wtorek, 7 kwietnia 2015

157. - "Kurs realizacji marzeń"

Jak osiągnąć spełnienie w każdej sferze życia
Aquarius

        

"Rzeczywistość każdego człowieka jest skutkiem ubocznym tego, co ma on wewnątrz siebie"

Marzenia to nieodłączny element naszego życia. Każdy snuje wizje swojej przyszłości, chcąc osiągnąć upragniony cel. Najczęściej kojarzą się one z czymś nieosiągalnym lub odległym. Tymczasem marzenia mogą być niewielkie, dotyczące codziennych doświadczeń. Dla kogoś spełnieniem jest wyjazd nad morze, dla innego - realizowanie swojej pasji, znalezienie miłości albo po prostu bycie szczęśliwym. Na rynku wydawniczym można kupić wiele motywacyjnych poradników, programów rozwoju osobistego, medytacji czy afirmacji lecz samo przeczytanie o tych metodach to za mało. Bez własnej aktywności i praktycznego zastosowania wskazówek, nic w naszym życiu się nie zmieni. Do osiągnięcia upragnionego celu musimy najpierw przygotować dobry grunt, czyli własne wnętrze. Jak zrobić miejsce dla swoich marzeń radzi autor książki "Kurs realizacji marzeń". 

źródło zdjęcia:
bezzniewolenia.blogspot.com
Aquarius to pseudonim literacki Sylwka Bykowskiego. Jego doświadczenia życiowe nie były łatwe. Przez wiele lat zmagał się z chorobą alkoholową, z której wyszedł zwycięsko. To dało mu motywację do napisania swojej pierwszej książki "Jak zrobiłem z piekła raj". "Kurs Realizacji marzeń" jest jego drugą publikacją, w której uczy jak korzystać w pełni z życia. Od kilku lat, pomaga sobie i innym w wyjściu z uzależnień i innych stanów nieświadomości. Zainteresowanie rozwojem osobistym przerodziła się w sposób na życie. Swoje przemyślenie, wskażówki i porady przekazuje na własnym blogu "Bez Zniewolenia." 

Pomysł stworzenia programu motywacyjnego zrodził się w 2013 roku, by rok później książka mogła ujrzeć światło dzienne. Jak pisze na swoim blogu: "Jej treść powstawała przez całe moje życie. Inspiracją było samo życie, sugestie i porady jakie było mi dane poznać i doświadczyć." Program został opracowany z myślą o rocznym cyklu, stąd zawiera 52 tematy do przepracowania. Po jednym w każdym tygodniu. Autor wyszedł z założenia, że tydzień to doskonały czas na przyswojenie sobie nowych nawyków a także możliwość odczucia skutków pracy z wybranym zagadnieniem. Można je wprowadzać stopniowo, krok po kroku według kolejności rozdziałów ale także wybiórczo, z tematem, który w danym momencie jest dla nas ważny. 

"Tygodnie to marchewki na zachętę, próbki perfum - wybierzesz z nich te, które przydadzą się najlepiej w danym momencie."

Program zaczyna się dwoma zadaniami, które są wprowadzeniem do dalszej części. Pierwsze z nich polega na stworzeniu swojej listy marzeń, drugie - to rodzaj testu, w którym autor podaje szereg pytań, na które należy odpowiedzieć zanim przejdzie się dalej. Proponuje on, by założyć sobie osobny brulion, w którym będziemy zapisywać swoje spostrzeżenia i śledzić swoje postępy. 

Książka zachęca swoją delikatną grafiką zarówno na okładce jak i na kolejnych stronach ozdobionych subtelnymi ramkami. Jej niewielki format pozwala na noszenie jej przy sobie. Z powodzeniem mieści się w damskiej torebce. Styl w jaki autor przekazuje swoją wiedzę, jest bezpośredni, konkretny i jasny, bez rozwlekania tematu.

Każdy tydzień to jeden temat do przerobienia rozpisany na poszczególne dni. Pierwszy dzień tygodnia najczęściej poświęcony jest obserwacji siebie w różnych sytuacjach. To moment, w którym autor wyjaśnia dany problem i podpowiada jak sobie z nim radzić. Drugi - to chwila refleksji nad swoim zachowaniem. Trzeci, czwarty i piąty dzień to dni kontroli czyli wprowadzania zmian w życiu. Ostatnie dwa dni to czas na notatki, na które jest miejsce na końcu kazdego rozdziału. Dodatkowo Aquarius podaje afirmacje, wizualizacje, ćwiczenia oraz przytacza historie ze swojego zycia, by pokazać jak dany proces przebiegał u niego. W ten sposób uczymy się nie oceniać siebie i innych, uciszać wewnętrznego krytyka, śmiać się każdego dnia, jak uczyć się na własnych błędach, żyć bez TV i internetu, znajdować w tym co się robi przyjemność, doceniać każdego człowieka spotkanego na drodze, dbać o swoje ciało, doceniać każdą chwilę dnia, szukać kontaktu z naturą i wiele innych. 

Każdy tydzień to kolejny krok do zmiany siebie i swojego postrzegania rzeczywistości. Autor przekonuje, że każdy z nas ma wpływ na własny los i od nas zależą wszelkie zmiany. Ważne, by zacząć działać zamiast biernie czekać na realizację marzeń. Sukces zależy od naszej determinacji i systematyczności, by móc doświadczyć szczęścia i wolności a w efekcie spełnić swoje marzenia, ponieważ, gdy będziemy czuć całym sobą szczęście, wówczas i nasze otoczenie dostosuje się do nas. Dzięki temu przyciągniemy pozytywne sytuacje, życzliwych ludzi, harmonię i wszystko to co pragniemy osiągnąć, zgodnie z naturalnym prawem: "Zmień siebie, a za jakiś czas Twój prawdziwy fizyczny świat ulegnie zmianie." To nie tylko droga do własnych marzeń ale głównie do samego siebie. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok wydania: 2015
Wymiary:  14,5 x 16,5 cm 
Ilość stron: 232
Oprawa: miękka
Redakcja: Natalia Paszko

1 komentarz:

  1. Ja posiadam swój własny kurs spełniania marzeń, więc raczej nie zajrzę do tej publikacji :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)