poniedziałek, 27 kwietnia 2015

163. - "Woda kokosowa"

Naturalny środek uzdrawiający o naukowo udowodnionej skuteczności
Bruce Fife

      

"Owoc palmy kokosowej uważa się za symbol płodności i dobrobytu. Jego miąższ i wodę, a także mleko i olej uzyskany z kokosa powszechnie wykorzystuje się w kuchni."

Palma kokosowa to z pewnością jeden z niezwykłych darów natury. Każdą jej część można wykorzystać na wiele sposobów. Dostarcza napojów, pokarmów, materiałów do wykonywania różnych sprzętów, do wyplatania sieci, mat, naczyń, budowy i wiele innych. Wśród ludzi wysp tropikalnych nazywana jest Drzewem Życia. Niezwykle cennym jej produktem są kokosy, które stanowią źródło cennnych mikroelementów i witamin. Kokos jest niezwykle cenionym produktem ze względu na swój miąższ, olej, wodę, mleko, które wykorzystywane są zarówno w kuchni jak i w medycynie. Jednym z najbardziej znanych propagatorów kokosa jest dr Bruce Fife zwany "Doktorem Kokos" lub 'Kokosowym Guru". 

www.mosquito-verlag.de
Dr Bruce Fife jest lekarzem naturopatą, uznanym mówcą cenionym pisarzem, dietetykiem. Prowadzi Ośrodek Badań nad Kokosem, w którym przeprowadza badania nad właściwościami uzdrawiającymi roślin. Dzięki temu wiele z nich zaczęto postrzegać jako cud natury i doceniać ich walory nie tylko smakowe ale i zdrowotne. Jego porady, zamieszczane w publikacjach, pomogły wielu osobom na całym świecie odzyskać zdrowie i wigor. Od wielu lat uświadamia ludziom zalety i produkty z kokosa poprzez swoje liczne książki , publikacje i wykłady. Do tej pory ukazało się ponad 20 książek, w tym kilka z nich możemy kupić w Polsce. Wśród nich są: "Cud mąki kokosowej," "Cud oleju kokosowego" i "Jak wyleczyć artretyzm", "Płukanie Ust Olejem", "Cud Oleju Palmowego" , "Cud Oleju Kokosowego" "Kokos - naturalny antybiotyk". W jego najnowszej publikacji dowiadujemy się o kolejnym zdrowym składniku kokosa - wodzie kokosowej. 

"Pod względem właściwości zdrowotnych, woda z kokosa jest królową soków, napojem jedynym w swoim rodzaju. Tylko woda kokosowa zawiera płynne bielmo, a jak pamiętamy, jest ono swoistym magazynem substancji odżywczych, z którego zarodek rośliny czerpie pokarm w okresie kiełkowania. Zawiera wszelkiego rodzaju witaminy, minerały, przeciwutleniacze i zwalczające proces starzenia czynniki wzrostowe — coś, czego brakuje świeżym sokom".

Wnętrze kokosa kryje w sobie niezwykłą ciecz, która jest superpożywieniem pełnym minerałów, witamin, aminokwasów, cukrów, enzymamów i hormonów wzrostu. Gdy przebijemy się przez skorupę młodego kokosa, możemy skosztować słodkawego płynu, który świetnie gasi pragnienie, orzeźwia i ma korzystny wpływ na nasz organizm. Woda kokosowa posiada liczne właściwości lecznicze, nawadnia organizm, dostarcza ważnych składników odżywczych, chroni przed chorobami, wzmacnia i regeneruje. Ma działanie alkalizujące, usuwa zmęczenie, zaparcia, pomaga przy schorzeniach skóry, cukrzycy, biegunce, problemach trawiennych, osteoporozie i wielu innych dolegliwościach. Jej niezwykłe właściwości zostały potwierdzone na przestrzeni wieków i do tej pory zbadane przez naukowców, by potwierdzić to co od dawna wiedzą ludzie, którzy na codzień mają kokosy pod dostatkiem. Bruce Fife przedstawia badania zwolenników jak i sceptyków, krytycznie nastawionych lekarzy i naukowców. Pokazuje jak trudno jest przekonać tradycyjną medycynę do nowego spojrzenia na naturalne leczenie. 

Książka zawiera szeroką wiedzę dotyczącą nie tylko głównego tematu, lecz także funkcjonowania naszego ekosystemu, zdrowia, przyczyn chorób, właściwego odżywiania i utrzymania równowagi wewnętrznej. Autor porusza wiele zagadnień zdrowotnych, by przybliżyć zalety wody kokosowej i pokazać w jaki sposób oddziałuje ona na nasz organizm. Zwraca uwagę na potrzeby naszego organizmu w istotne mikroelementy takie jak potas, sód i podpowiada w jaki sposób uzupełnić ich braki, gdzie możemy je znaleźć w pożywieniu, jak rozpoznać ich deficyt, jaką rolę pełnią nerki, skąd biorą się kamienie nerkowe. Przybliża nam wiele problemów związnych z takimi chorobami jak miażdżyca, choroby serca, udar, odwodnienie, infekcje układu moczowego i przekonuje do stosowania wody kokosowej pokazując jej oddziaływanie na liczych przykładach z życia pacjentów.

Okazuje się, że woda kokosowa została sprawdzona w wielu trudnych przypadkach, podawana w terapii dożylnej poprzez kroplówkę a także w terapii doustnej. Dr Fife ujawnia wiele sekretów tego niezwykłego płynu, pokazując jego skuteczność i pozytywne działanie dla naszego zdrowia. Instruuje także gdzie szukać świeżych owoców, zwłaszcza młodych, jak z nim postępować, jak je otworzyć a także porady dla tych, którzy nie mają dostępu do świeżych kokosów. Na końcu podpowiada jak samodzielnie przeprowadzić w domu doustną terpapię nawadniającą z użyciem wody kokosowej.Dodatkową zaletą publikacji są  przepisy z użyciem wody kokosowej. Znajdziemy tu ponad 30 kulinarnych inspiracji na napoje, zupy, dodatki do dań, potrawy mączne i desery. 

Czytając o tak licznych zaletach kokosa możemy żałować, że nie rośnie on w naszej szerokości geograficznej. To co kupujemy w marketach nie zawiera już tyle walorów w porównaniu do młodych, świeżo zerwanych z palmy owoców. Można wprawdzie kupić - głównie w internecie - wodę kokosową w kartonikach czy butelkach, ale cena może być dla niektórych zbyt wysoka, gdyż jej litr to koszt ok. 18 zł. Mimo tego warto wiedzieć o niej jak najwięcej, gdyż możliwości prozdrowotne są ogromne. 

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I 
Rok wydania zagranicznego 2008
Rok wydania polskiego: 2015
Ilość stron: 248
Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Wydawnictwo: Vital
Oryginalny tytuł: Coconut Water for Health and Healing Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.