wtorek, 29 września 2015

194. - "Dziesięć najważniejszych przesłań, które zmarli chcą przekazać Tobie"

Mike Dooley

       

"Zrozumienie jest eliksirem życia, kojącym balsamem, który pozwala wyschnąć łzom i wymazać grymasy."

Żyjemy na tym świecie w przekonaniu, że każdy z nas kiedyś umrze i przekroczy próg zupelnie innego życia. Jedni wierzą w życie pozagrobowe, inni podchodzą do tego sceptycznie. Faktem jest, że gdy stracimy kogos bliskiego, trudno nam pogodzić się z jego odejściem, myśląc, że już go więcej nigdy nie zobaczymy, że pożegnaliśmy go na zawsze. Czy tak jest w rzeczywistości? Mike Dooley przekonuje, że prawda jest zupełnie inna, udowadniając ją w książce pt. "Dziesięć najważniejszych przesłań, które zmarli chcą przekazać Tobie"

www.tut.com
Mike Dooley to znany mówca i doceniany trener rozwoju osobistego. Mogliśmy go poznać dzięki filmowi i książce „Sekret”. Prowadzi wykłady na całym świecie, zarażając słuchaczy swoją charyzmą, optymizmem i osobowością. Mówi o sobie: "Przez ostatnie 14 lat, ku mojemu zaskoczeniu, stałem się nauczycielem rzeczywistości na pełen etat. Teraz prowadzę życie, które jest jednocześnie przykładem tego, czego nauczam innych, jak i powodem mojej radości." O jego ścieżce i nie zawsze łatwym życiu możemy przeczytać w jego poprzednich książkach: "Świat nieograniczonych możliwości", "Sztuka Kreacji Marzeń" oraz „Myśli stają się rzeczami, "7 kroków do osiągnięcia szczęścia." Od 12 lat wysyła ludziom krótkie e- maile z inspiryjącymi tekstami zatytułowanymi "Listy z Wszechświata" (ang. "Notes from the Universe")

Przez większość swojego życia poszukiwał odpowiedzi na stawiane sobie pytania, przeżywał swoje odkrycia, kierował się wewnętrznymi wskazówkami i zastanawiał się nad prawdziwym sensem istnienia. W swoich dociekaniach uzyskał odpowiedzi na pytania dotyczące śmierci i tego co dzieje się dalej. Nie jest medium ani nie ma zdolności kontaktowania się ze zmarłymi ale dzięki swoim dociekaniom wie o wiele więcej. 

"Okazuje się, że refleksja nad śmiercią może nauczyć nas wiele o życiu."

Książką mogą być zawiedzeni ci, którzy spodziewają się zwierzeń osób, które przeżyły własną śmierć, relacji medium czy historii z serii "spotkania z duchami". To raczej wiedza o życiu, która pomaga zrozumieć dlaczego jesteśmy w danym miejscu, czasie, wśród takich a nie innych ludzi i kim naprawdę jesteśmy. Nie jest to zbiór opowiadań opartych na własnych przeżyciach lecz na obserwcji, dociekaniach i poszukiwaniach odpowiedzi, jakie Mike od dawna stawiał sobie. Drążąc poszczególne zagadnienia uzyskał pewność co do przedstawianych prawd i przekazuje swoje wnioski w charakterystyczny dla siebie sposób. 

"Skąd to wiem? 
Po prostu wiem. W taki sam sposób, jak wiesz, że jesteś kochany, nawet jeśli nikt ci tego nie mówi wprost."

Mike rozważa wiele zagadnień dotyczących życia i śmierci, ukazując zupełnie nowe spojrzenie na sprawy, o których każdy z nas ma najczęściej utarte poglądy, które zostały nam przekazane przez religię, szkołę czy rodziców. Porusza trudne tematy dlatego warto podejść do nich z otwartym umysłem i wolą poznania prawdy, złożonej z prostych i logicznych punktów. Autor nazywa je kropkami, które po kolei łączymy poznając kolejne fakty. Oferuje inne spojrzenie na rzeczywistość i wyjaśnia czym naprawdę jest życie i w jaki sposób je przeżyć.

Uświadamia, że nie jesteśmy sami, gdyż towarzyszą nam nasi bliscy zmarli i dobrotliwa Inteligencja, którą my nazywamy Bogiem. Przedstawia zasadę ekonomii myślenia zwaną "brzytwą Ockhama", pojęcie świadomości, jakości naszych myśli, materii i czasu. Przekazuje co dzieje się z nami po śmierci, kim jest Bóg, prawdę na temat piekła, diabła, karmy, religii. Przekazuje, że ci co odeszli wiedzą, że żyjemy w prymitywnym świecie a śmierć jest wyzwoleniem od ziemskich ograniczeń. Oni już wiedzą, że:

"wszyscy jesteśmy jedną rodziną, oni kochają ciebie, a ty kochasz ich. A to, co mają ci do powiedzenia, jest elektryzujące i porywające - ich przesłanie zmieni twoje spojrzenie na świat, zabije lęk i wyzwoli radość."

W swoich przekazach zmarli uświadamiają, że każdy z nas sam wybrał swoje warunki życia, środowisko, rodzinę, wygląd i czas. Mówią, że tak naprawdę nie umieramy, mimo że fizycznie nie ma nas na ziemi a moment odłączenia się od ciała i przeniesienia w inny wymiar zależne jest od tego w co wierzymy i co mamy wpojone za życia. Nasi drodzy zmarli przebywają wśród przyjaciół, przewodnków, otoczeni miłością, bez bólu, cierpienia i czekają na moment, gdy wyjdą nam na spotkanie. Dlatego tak ważne są nasze myśli, gdyż "Tam również myśli stają się materią." Uświadamiają, że każdy z nas urodził się po to, by być szczęśliwym , osiągnąć sukces, spełniać marzenia. Zmarli wiedzą więcej niż wiedzieli za życia i rozumieją wiele spraw, które dane im było doświadczyć. 

"Wiedza to potęga; leczy to, co zranione, wypełnia to, co puste, wyjaśnia to, co zagmatwane, ujmuje wagi cięzarom, zawiązuje przyjaźnie, zmienia pył w złoto i sprawia, że słońce wschodzi."

Większość osób boi się śmierci, duchów i tematów związanych z życiem po życiu. Takich książek, relacji i filmów powstało bardzo dużo. Zaświadczają one, że nasze obecne istnienie nie jest ostateczne a śmierć jest początkiem nowego życia. Jednak przebywając w naszej ziemskim bycie zadajemy sobie pytanie co do sensu życia, naszego pojawienia się na świecie, istnienia Boga i tego co dzieje się z nami na Tamtym Świecie. Ta niepewność towarzyszy nam stale, nawet jeżeli możemy o tym przeczytać. Stąd z żalem i łzami żegnamy zawsze tych co odeszli, nie wiedząc, że przeszli oni do lepszego świata. Gdyby zmarli mogli do nas przemówić, z pewnością wykrzyczeliby nam, że byśmy nie martwili się o nich, gdyż oni nie są martwi, czują się świetnie, że wszystko jest wspaniałe a my spotkamy się z nimi prędzej czy później. Zamiast zamartwiać się, cieszmy się i czerpmy z życia pełnymi garściami!

"Nie rezygnujcie z marzeń! Nie rezygnujcie z życia! Nie rezygnujcie z miłości!"

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Rok wydania polskiego: 2015
Ilość stron: 248
Oprawa: Miękka
Format: 14,5x20,5 cm
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumacz: Szewczuk Magdalena
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Tytuł oryginału:The Top Ten Things Dead People Want to Tell YOU4 komentarze:

 1. Ja lubię czytać o świecie pozagrobowym, te tematy wcale nie są mi obce. Chętnie więc przeczytam tę publikację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością dają dużo do myślenia :)

   Usuń
 2. Witam.Uwielbiam tego typu Książki i posiadam z tego tematu ich baardzo wiele :)... jak i Film " Sekret " :) Tę i inne książki sobie zapisałem i muszę ! ..je posiadać . Pozdrawiam cieplutko -- Marek Schmidt / Holandia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa :) Są to na pewno intrygujace tematy :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)