poniedziałek, 21 września 2015

192. - "Naturalny detoks"

Jak oczyścić organizm, poprawić zdrowie, zapobiegać schorzeniom i odwrócić proces starzenia
dr Bruce Fife

            

"Ostateczna przyczyna ludzkich chorób jest konsekwencją pogwałcenia przez nas uniwersalnych praw życia."
- Paracelsus (1443 - 1541)

Coraz częściej można usłyszeć o wielu chorobach, z którymi medycyna tradycyjna sobie nie radzi. Nowotwory, artretyzm, osteoporoza, choroby serca czy choroby zwyrodnieniowe to problem dzisiejszego świata, który jest coraz mniej przyjazny dla naszego zdrowia. Mimo postępów, odkryć medycznych i technologicznych wzrasta umieralność wśród ludzkiej populacji. Jedną z głównych przyczyn takiej sytuacji są wszechobecne toksyny, które niosą ze sobą ogromne zagrożenie i wywołują spustoszenie w naszych organizmach. Można je znaleźć w powietrzu, wodzie, kosmetykach, żywności, środkach chemicznych używanych w gospodarstwach domowych i w wielu innych obszarach naszego życia. Niestety nie jesteśmy w stanie usunąć wszystkich z naszego otoczenia. Pozostaje nam radzić sobie z nimi starając się minimalizować skutki życia w toksycznym świecie. Można dokonywać mądrych wyborów w codziennych działaniach oraz co jakiś czas przeprowadzić detoksykację, która oczyści organizm ze szkodliwych substancji. W jaki sposób ją przeprowadzić, o jej roli i korzyściach jakie możemy dzięki niej zyskać dowiadujemy się w książce pt. "Naturalny Detoks". Napisał ją znany "Doktor Kokos" czyli Bruce Fife.

źr. zdjęcia: www.life-saving-naturalcures
-and-naturalremedies.com
Dr Bruce Fife to ceniony mówca, dietetyk, naturopata, pisarz i autor ponad 20 książek. Prowadzi Ośrodek Badań nad Kokosem, w którym przeprowadza badania nad właściwościami uzdrawiającymi roślin. Dzięki temu wiele z nich zaczęto postrzegać jako cud natury i doceniać ich walory nie tylko smakowe ale i zdrowotne. Jego porady, zamieszczane w publikacjach, pomogły wielu osobom na całym świecie odzyskać zdrowie i wigor. Miałam okazję poznać kilka z nich, takie jak: "Kokos naturalny antybiotyk", "Woda kokosowa", "Cud oleju palmowego", "Kokosowe przepisy na zdrowie", "Płukanie ust olejem", "Wylecz artretyzm" czy ostatnio "Dieta ketogeniczna". Każda z nich wnosi wiele ciekawych informacji dotyczących naszego zdrowia i uczy zdrowego stylu życia. 

Książka "Naturalny Detoks" porusza niezwykle istotną kwestię dotyczącą naszego zdrowia, która często nie jest brana pod uwagę w diagnostyce medycznej. Jej treść została ujęta w szesnastu rozdziałach. Trzy pierwsze uświadamiają nam skalę zagrożeń, jakie są wokół nas i mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Kolejne dwanaście rozdziałów przedstawiają różne terapie oczyszczające a ostatni udziela wskazówek jak radzić sobie w tym nieprzyjaznym, toksycznym świecie.

Ważne informacje, zagadnienia, fragmenty tekstów lub przykłady z życia zostały opatrzone ozdobnymi ramkami lub ujęte w tabelki, co sprawia estetyczne wrażenie. Dzięki temu tekst jest urozmaicony i przejrzysty. Ozdobniki są także na początku każdego rozdziału, które nawiązują rysunkiem do omawianego zagadnienia. 

Bruce Fife przedstawia nam prawdziwy obraz współczesnego świata, pełnego toksyn, trucizn, szkodliwych substancji, oparów, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Podaje przykłady z życia pacjentów, którzy cierpieli z powodu chorób wynikających z życia w takim środowisku. Przedstawia statystyki, wyniki badań, które potwierdzają toksyczność wody, powietrza, przypadki epidemii, zagadkowych zachorowań. 

Dowiadujemy się skąd biorą się toksyny, jak to się dzieje, że gromadzą się one w naszym organiźmie, jaka żywność jest źródłem chorób, dlaczego chorujemy, co nas uzależnia i jak uwolnić się od niezdrowych nawyków? Poznajemy znaczenie hormonów, skutki nierównowagi hormonalnej, toksyczne metale ciężkie, które są obecne w żywności, lekach, samochodach, tuszach do rzęs i wielu innych artykułach codziennego użytku. Wiedza na ten temat jest przedstawiona rzetelnie, na podstawie badań, statystyk oraz doświadczenia autora. Na końcu poszczególnych rozdziałów została zamieszczona lista zalecanych lektur dla tych, którzy chcieliby zdobyć jeszcze więcej informacji o uzdrawianiu. 

"Ciało wie, co zrobić w każdym przypadku, bez względu na swój wiek. Jeśli organizm jest zdrowy, jest w stanie szybko leczyć zranienia i odpierać liczne choroby bez narażania się na przykre objawy chorobowe. "

Autor kładzie duży nacisk na odżywianie, gdyż jest ono podstawą detoksykacji organizmu. Dlatego opracował "Dietę Pokarmów Naturalnych", którą powinno się stosować razem z innymi metodami odtruwającymi. Przedstawia zasady stosowania diety, listę dozwolonych produktów i tych, których powinniśmy unikać. Nie jest to dieta jednorazowa, lecz propozycja wprowdzenia zmian w sposobie odżywiania i stylu życia. Poza regułami zdrowego odżywiania poznajemy sposoby detoksyckacji za pomocą ćwiczeń, poszczenia, terapii sokami, tlenowaej cieplnej i ziołowej oraz metody oczyszczania jelita grubego, okrężnicy, nerek, układu moczowego, wątroby i umysłu. Każda z nich została dokładnie opisana w osobnych rozdziałach wraz z informacjami dotyczącymi funkcjonowania naszego organizmu, roli poszczególnych narządów i sposbów na dbanie o ich prawidłowe działanie. 

Bruce Fife zapewnia, że terapie opisane w książce skutecznie oczyszczają organizm, wzmacniając go oraz układ odpornościowy, poprawiają równowagę hormonalną i uaktywniają siły uzdrawiające organizmu, który będzie mógł poradzić sobie z różnymi infekcjami, wirusami i chorobami zakaźnymi. Poza tym zyskamy energię, lepszy wygląd, pozbędziemy się problemów skórnych, alergii, nadpobudliwości, miażdżycy, zawrotów głowy, zapalenia stawów, kamieni nerkowych, osteoporozy, zaparć i wiele innych. 

Książkę przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem. Uświadomiłam sobie, że nasz organizm ma niesamowite zdolności uzdrawiające, tylko musimy mu to ułatwić i zadbać o jego kondycję. Metody detoksykacyjne, mają na celu zmobilizować go do lepszego funkcjonowania, są bezpieczne i przeznaczone do samodzielnego stosowania. Mimo toksycznego środowiska, w którym żyjemy możemy nauczyć się w nim funkcjonować jak najlepiej i bardziej zwracać uwagę na to co nas otacza i czego używamy w codziennych działaniach. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie polskie: I
Rok wydania amerykańskiego: 1997, 2001, 2011, 
Rok wydania polskiego: 2015
Format:14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 548
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Anna Lewicka
Skład i projekt okładki: Iga Maliszewska
Tytuł oryginalny: The Detox Book: How to Detoxify Your Body to Improve Your Health, Stop Disease and Reverse Aging 

1 komentarz:

  1. Na pewno przydałoby mi się takie oczyszczenie organizmu, czytałam coś niecoś już na ten temat. Ale teh publikacji nie miałam jeszcze w ręku.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)