niedziela, 10 stycznia 2016

205. - "Życie Cię kocha"

7 duchowych wskazówek, które uzdrowią Twoją codzienność
Louise Hay, dr Robert Holden

                 

„Kochaj siebie tak mocno, jak tylko możesz, a całe życie odbije tę miłość z powrotem do ciebie.”

W chwilach zwątpienia, na życiowych zakrętach czy w momentach  tragicznych najczęściej utyskujesz na to co cię spotyka, obwiniasz siebie, nie umiesz przebaczać. Myślisz wtedy: "Jestem niewystarczająco dobry", Jestem nieudacznikiem", "Nie zasluguję na to". Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że takimi stwierdzeniami krzywdzisz siebie i nie pozwalasz na to, by cokolwiek zmieniło się w Twoim  życiu. A gdyby ktoś Ci powiedział, że mimo wszystko życie Cię kocha? Uwierzyłbyś? U wielu wywołałoby to uśmiech pobłażania, drwinę i niezrozumienie. To, że jest to stwierdzenie prawdziwe udowadnia książka "Życie Cię Kocha" i historia Louise Hay, która jest doskonałym tego potwierdzeniem. 

źródło zdjęcia: amazon.com
Louise Hay to jedna z najbardziej znanych nauczycielek duchowych i bestsellerowa autorka ok. 30 publikacji o rozwoju osobistym motywujących do zmiany życia. To także specjalistka od pozytywnego myślenia, prezes i założycielka wydawnictwa Hay House. Jej optymistyczne podejście do życia pomogło milionom ludzi. Dzięki niej odkryli i wykorzystali swój potencjał mocy twórczych do samorozwoju i samoleczenia. W Polsce także ukazało się kilka tytułów. Najpopularniejszy poradnik to „Możesz uzdrowić swoje życia”, który został przetłumaczony na ponad 30 języków. Pośród różnych jej publikacji są także karty "Potęga Myśli", ale też „Możesz uzdrowić swoje ciało”, „Możesz uzdrowić swoje serce”, „Sekrety zdrowia Louise Hay”. 

8 października 2015 roku skończyła 89 lat i jak mówi: "Jestem osobą na TAK, żyjącą we wszechświecie na TAK" Jej dzieciństwo nie było łatwe aż do czasu, ale także w dorosłym życiu nie było jej lekko. Wszystko zmieniło się, gdy odkryła siłę myśli, które pomogły jej wykreować własny świat. 

źrółdło zdjęcia: amazon.com
Dr Robert Holden zasłynął swoją innowacyjną pracą z dziedzin psychologii i duchowości, która była zaprezentowania w programie „The Oprah Winfrey Show”, „Good Morning America i programie stacji PBS pt. „Shift Happens!”. Jest autorem bestsellerowej książki „Happines NOW!” oraz „ Authentic Succes”, „Be Happy”, „Loveability” i „Holy Shift! 365 Daily Meditations from A Course in Miracles.”

Dr Holden spotkał Louise Hay na konferencji „I Can Do It”, która odbyła się w las Vegas. Przed jego występem Louise zaproponowała, że poprawi mu makijaż. Po dokonaniu drobnych poprawek, Louise wypowiedziała swoją ulubioną afirmację: „Życie Cię kocha!”. To motto towarzyszy jej życiu, płynie wprost z serca i napawa optymizmem ludzi wokół. Tak też stało się z dr Holdenem, który postanowił, że jego następna książka będzie nosiła właśnie taki tytuł. Jednak dopiero po kilku latach od tego spotkania powstał projekt, który został nazwany „Życie Cię kocha!”

www.robertholden.org
Książka jest zapisem rozmów przeprowadzonych przez autora z Louise Hay w rożnych okolicznościach. Spotkania odbyły się w San Diego pomiędzy świętem Dziękczynienia a Wielkanocą a także przez Skypa oraz na konferencji „I Can Do It!”, prelekcjach, warsztatach i wywiadzie przeprowadzonym na potrzeby programu „Hay House World Summit”. 

Z opowieści dowiadujemy się, że Louise Hay nie zawsze miała powody do radości. Trudne dzieciństwo, próba samobójstwa, dorastanie, nowotwór, nieudane małżeństwo i wiele tego typu wydarzeń załamałoby nie jedną osobę. Zmiana myślenia i nastawienia spowodowało, że dziś jest ona szanowaną, pełną empatii i optymizmu postacią otoczoną przyjaznym otoczeniem i ludźmi.

Louise przekonuje, że życie nas kocha a tym co nas podnosi na duchu jest miłość. Wszechświat nas zawsze wspiera lecz my nie zawsze jesteśmy otwarci na jego dary. Zbyt mocno skupiamy się na dopasowywaniu się do innych i zadowalaniu innych zapominając kim naprawdę jesteśmy. Gdy ignorujemy podszepty własnego serca, wówczas wypieramy się siebie, swoje ciało, prawdziwe JA i w efekcie przestajemy wierzyć w swoje możliwości, umniejszamy swoje dokonania, nie doceniamy tego co mamy. Gonimy za szczęściem, miłością, szukając ich dookoła a tymczasem należy odnaleźć je w sobie.

Śledząc poszczególne dialogi dowiadujemy się skąd Louise czerpie siłę życiową i co sprawia, że mimo swoich prawie 90 lat, jest pełna werwy, radości i optymizmu. Poznajemy metody, które każdy z nas może wprowadzić na stałe do swojego życia. Jedną z nich jest „Zasada lustra” zaprezentowana w pierwszym rozdziale. Mówi ona, że to co nas otacza jest odbiciem tego jacy jesteśmy. Jeżeli myślimy negatywnie to również nasze życie daje nam powody do niezadowolenia. Świat odbija to co myślimy na swój temat, dlatego ważne byśmy nauczyli się pozytywnego podejścia do tego jacy jesteśmy i co nas spotyka. Poznajemy sposoby na pokochanie siebie, dostrzeżenia piękna nie tylko w sobie ale w każdej istocie. 

Louise Hay i Robert Holden opowiadają o swoim życiu, przytaczają wiele historii, które były dla nich ważnymi lekcjami. Każdy rozdział wypełniony jest ciekawostkami, poradami, wskazówkami i mądrymi sentencjami. Uzupełniają to wszystko cytaty z książki „Możesz uzdrowić swoje życie”, z „Kursu Cudów” i różnych myślicieli, doradców i pisarzy duchowych. Wspominają swoje lata szkolne, chwile z dzieciństwa, ze swojej praktyki i pracy z ludźmi. Poznajemy kulisy powstawania obrazu „Błogosławionego Buddy”, który Louise malowała przez 5 lat. Omawiają ważne zagadnienia, które kierują naszym życiem. Uświadamiają jak ważne jest zaufanie do życia, przebaczenie, wdzięczność i miłość. 

Książka składa się z 7 rozdziałów, które przedstawiają 7 wskazówek na poprawę swojego życia i omawiają najważniejsze zagadnienia osobistego rozwoju. Każda z części kończy się duchowym ćwiczeniem uzdrawiającym nasze wnętrze i pomagajacych odnaleźć prawdziwego siebie. 

„Życie Cię kocha” to niezwykła możliwość wniknięcia w sens istnienia i w podstawowe wartości człowieka. Skłania do zastanowienia się nad sobą, wyciągnięcia wniosków i motywuje do zmian. Louise i Robert uświadamiają, że każdy z nas zasługuje na miłość a życie bez niej jest trudne. Rodzimy się z naturalną radością i ciekawością świata. Gdy dorastamy, zaczynamy porównywać się do innych, osądzamy, oceniamy i narzekamy, krytykujemy swoje słabości, wygląd, warunki bytowe. W efekcie nie potrafimy dostrzec swojego wewnętrznego piękna, gdyż opinie o sobie opieramy na cudzych ocenach. Louise określa to jako mit, który powstał na bazie braku poczucia godności. W momencie wyrażenia chęci zmiany zaczynamy obalać ten mit i otwieramy się na dary, które ofiarowuje nam życie, które nas bezgranicznie kocha.

„Życie ma plan dla każdego z nas. Uwzględnia on nasze najwyższe dobro oraz najwyższe dobro wszystkich innych osób. To Uniwersalny Plan, większy niż cokolwiek, co może nam zapewnić ego”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania USA: 2014
Format: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 216
Oprawa: miękka
Redakcja i tłumaczenie:  Mariusz Warda
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginału: Life Loves You.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.