poniedziałek, 7 września 2015

188. - "Kwantowy kod uzdrawiania"

Prosta technika zmiany świadomości
Sandra Anne Taylor

            

"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać.
Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię."
- przypisane J. W. Goethemu

Każdy z nas wzrasta wśród określonych norm, które dyktuje nam społeczeństwo, rodzina, kościół czy szkoła. Nabieramy przywyczajeń, sposobu myślenia i zachowania, starając dopasować je do ogólnie przyjętych zasad. Nie wszystkie z nich są dla nas korzystne i w efekcie wpadamy w ograniczenia, które nie pozwalają się nam rozwijać, osiągnąć sukces lub upragniony cel. Wielu osobom brakuje wiary w siebie, motywacji, pewności, że uda się im pokonać swoje słabości i spełnić marzenia. Nie radzą sobie w życiu i nie wiedzą jak wyjść z zaklętego kręgu wydarzeń. Z myślą o takich ludziach powstała książka: "Kwantowy kod uzdrawiania" napisana przez Sandrę Anne Taylor.

źr. zdjęcia: insidepersonalgrow
Sandra Anne Taylor jest międzynarodowym mówcą, doradcą i konsultantem, który wykłada na całym świecie o sile świadomości i energii osobistej. Przez ponad 25 lat, Sandra była doradcą w prywatnej praktyce psychologii, pracowała z osobami i parami pomagając im uwolnić się z lęku, depresji, uzależnień i problemy z relacjami. Dwa lata przed napisaniem niniejszej książki otrzymała podczas snu duchowy przekaz z instrukcjami jak krok po kroku wykonać proces odkodowania i kodowania. Zastoswała ją najpierw na sobie a potem na swoich klientach. Uzyskała zdumiewające wyniki. Za sobą miała dwa nieudane małżeństwa i problemy z walsnymi emocjami. Dziś stwierdza: "to niesamowite jak szczęsliwą osoboą jestem od czasu, kiedy regularnie poddaję się temu procesowi." Spotkała wspaniałego człowieka, który dziś jest mężem i jest odzwiercedleniem "miłości wielu wcieleń." Razem ze swoją siostrą bliźniaczką (Sharon Anne Klingler) są współżałożycielkami biura konsultanta Starbringer Associates, które wydaje książki, płyty CD i seminaria multimedialne do osobistego i biznesowego wykorzystania. 


Dlaczego niektórym osobom ciągle przydarzają się niemiłe zdarzenia, trudności mimo, że starają się z całych sił, by wszystko przebiegało jak najlepiej? Trudno im znaleźć miłość, zarabiać dużo pieniędzy, cieszyć się życiem. Targają nimi różne negatywne emocje, nad którymi nie mogą zapanować. Okazuje się, że przyczyną powracających schematów są kody głeboko ukryte w naszym wnętrzu, z których nie zdajemy sobie sprawy. Są one zapisane w naszej aurze, myślach, sposobie myślenia, zachowaniu i energii. Mogą sprawić, że będziemy szczęśliwi, pełni werwy albo wręcz przeciwnie - zagubieni i zestresowani. Niestety kody powstały i umocniły się przez całe dotychczasowe życia każdego z nas, dzięki naszym zasadom wychowania, wyborom, zachowaniu, zwyczajom. Już w dzieciństwie zostały narzucone nam określone "właściwe" postępowanie, przywyczajenia, poglądy czy przyzwyczajenia. 


Sandra Anne Taylor stworzyła program, który nazwała "Kwantowy Trening Życia", który łączy ciało, duszę i umysł w jedno. dzięki niemu możemy odkodować dawne wzorce, negatywne energie, osiągnąć spokój i zlikwidować blokady uniemożliwiające uzdrowienie własnego życia. Uważa ona, że "nawet najbardziej negatywny kod może zostać przełamany. Wtedy tworzą się nowe, pełne afirmacji życia kody przynoszące bezmierne szczęście i zaskakujace spełnienie marzeń." 

Namawia do odkrycia tego co nas blokuje i powstrzymuje przed zmianami. Podpowiada w jaki sposób odkryć negatywny kod, zneutralizować go i zaprogramować się na wolność, szczęście i kontrolę nad swoim życiem. Kiedy kodujemy się na szczęście, zmieniamy naszą świadomość, lepiej intergujemy się z ludźmi, radzimy sobie z codziennymi zadaniami i dostosowujemy się do każdej sytuacji. 

"Proces kodowania odsłania stare, niechciane schematy, które nawiedzają się od dawna i prawie dosłownie pisze na nowo twój kod w zdrowszy i wzmacniający cię sposób. Tak jak kod binarny, który tworzy język komputera, techn ika formuje nowy język myśli i reakcji, abyś mógł się na nich wzorować w życiu."

Powstawanie kodów ma swoje liczne źródła zależne od środowiska w jakim się wychowaliśmy, co nam wpojono, jakie mieliśmy wzorce do naśladowania i wiele innych. Wiele poradników doradza jak sobie radzić z takimi streotypami lecz najczęściej wymaga to dłuższego czasu pracy nad sobą. Okazuje się, że jest prostsza metoda, która przeznaczona jest do codziennego stosowania, nie zabiera dużo czasu, nie potrzeba do niej żadnego sprzętu, nakładu finansowego a efekt jest natychniastowy. Wystarczą własne dłonie, kilka minut dla siebie, by dokonać procesu dekodowania starych wzorców i zakodowanie nowych wzorów myślowych, emocjonalnych i zachowań.

"Ważne jest, aby odkryć czym są te ukryte kody i w jaki sposób wpływają na nasze życie."

Książka została podzielona na pięć części, które stopniowo wprowadzają w temat kodowania i uczą praktycznego wykorzystania tej techniki do zmiany życia na lepsze. Są one ułożone tak, by krok po kroku poznać poszczególne elementy potrzebne do zrozumienia działania tej metody jak i nauczyć się skutecznego korzystania z niej. Najpierw poznajemy podstawowe informacje o kodowaniu, jego zalety i w jaki sposób działa na przykładach z osobistych doświadczeń autorki, oraz z życia jej klientów. Historie te ukazują zalety opisywanej metody i służą do analizy przypadku, ukazując kody rządzące u danego bohatera i zmiany, jakie zaszły po zastosowaniu uzdrawiającego kodowania. Poznajemy też zasady fizyki i energii umysłu, ciała i ducha, uświadamiając sobie, że każdy z nas i wszystko wokół jest energią a my sami tworzymy sieć złożoną z centrów energetycznych zwanych czakrami i systemu meridianów. Są one ważnymi kanałami, od których zależy nasze zdrowie i wewnętrzna równowaga. Płynny przepływ energii życiowej blokują przeżyte traumy, trudne sytuacje, negatywne emocje i doświadczenia. "Taka negatywność staje się częścią osobistego kodu, który tworzy twoją własną energią emocjonalną i kieruje twoim życiem." 

Poznajemy nasze osobiste kody poprzez zestaw pytań, które przewijają się przez treść poszczególnych rozdziałów. Dzięki nim przyglądamy się swoim reakcjom na konkretnych ludzi, doświadczenia i wydarzenia. Dowiadujemy się jakie czynniki mają wpływ na nasze zachowania, jakie może być źródło naszych negatywnych nawyków, silnych emocji, jak dochodzi do powstawania ukrytych kodów, co je wzmacnia, jak aktywują się one w naszym życiu i na czym polega dekodowanie i kodowanie. Proces ten został dokładnie opisany wraz z prawami, które nim rządzą, zasadami oddziaływania i efektami jakie możemy dzięki niemu uzyskać. 

Autorka proponuje założenie dziennika, który warto mieć w trakcie czytania, gdyż można od razu notować swoje spostrzeżenia, myśli i odpowiedzi na pojawiające się pytania. Jedno z nich jest esencją całej książki: "Czy chcesz żyć dalej ze starymi kodami i wciąż doświadczać niechcianych schematów kierujących twoim życiem - czy może chcesz przełamywać je i stworzyć nowy kod, który poprowadzi cię w całkowicie nowym kierunku?"

"Godny uwagi jest fakt, że sam proces skupia się na mózgu, a pomimo to prowadzi do skoncentrowanego na sercu podejściu do życia."

Tytuł książki sugeruje zawiłości fizyki kwantowej, trudny tekst i zagadnienia. Tymczasem otwierając ją i czytając pierwsze strony przyjemnie się rozczarowałam, gdyż okazala się ona ciekawą i łatwą lekturą. Sam temat jest niezwykle intrygujący i zaskakujący. Sandra oferuje niezwykle prostą technikę i zapewnia, że mimo swej prostoty jest skuteczna. "Najczęściej, właśnie najbardziej bezpośrednie działanie przynosi najlepsze efekty." Zaznacza też, że niektórzy mogą kojarzyć ją do EFT, lecz nie opiera się o nią. W EFT chodzi o oklepywanie wybranych punktów na ciele a metoda kodowania polega na bardziej statycznej pozycji i afirmacji życia. 

Metoda proponowana przez autorkę jest niezwykle łatwa w wykonaniu, niemal natychmiast w trakcie czytania. Nie jest konieczna znajomość funkcjonowania organizmu lecz świadomość przepływu energetycznego i wiara w wypowiadane intencje oraz nieco wyobraźni. Oczywiście efekty mogą zachodzić stopniowo, gdyż jednorazowe zastosowanie procesu to za mało. Autorka zapewnia, że regularne wykonywanie ćwiczenia przynosi istotne zmiany, które nie od razu możemy zauważyć. Wystarczy kilka minut dziennie, by zburzyć stare blokady i uruchomić radość i szczęście. Wszystko zależy od nas, naszego zaangażowania i chęci. Znane powiedzenie "Siła tkwi w prostocie" doskonale określa istotę proponowanej techniki. Dzięki pozbyciu się starych wzrorców zachowań uwalniamy swoją prawdziwą naturę i zaczynamy odczuwać zmiany, które dokonują się w nas i w naszym otoczeniu. 

"Wyłączenie starych kodów myśli i emocji może rzeczywiście zmienić stany poddenerwowania w spokój a niezadowolenie w radość. Czyż nie jest to spokój w jakim już zawsze chcesz żyć?"

Książkę można kupić w sklepie:

Nr wydania: 1
Rok wydania: 2015
Format: 14,5x20,5 cm
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 240
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumacz: Jurga Anna
Tytuł oryginału: "Your Quantum Breakthrough Code: The Simple Technique That Brings Everlasting Joy and Success"


1 komentarz:

  1. Przyznam, że nie słyszałam o tej technice wcześniej. Jestem bardzo zainteresowana tym tematem.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)