niedziela, 27 września 2015

193. - "Sekrety zdrowia Louise Hay"

Sprawdzone sposoby wprowadzania harmonii w ciele i duszy
Louise Hay, Ahlea Khadro,
Heather Dane

               

"Miłość jest wspaniałym cudem.
Kochanie siebie czyni cuda w naszym życiu."
- Louise Hay

Louise Hay to znana amerykańska autorka wielu bestsellerowych poradników samorozwoju i książek motywujących do zmiany swojego życia na lepsze. W tym roku, 8 października skończy 89 lat i jak mówi: "mogę z całą pewnością stwierdzić, że zdrowie i radość są najważniejszymi zasadami w moim życiu." Jej dzieciństwo nie było łatwe aż do czasu, ale takze w dorosłym życiu nie było jej lekko. Wszystko zmieniło się, gdy odkryła siłę myśli, które pomogły jej wykreować własny świat. Stałą się propagatorką holistycznego uzdrawiania a dzięki jej filozofii, pozytywnemu nastawieniu i technikom, pomogła wielu ludziom na całym świecie. Mimo swojego dojrzałego wieku jest pełna werwy i energii. Jej pierwsza książka "Możesz uzdrowić swoje życie" została przetłumaczona na ponad 30 języków. 

źródło zdjęcia: www.ahleakhadro.com
Pisząc "Sekrety zdrowia Louise Hay" pragnęła podzielić się swoją wiedzą opartą na jej wieloletnim doświadczeniu. Jej życie świadczy o tym, że jej metody działają. Pragnie, by jak najwięcej osób zrozumiało, że najważniejszą rzeczą jest pokochanie siebie, by móc żyć takim życiem, które będzie spełniało nasze oczekiwania. W tworzeniu tej publikacji pomagały jej dwie panie: Ahlea Khadro założycielka i właścicielka ośrodka Soulstice, Centrum Optymalizacji Życia i Rahabilitacji, gdzie praktykuje się jogę, pilates, medytację i dietetykę, oraz Heather Dane pisarka, badacz i certyfikowany doradca życiowym. Specjalizuje się w leczeniu chronicznych dolegliwości, uzależnień, zaburzeń odżywiania, zmian w metylacji i braku równowagi w stylu życia.


Treść książki została podzielona na dwie części. Część pierwsza zawiera siedem rozdziałów, które opisują siedem kroków, które pomogą utorować drogę do lepszego zdrowia i życia. Każdy z nich zaczyna się cytatem lub myślą Louise Hay. Są to zdania afirmacyjne, utrzymane w pozytywnym brzmieniu i nawiązują do omawianego tematu. 

"Im lepiej poznasz swoje ciało i im lepiej nauczysz się go słuchać, tym lepiej poprowadzi cię ono do dobrego zdrowia."

Louise Hay, Ahlea Khadro i Heather Dane uważają, że choroby są efektem braku miłości do samego siebie i wiele z nich związanych jest z niewłaściwym stylem życia. Wszelkie zmartwienia, stres, zmęczenie, wyczerpanie a w efekcie choroby mają swój początek w myślach. Od ich jakości zależy to co nas otacza ale także stan naszego wnętrza. Jeżeli mamy złe zdanie na swój temat, jesteśmy niezadowoleni ze swojego wyglądu, ciągle byśmy coś poprawiali, wtedy nasze komórki słuchają nas i faktycznie ciągle nam coś dolega. Natomiast, gdy kochamy siebie, swoje ciało, wtedy troszczymy się o nie, zaspokajamy jego potrzeby i działamy na jego korzyść. 

"Twoje zdrowie jest zwierciadłem twoich relacji z samym sobą"

Autorki pokazują naturalne i łagodne sposoby na utratę wagi i uświadamiają co wpływa na nasze zdrowie i czym ono jest. Pomagają rozpoznać potrzeby własnego ciała, omawiają przyczyny chorób. Przestawiają historie ludzi, które mają zainspirować do zmian. Nie brakuje przykładów z życia Louise, Ahlei i Heather. Dzielą się odkryciami dotyczącymi prawdziwych kosztów fast - foodów, śmieciowego jedzenia i przetworzonej. Skłaniają do przyjrzenia się swojemu ciału, zdrowiu i uczą aktywować nasze siły uzdrawiające. Uświadamiają, że w momencie, gdy kupujemy tańsze pożywienie to tylko pozornie oszczędzamy, gdyż potem wydajemy więcej na leczenie skutków niewłaściwego odżywiania. Doradzają jak znaleźć czas na przygotowywanie posiłków w domu z naturalnych produktów, jak wzmocnić swój organizm, co jeść, by poprawić zdrowie, jak słuchać swojego ciała, rozwinąć intuicję, zacząć pozytywnie myśleć i zaakceptować siebie. Dowiadujemy się także jak funkcjonuje nasz organizm, zwłaszcza układ trawienny i jakich wyborów dokonywać, by był on w dobrej kondycji. Ujawniają prawdę o przemyśle spożywczym, czego unikać, jakie produkty są szkodliwe mimo, że często reklamowane sa jako naturalne i zdrowe. Poznajemy listę produktów, które negatywnie wpływają na nasz nastrój, samopoczucie i powodują powstawanie różnyh schorzeń i chorób. Każdy z rozdziałów zawiera mnóstwo wskazówek, informacji, ćwiczeń, medytacji i afirmacji. Wszystko po to, byśmy zaczęli patrzeć na zdrowie w nowy sposób i dokonywali mądrych wyborów, które będą służyły naszemu ciału. Są one tym cenniejsze, gdyż oparte zostały na doświadczeniu autorek. 

"jeśli doświadczasz problemów zdrowotnych, to zaproszenie od życia, byś pokochał siebie."

Część druga to tylko trzy rozdziały, które skupiają się na dogadzaniu swemu ciału poprzez smaczne, pożywne i zdrowe potrawy. Poznajemy podstawy właściwego gotowania, przykładowe, pięciodniowe menu złożone ze zdrowych posiłków, pomysły na śniadania, lunch i kolację oraz listę zakupów, które będą potrzebne do przygotowania dań z proponowanych receptur. Dowiadujemy się w jaki sposób przechowywać żywność, jakie narzędzia powinniśmy mieć w kuchni, co jeść, gdy pojawiają się zachcianki na niezdrowe jedzenie. Ostatni - dziesiąty rozdział zawiera ponad 50 różnorodnych przepisów na koktajle, dania warzywne. mięsne, rybne, zupy, przekąski i desery.

Ważne, by doceniać siebie i uświadomić sobie, że jesteśmy bardzo ważni a przede wszystkim musimy pozwolić sobie na zmiany. ustanowić priorytety, według których to my dla siebie jesteśmy najważniejsi. Oczywiście nie od razu uda się wszystko przetransformować dlatego autorki proponują metodę małych kroków. Na początku trzeba pokochać i akceptować siebie. W tym pomogą techniki, które sa wypraktykowane przez wiele osób na całym świecie. 

Książka jest wspaniałą propozycją dla wszystkich. Przebija z niej optymizm, nadzieja i miłość. dzięki temu z pozytywnym nastawieniem pragniemy wprowadzić proponowane zmiany. To zaproszenie do stworzenia własnej historii miłosnej, gdyz miłość do samego siebie jest najważniejsza ale a dla wielu osób najtrudniejszą szkołą i sztuką życia.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Rok wydania polskiego: 2015
Format: 16,5 x 24 cm
Ilość stron: 396
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Magdalena Szewczuk
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Korekta: Urszula Wołos
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginału:Loving Yourself to Great Health.

1 komentarz:

  1. Fajnie, że książka pozwala odkryć potrzeby naszego ciała. Bardzo interesująca publikacja.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)