niedziela, 16 listopada 2014

131.- "Możesz uzdrowić swoje serce"

Skuteczna pomoc dla zranionej duszy
Louise L. Hay, 
David Kessler


"Uzdrawianie twojego serca polega na całkowitej akceptacji i życiu w realnej rzeczywistości"

Cierpienie to nieodłączny element naszego życia. Ból, który towarzyszy w takich momentach utrudnia nasz rozwój i zamyka na nowe wydarzenia. Niejednokrotnie można uslyszeć w takich sytuacjach: "Dlaczego mnie to się przytrafiło!', "To jest najgorsza rzecz jaka mi się przytrafiła", "Nigdy już nikogo nie pokocham". Takie zwroty wyrażają nasze myśli, w których osądzamy się lub obwiniamy za swoje niepowodzenia. Rozwód, choroba, śmierć bliskiej osoby sprawia, że nie umiemy sobie poradzić ze zranioną duszą. Zapadamy się w swoim świecie i nie chcemy wyjść poza swoją skorupę i mur jaki zbudowaliśmy z cierpienia. Jak odnaleźć spokój, ukojenie po trudnych przejściach i zacząć na nowo funkcjonować w nowej rzeczywistości? Jak zaleczyć krwawiącą ranę w sercu? W jaki sposób poradzić sobie z bólem i odrodzić się na nowo? Tego możemy dowiedzieć się od specjalistki w leczeniu duszy i znanej propagatorki samorozwoju Louise Hay, która wraz z Davidem Kesslerem stworzyła ksiażkę "Możesz uzdrowić swoje serce".

źródło zdjecia: www.womensconference.org
Louise Hay to bestsellerowa autorka wielu książek, w tym najbardziej znanej "Możesz uzdrowić swoje życie", "Poznaj moc, która jest w Tobie", a w ostanich latach mogliśmy przeczytać " Możesz uzdrowić swoje ciało" , oraz skorzystać z porad za pomocą kart: "Potęga Myśli"

Louise Hay proponuje system pozytywnych afirmacji zmieniających naszą podświadomość i spojrzenie na rzeczywistość, byśmy umieli dostrzec światełko nadziei nawet w najtrudniejszych momentach. Pomagają spojrzeć w odmienny sposób na smutek, żałobę i inne trudne doświadczenia. Afirmacje pomagają rozwinąć naszą świadomość i zmieniają nasz sposób postrzegania. O ich skuteczności może zaświadczyć Louise Hay, gdyż ma w tej chwili 80 lat i nadal tryska energią i zdrowiem.

źródło zdjecia:www.davidkessler.org
David Kessler jest ekspertem w badaniu smutku i radzenia sobie z nim w różnych sytuacjach. Jest współautorem dwóch książek, które napisał wraz z legendarną Elisabeth Kubler - Ross oraz dwóch bestsellerów w tym podręcznika dla osób przebywających w hospicjach, która uzyskała rekomendację Matki Teresy z Kalkuty. Swoim doświadczeniem wspierał znanym osobistosciom takim jak Elizabeth Taylor, Jamie Lee Curtis oraz towarzyszył w ostatnich chwilach Michaelowi Landonowi i Anthony'emu Perkinsonowi. Założył grupę wsparcia dla chorych na raka "The Bogeyman in the Closet" ("Potwór w szafie"). Jest wolontariuszem Czerwonego Krzyża oraz członkiem zarzadu Farrah Fawcett Foundation.

Dzięki inicjatywie tych dwóch autorytetów powstała książka, która niesie ze sobą pokrzepienie dla osób, które nie mogą pogodzić się z utratą ukochanej osoby, podnieść się po rozpadzie związku, poronieniu czy utracie zdrowia. Wspólnie stworzyli wyjątkową publikację omawiającą emocje, myśli towarzyszące w trudnych i traumatycznych chwilach naszego życia. 


Autorzy uczą wykorzystywania swojej siły do pokonania trudnych wyzwań, jakie stawia przed nami życie. Uczą jak szanować miłość, to co przeżyliśmy a nie pielęgnować smutek i cierpienie. Zwracają uwagę na intencje i pragną nauczyć ludzi w jaki sposób przejść od bólu do spokoju. Uświadamiają, że nie musimy ranić się przez resztę życia po starcie lecz należy zrozumieć, że uzdrawianie jest czasochłonnym procesem i nie jest możliwe poradzenie sobie problemem w jeden dzień. Przedstawiają nowe wzorce myślenia i podnoszące na duchu, autentyczne historie, które opowiadają one o ludziach mających za sobą traumatyczne zdarzenia. Postanowili podzielić się swoim przeżyciami i wyzwaniach, z którymi musieli się zmierzyć. 

"Uzdrowienie po stracie nie przypomina wyleczenia się z przeziębienia, które jak wiemy trawa około tygodnia. Uzdrowienie to wymaga czasu, ale możemy nauczyć ludzi, by mówili, że zawsze w przyszłości czeka na nich pokój." 

Książkę przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem, tym bardziej, że odpowiada mi podejście Louise Hay do życia i miałam okazję poznać jej wcześniejsze publikacje. Czytając, uświadamiamy sobie przyczynę cierpienia i zaczynamy dostrzegać sprawy, których nie dostrzegaliśmy. Jest to bardzo budująca i podnosząca na duchu lektura, dlatego polecam ją tym osobom, którzy cierpią z powodu różnych strat i nie mogą pogodzić się z tym, co ich spotkało. Publikacja "Możesz uzdrowić swoje serce" została napisana, byśmy nauczyli się inaczej podchodzić do bólu, smutku i cierpienia a przede wszystkim uzdrowili swoje serce poprzez zrozumienie i docenienie przeżytych chwil. Rozwód, śmierć bliskiej osoby, utrata dziecka czy zwierzęcia nie kończy naszego życia. "Duch nie zna poczucia straty. On wie, że kazda historia ma swój początek i koniec, a tylko miłość trwa wiecznie." 

Książkę można kupić w sklepie: 

Numer wydania: I 
Rok wydania: 2014 
Format: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 224 
Oprawa miękka 
Redakcja i tłumaczenie: Mariusz Warda 
Tytuł oryginału: "You Can Heal Your Heart"


2 komentarze:

  1. Dobrze, że takie publikacje powstają. Na pewno komuś pomogą, a to najważniejsze.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z pewnością tak. Książka uczy właśnie zaakceptowania naszych emocji, które są wywołane np. rozwodem albo śmiercią. Wiele osób nie umie sobie ułożyć na nowo życia po takich przejściach. Myślę, że ta książka może być bardzo przydatna w takiej terapii.

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)