „Przy uzdrawianiu kwantowym bowiem od inicjatora do odbiorcy nie płynie w ogóle żadna energia.” Uważa, że my nie uzdrawiamy lecz tylko kierujemy swoją uwagę na uzdrawianie, gdyż to nie pochodzi od nas. Cały proces zachodzi w naszej świadomości. Kontakt przez dłonie albo palce rąk wspomaga świadomość i intuicję. Można terapię przeprowadzić zarówno w obecności pacjenta, jak i na odległość albo z wykorzystaniem zastępcy np. w postaci pluszowego misia. Nie wymusza i nie oczekuje, że każdy podejdzie z entuzjazmem do jej metody. Zachęca do bycia obserwatorem i kierowania się ciekawością.

„W uzdrawianiu kwantowym nie chodzi o uzdrawianie przez wiarę. Zasady uzdrawiania kwantowego opierają się na współczesnej fizyce i spoczywają na ugruntowanych naukowo podstawach.”

Autorka oszczędza nam długich opisów zagadnień z dziedziny fizyki kwantowej, która nie dla wszystkich jest łatwą lekturą. Po krótkich dwóch rozdziałach wprowadzających przedstawia przyśpieszony kurs uzdrawiania kwantowego. Poznajemy punkt widzenia ze strony odbiorcy i jak tę sytuację widzi inicjator, czyli osoba przeprowadzająca „zabieg”. Przedstawia siedem kroków, które są ważne w prawidłowym przeprowadzeniu uzdrawiania.

Wiedza dotycząca fizyki kwantowej przemycana jest przy okazji omawiania różnych zagadnień i towarzyszy nam przez całą książkę wyszczególniona w szarych ramkach pod wspólnym tytułem „Kwantowe Fakty.” Są to krótkie informacje podane w przystępny, zrozumiały sposób. Taka jest też cała publikacja, która uczy wykorzystywania własnego potencjału uzdrawiającego. Poznajemy też założenia programu QUEST i Power – QUEST opracowanego przez autorkę oraz jego różne praktyczne zastosowania w uzdrawianiu na odległość, w leczeniu zwierząt, roślin a nawet przedmiotów. 

Fei Long podpowiada jak można tę metodę wykorzystać do poprawy swojego zdrowia, relacji z partnerem, relacji międzyludzkich, sytuacji materialnej i spełnienia marzeń. Możemy też naładować produkty zdrowotne i napoje, poradzić sobie z nadwagą, napięciami, stresem, depresją czy problemami z ciążą i psychicznymi. Jednocześnie zastrzega, że „kiedy jesteś chory, zastosuj wobec siebie uzdrawianie kwantowe. Gdy poczucie, że jesteś chory nie zniknie, idź do lekarza albo uzdrowiciela i nie zwlekaj niepotrzebnie”, gdyż uzdrawianie kwantowe może być świetnym uzupełnieniem tradycyjnej medycyny. 

W poradniku przewijają się liczne ćwiczenia i medytacje oparte w większości na wizualizacji i pracy z energią. Z tego powodu dla wielu osób mogą one być trudniejsze, gdyż wymagają wyczucia subtelnych wibracji lub „zobaczenia” ich w swoim otoczeniu lub u siebie. Fei Long zdaje sobie z tego sprawę, dlatego poświęciła drugą część książki na rozwijanie i doskonalenie wrażliwości ponadzmysłowej. Są to proste techniki, które można wykonać sukcesywnie w trakcie czytania, gdyż wymagane jest jedynie chwila czasu i spokoju dla siebie. Ważne, by poświęcić im nieco uwagi i wykonać chociażby jedno z każdego rozdziału. 

Autorka podkreśla, że w uzdrawianiu kwantowym najważniejsze jest nicnierobienie, czyli niemyślenie. „Wszystkie ćwiczenia mają jeden efekt uboczny. Polega on na tym, że potem nigdy nie będziesz się czuł wyczerpany, ale prawie zawsze poczujesz się lepiej.” Dowiadujemy się też czym jest skanowanie, jak się tego nauczyć, czym jest synchronizacja, jak zsynchronizować ciało, doświadczyć czystej świadomości i zanurzenia się w punkcie świetlnym. 

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o fizyce kwantowej, zostały opracowane końcowe rozdziały, w których autorka przedstawia podstawy tej dziedziny nauki i jej podejścia do uzdrawiania. Poznajemy odkrycia naukowe, pojęcie atomu, kwarków, kwantów, strun, światów równoległych. Przybliża budowę materii, zjawisko dudnienia kwantowe, załamania funkcji falowej, doświadczenie Younga. 

Książka jest doskonała dla osób początkujących, którzy niewiele wiedzą o fizyce kwantowej ale także dla chcących uzupełnić swoją wiedzę w tej dziedzinie. Dużo w niej praktycznej wiedzy pozwalającej poczuć działanie energii i rozwinąć umiejętności , które mogą pomóc w wielu naszych problemach. 

Życie we współczesnym świecie sprawia, że zapadamy na różnego rodzaju choroby, z którymi lekarze nie dają sobie rady, mimo rozwoju cywilizacyjnego. Faszerowani jesteśmy chemicznymi specyfikami, które tylko pozornie poprawiają nasze zdrowie. Często choroba wraca i znowu poddajemy się różnym zabiegom i terapiom. Książka „Kwantowe Zdrowie” pokazuje, że możemy poradzić sobie bez lekarstw. Poznając zasady uzdrawiania kwantowego możemy sami wspomóc swoje zdrowie i cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz witalnością. 

Uzdrawianie kwantowe jest z pewnością alternatywą dla akademickiej medycyny. To na pewno ważny i ogromy krok ku medycynie przyszłości. Perspektywa szybkiego poradzenia sobie z różnymi dolegliwościami poprzez świadomość na poziomie kwantowym wydaje się dziś odległa. Jednak badania pokazują, że jest to realna rzeczywistość, która już wkracza w nasz dzisiejszy świat. Prawdopodobnie jeszcze długo będziemy korzystać z tradycyjnych metod leczenia, ale warto wiedzieć, że istnieją terapie i metody wpływające na nasze zdrowie w nieinwazyjny sposób. Jest to na pewno dziedzina, która niesie wiele możliwości i należy mieć nadzieję, że będzie się rozwijać do tego stopnia, iż stanie się medycyną niedalekiej przyszłości. 

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania w Polsce: 2015
Rok wydania w Niemczech: 2011
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 164
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Kamila Petrikowska
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginału: Quantenheilung leicht gemacht: Wie sie funktioniert, wie sie wirkt, wie man sie jetzt anwendet

2 komentarze:

  1. Dobrze, że nie ma takich długich opisów dot. fizyki kwantowej. Chętnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Książka jest konkretna, chociaz metoda wbrew pozorom niełatwa. Myślę, że trzeba nieco ćwiczeń a tych jest trochę :)

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.