poniedziałek, 13 kwietnia 2015

158. - "Praktyczna magia dobrobytu"

Rytualy na bogactwo
Ellen Dugan

           

"Obfitość to stan umysłu"

Wśród wielu problemów jakie spotykają nas w naszym życiu najczęściej są sprawy finansowe. Bez pieniędzy trudno normalnie funkcjonować w dzisiejszym świecie. Dlatego wiele osób próbuje w różny sposób zdobyć ich jak najwięcej. Widać to w momencie np. kumulacji w Lotto, gdy przy możliwości wysokich wygranych ustawiają się kolejki w kolekturach. Dla większości słowo "dobrobyt" równoznacznie kojarzy się z finanswowym dostatkiem. Dzieje się tak, gdyż pieniądze są niezwykle ważnym elementem naszego życia. Niestety zawsze jest ich za mało. W jaki sposób zapewnić sobie ich stały dopływ? Jednym ze sposobów jest magia, lecz u przeciętnego człowieka wzbudza ona niezdrowe emocje i strach, stąd często okazuje się nieskuteczna. Jak wykorzystać magię do stworzenia dobrostanu? Co musimy zmienić w sobie, by magia była skuteczna? Dzięki książce "Praktyczna magia dobrobytu" możemy nauczyć się stwarzać fundamenty pod trwały sukces i szczęście. 

źródło zdjęcia: www.ellendugan.com
Ellen Dugan od ponad trzydziestu lat zajmuje się magią i jest wielokrotnie nagradzaną autorką piętnastu książek. Zostały one przetłumaczone na ponad dziesięć języków. Poza tym jest ogrodnikiem, mistrzem i kapłanką. Prowadzi zajęcia w całym kraju na temat czarów, ochrony psychicznej i magii. Odpoczywa po pracy w swoim ukochanym ogrodzie wraz ze swoim mężem, z którym jest od ponad 31 lat. Propaguje magię i gorąco zachęca do odzyskania swojej mocy i tworzenia własnych uroków. Namawia, by wyjść na zewnątrz i połączyć się z naturą, by czerpać z niej duchową inspirację.

Książka zaczyna się osobistą historią z życia Ellen Dugan, która odczuła skutki zbyt chaotycznego, nieprzemyślanego i podszytego niewłaściwymi emocjami czaru. Mimo, że miała za sobą wiele lat doświadczenia w magii, nie zastosowała właściwych zasad, czego konsekwencją był wprawdzie przypływ pieniędzy lecz odcisneło się to na niej i rodzinie trudami, zmęczeniem, nieprzyjaznym otoczeniem i brakiem czasu dla siebie. To wydarzenie uświadomiło jej, że "skuteczna magia dobrobytu to o wiele więcej niż zapalenie zielonej świeczki i proszenie o pieniądze." Frustracja, gniew, stres nie są dobrymi towarzyszami w magii. Zaczęła badać temat magii dobrobytu i szukać odpowiedzi w jaki sposób wykorzytać magię, by była najbardziej efektywna i nie wywoływała "trąby powietrznej" w życiu. Swoje wnioski, uwagi, przemyślenia i doświadczenia przekazuje w poradniku "Praktyczna magia dobrobytu".

Autorka podkreśla duchowy aspekt magii, gdyż szczęście to nie stan posiadania lecz wewnętrznego nastawienia. Bez pozytwnego myślenia i dobrych intencji żadna magia nie będzie skuteczna, gdyż będzie blokowana przez negatywne emocje. Uświadamia, że magia ma wiele wspólnego z filozofią. Ukazuje to na przykładzie starożytnych pism Hermesa Trismegistosa. Jego mądrości znane są jako zasady hermetyczne, które stanowią podstawę alchemii, astrologii, teurgii i magii ceremonialnej. Jedna z klasycznych zasad mówi, że "Jako na górze, tak i na dole" oraz "Wszystko jest umysłem." Dlatego autorka mocno podkreśla istotę tego co myślimy i co czujemy w czasie przeprowadzanego czaru. Omawia każdą z siedmiu hermetycznych zasad, upraszaczając ją i przystosowując tak, by była zrozumiała dla każdego człowieka. Poznajemy prawo mentalizmu, zgodności, wibracji, biegunowości, rytmu, płci, przyczyny i skutku. 


Kolejnym ważnym elementem jest zrozumienie Prawa Przyciagania, w tym roli wdzięczności, uznania, budowania pozytywnej wibracji i usuwania blokujących działań negatywnych emocji. Do tego dołącza magię czterech żywiołów i omawia dokładnie energię Ziemi, Powietrza, Ognia i Wody. Zostały one opisane w osobnych rozdziałach, uzupełnione wieloma wskazówkami do samorozwoju i czarami na różne sytuacje życiowe. 

Książka jest niezwykłą podróżą przez magiczne życie. Nie przytłacza ilością receptur magicznych lecz raczej są one jej uzupełnieniem. Najpierw poznajemy podstawy, o których autorka opowiada przez pierwsze rozdziały, zwracając uwagę na to co myślimy, gdyż to myśl jest tym co tworzy naszą rzeczywistość. Pokazuje jak prawidłowo stosować magię dobrobytu pracując nad sobą, rozwijając się wewnętrznie i zachowując podstawowe zasady naturalnych praw.

Do magii wykorzytuje różne rekwizyty. Są wśród nich kryształy, zioła, monety, świece a nawet karty tarota. Do pomocy wzywa bogini Lakszmi, Jemai, Ganesę, Fortunę. Z ich pomocą stwarza czar na wzmocnienie pozytywnego nastawienia, pozbywanie się negatywnych myślokształtów, szybkie przyciaganie powodzenia. Poznajemy elementy potrzebne do tworzenia uroków i rytuałów. Dowiadujemy się na czym skupić uwagę? Jak stworzyć świętą przestrzeń? Co powinniśmy zgromadzić do potrzebnego uroku? Jaki jest najlepszy czas na magię wzrostu, pomnażania finansów a jakie na usuwanie przeszkód i ubóstwa? Jak przerwać schemat negatywnych i mechanicznych schematów myślowych? Uczy nadawać mocy własnej bransoletce, figurce kota oraz Maneki neko - popularnemu ostatnio machającemu łapą kotu, błogosławienia akwarium. 

"Zamiast zamartwiać się tym wszystkim, co negatywne i budować więcej negatywnej energii, zastanów się, co byś chciał, by wydarzyło się zamiast tego."

Podejście autorki umożliwia nauczenie się magii dobrobytu ale z nowym podejściem, odmiennym, niż w innych tego rodzaju poradnikach. Na swoim przykładzie pokazuje jak ważne jest pozytywne nastawienie, szczerość i wiara w efekty swoich działań. Podkreśla, że magia to nie sztywne rytuały i namawia, by wkładać w nią swoją pomysłowość. Uświadamia, by cieszyć się z tego co posiadamy, gdyż odczucie dostatku to nie stan posiadania ale umysłu.

Dla każdego stan dobrobytu oznacza coś innego. Dla jednych to finanse, dla innych dobra praca, szczęśliwy związek, duchowy spokój. Autorka propaguje magię, która pozwala na wprowadzenie obfitości do naszego życia, ale musimy my sami także zaanagażować się w spełnienie naszych pragnień. Dobry nastrój, błogosławieństwa, wdzięczność, zmiana przyzwyczajeń, cieszenie się każdą chwilą, docenianie tego co posiadamy, uświadomienie sobie własnej mocy to energie, które uaktywniają możliwości i pomagają wprowadzić szczęście spełnienie, radość i pełnym miłych niespodzianek. Rytuały magiczne to tylko dodatek do naszego dobrobytu. Przede wszystkim musimy być w zgodzie sami ze sobą i mieć w sobie poczucie dostatku, harmonii i szczęścia.

"Nie cieszymy się naszym życiem. Po prostu przez nie przechodzimy i często marnując dni na marzenia o większym samochodzie, domu."

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 240
Format: 14,5x20,5 cm
Oprawa: Miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Anna Łachmacka - Kemona
Oryginalny tytuł: Practical Prosperity Magick: Crafting Success & Abundance

1 komentarz:

  1. Magia dobrobytu - podoba mi się to stwierdzenie. Przyznam, że zainteresowała mnie ta książka....

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)