środa, 27 stycznia 2016

214. - "Zdrowe Jelita, Zdrowe Życie"

Poznaj i wyeliminuj ukrytą przyczynę wielu chorób
Joachim Bernd Vollmer

       

„Nasza żywność musi być naszym lekiem,
a naszymi lekami powinna być żywność”

Zdrowie to jeden z najważniejszych elementów naszego życia ale doceniane dopiero wtedy, gdy zachorujemy. Wówczas zaczynamy bardziej zastanawiać się nad sobą i swoim organizmem. Chorobę postrzegamy najczęściej jako losową przypadłość a tymczasem jest to efekt naszych działań, niewiedzy i braku świadomości popełnianych błędów. Nasze zdrowie zależy w dużej części od prawidłowej pracy jelit, gdyż pełnią one w naszym organizmie bardzo ważną rolę. Od nich zależy wiele procesów. O ich powiązaniach z naszym zdrowiem możemy przeczytać w książce „Zdrowe jelita, zdrowe życie” napisanej przez nieżyjącego już doktora Vollmera.

źródło zdjęcia: www.gesundheitsabc.info
Joachim Bernd Vollmer był naukowcem i lekarzem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Z powodzeniem leczył pacjentów w swojej prywatnej praktyce. Odnosił sukcesy nawet tam, gdzie tradycyjne leczenie nie przynosiło skutku. Mieszkał z rodziną na Wyspach Kanaryjskich, gdzie był wciąż bardzo poszukiwanym specjalistą naturopatii . Swoją wiedzę na temat zdrowia przekazywał w licznych artykułach specjalistycznych, na wykładach, szkoleniach i książkach. Joachim Bernd Vollmer zmarł nagle w lipcu w 2014 roku. W przedmowie do książki jego żona, Renate napisała, że jej mąż zajmował się wszystkim, co wiązało się z Hipokratesem. Zależało mu aby proste receptury trafiły do jak największej ilości osób i dawały impuls do wprowadzania pozytywnych zmian żywieniowych korzystnych dla naszego układu trawiennego a zwłaszcza dla jelit. 

Książka jest bogata w porady, wskazówki i wiedzę medyczną ale ukazaną w jasnym, zrozumiałym językiem. Obawiałam się monotonnych specjalistycznych opisów lecz okazało się, że jest to przystępny poradnik, w którym autor przekazuje wiele ciekawostek i faktów dotyczących naszego układu trawiennego. Treść zawarta została w dwunastu rozdziałach, w których poznajemy zarówno przyczyny złego funkcjonowania jelit jak i sposoby ich wzmacniania, regeneracji oraz zapobiegania schorzeniom. Porady przewijają się przez całą książkę a niektóre zagadnienia zostały wyszczególnione w szarych tabelkach. 

Doktor Vollmer przedstawia zależność między jelitami a naszą psychiką, sposobem życia, naszym wyglądem i ogólnym samopoczuciem. Poznajemy historie chorobowe pacjentów, które pokazują, że jego metody i wskazówki są skuteczne. Opisuje zarówno dawne jak i współczesne terapie, diety wspomagające i metody na oczyszczanie jelit. Doradza jak skutecznie przeprowadzić głodówkę, kurację odchudzającą, wzmacniającą, oczyszczającą i odbudowującą z użyciem naturalnych produktów żywnościowych. Rozwiewa mity i pokazuje w jaki sposób koncerny spożywcze oszukują nas, zachęcając do kupowania pozornie zdrowych produktów. W rzeczywistości otrzymujemy żywność pełną chemii, wzmacniaczy smaków i różnych szkodliwych dodatków, które mają fatalny wpływ na pracę jelit a tym samym na cały organizm. Dowiadujemy się więcej o florze bakteryjnej jelit, niedocenianym wyrostku robaczkowym, probiotykach, suplementach diety, hydrokolonoterapii, lewatywie, rewitalizacji jelit. 

„Odnalezienie własnego przeznaczenia oraz uczucie zadowolenia bez stawiania jakichkolwiek życzeń stanowi z pewnością ogólny klucz do zdrowia.”

Autor nazwał jelita naszym drugim mózgiem, gdyż jest on ściśle z nim powiązany. Nasze emocje, nastroje, myśli mają odbicie w pracy jelit, które reagują zarówno na negatywne jak i pozytywne bodźce. Pokazuje związek pomiędzy problemami jelitowymi a naszą psychiką. Stres, ciągłe dążenie do doskonałości, zazdrość, gniew, niepożądane obawy mają swoje odbicie w ich funkcjonowaniu. Objawami mogą być bóle głowy, zaparcia, biegunki albo choroby skórne. Dlatego podkreśla jak ważna jest praca nad sobą. Docenianie teraźniejszości, tego co posiadamy, zmienić podejście do życia to pożądane kroki do lepszego zdrowia. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2010
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 272 
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Sylwia Grodzicka
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Wydawnictwo Vital
Tytuł oryginalny: Gesunder Darm -: gesundes Leben

4 komentarze:

 1. Ta książka byłaby bardzo przydatna dla tych, którzy nie szanują swojego organizmu. ;)


  Pozdrawiam, zapraszam do siebie,
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że wiedza medyczna jest przedstawiona w sposób jasny. Z chęcią poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałem kupić, ale jak dowiedziałem się, że umarł, to sam już nie wiem. Taki specjalista, a się nie wyleczył? Wiadomo na co zmarł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy kiedyś umiera, więc trudno po tym wnioskować czy książka jest przydatna. Znalazłam tylko informację,że zmarł nagle, więc nie musi to byc przyczyna zdrowtna. Faktem jest, że zdrowie jelit jest dla nas ważne.

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.