poniedziałek, 18 stycznia 2016

208. - "Wszystko zaczyna się od myśli"

Potęga Twojego umysłu
Dr David R. Hamilton

           

„Moc zmiany świata jest w tobie. Jej źródłem są twoja możliwość wyboru i odwaga, by realizować swoje decyzje. Wystarczy, że postanowisz wybaczać i być życzliwym, a możesz zainspirować innych, by postępowali podobnie. Fala przebaczenia i życzliwość może zdziałać cuda!”

Książkę tę przeczytałam w 2012 roku. Jej recenzja była kiedyś zamieszczona na mojej dawnej stronie „Wewnętrzne Światło”. Postanowiłam ją przenieść na obecny blog, gdyż uważam, że potęga myśli jest w niej przedstawiona w sposób interesujący. Nie zdajemy sobie sprawy z siły naszych mysli.

„Jesteś tym, co myślisz” - to powiedzenie mogłoby być mottem książki „Wszystko zaczyna się od myśli”. Myśl jest energią. Ma ona wpływ nie tylko na nas ale także na nasze otoczenie. Przy pozytywnym nastawieniu wzmacniamy swój organizm, wpływamy na wydarzenia, okoliczności, łatwiej jest pokonywać trudności. Związek między umysłem i ciałem jest bardzo silny. Jesteśmy częścią wielkiej machiny Wszechświata i od nas zależy jak to wykorzystamy. Skupianie się na negatywach, powoduje również blokady w naszym ciele a to z kolei ujawnia się w naszym zdrowiu. Wszystko jest ze sobą połączone energetycznie. Efekty takiego podejścia mogą nas całkowicie zaskoczyć.

Z pewnością wielu z nas słyszało o skutecznym leczeniu, nawet ciężkich chorób, dzięki pozytywnemu nastawieniu pacjenta. Wiara w wyzdrowienie, skupianie się na zdrowiu, ma istotne znaczenie w tym procesie. Jeżeli nie wierzymy w sukces, powodzenie, trudno jest go osiągnąć i cieszyć się spełnieniem. Znane są przypadki cudownych uzdrowień osób nieuleczalnie chorych, którzy dzięki pozytywnemu myśleniu pokonały ciężkie choroby. Jak to jest możliwe? Skąd czerpiemy takie motywacje? Jak to się dzieje, że nasze myśli mają tak ogromny wpływ na nasze życie?

źródło zdjęcia: drdavidhamilton.com
Jednym z badaczy tego tematu jest dr David R. Hamilton - niekwestionowany autorytet medyczny o wieloletnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej, a także autor światowych bestsellerów. Przez wiele lat obserwował on intrygujące zależności pomiędzy umysłem, a stanem ciała. Zafascynowały go one do tego stopnia, że zaczął zgłębiać nie tylko prace naukowców, ale i przyjrzał się uważnie działalności mistyków oraz uzdrowicieli. Efektem jego badań jest książka pt. „Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga Twojego umysłu”, która zabiera nas w podróż do naszego organizmu.

Dr David R. Hamilton w swoim najnowszym dziele przedstawia wpływ wielu czynników na naszą kondycję fizyczną, psychiczną i duchową. Uświadamia nam jak ważne jest to na czym się skupiamy, co myślimy, w jaki sposób odnosimy się do siebie i otaczających nas osób. Pokazuje również reakcje naszych komórek na różne bodźce dostarczane im każdego dnia i efekt takiego działania. Na przykład: długo chowana uraza, ból emocjonalny może zaowocować rakiem, złość osłabia nasz system immunologiczny, wpływa na serce, natomiast śmiech, pozytywne podejście do świata powodują uzdrawiające zmiany w naszym ciele.

Autor zwraca uwagę na potęgę myśli, emocji, dotyku, wiary czy intencji. Udokumentował on wpływ uczuć na szybkość procesu leczenia. Myśli i uczucia, idee i przekonania, nadzieje i marzenia, umiejętność wybaczania zmieniają nasze ciało, powodują cofnięcie się choroby, mają znaczący wpływ na okoliczności życiowe, a nawet na stan całego świata. To wszystko zostało poparte licznymi badaniami naukowymi, których w książce jest bardzo dużo. Między innymi przedstawione są niezbite dowody na potęgę miłości, dzięki której jest możliwe powstawanie nowych, zdrowych komórek w naszym ciele.

Wiedza zawarta została w 14 rozdziałach książki, w których poznajemy poszczególne zagadnienia w przystępny i zrozumiały sposób. Dowiadujemy się w jaki sposób umysł i emocje mogą wpływać na cały organizm, na czym polega psychosomatyka, efekt placebo, jaki jest wpływ myśli i emocji na geny.

Autor doradza jak podtrzymać pozytywne myślenie, wzmacniać wiarę w sukces, skutecznie wizualizować i medytować, jak usunąć blokady energetyczne, wzmocnić swoje chi, jak wyzwolić dobre wibracje i wiele innych. Dr Hamilton wyjaśnia tym samym w naukowy sposób, jak to możliwe, że osoby korzystające z medytacji osiągają tak znakomite rezultaty. Ujawnia również lecznicze działanie myśli kierowanych do drugiego człowieka. Na koniec otrzymujemy trzy główne zasady, którymi warto kierować się w życiu, by czuć się szczęśliwym i spełnionym a przede wszystkim zdrowym.

„Większość ludzi, którzy zapadają na jakieś choroby, nie zdaje sobie nawet sprawy z aktywnej roli, jaką mogli odegrać w tym procesie. Gdyby wszyscy wiedzieli, że ich myśli i emocje mogą wywoływać i leczyć choroby, mnóstwo ludzi zmieniłoby to na czym się koncentruje.”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok wydania polskiego: 2012
Rok wydania USA: 2006
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 224
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Tomasz Oślizło
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginalny: It's The Thought That Counts: Why Mind Over Matter Really Works

2 komentarze:

  1. Wydaje się nieco intrygująca powieścią, która może być ciekawa, ale raczej tym razem niestety nie dla mnie.

    Pozdrawiam,
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że myśli to klucz do sukcesu. Ta książka jest na pewno bardzo wartościowa.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.