środa, 20 stycznia 2016

210. - "Horoskop chiński"

Twój charakter i przyszłość według tradycyjnej mądrości Wschodu.
Henryk Antoni Rekus

        

Szczur, Bawół, Tygrys, Kot, Smok...
To dopiero nowinka:
prachiński zwierzęcy Rok:
Wąż, Koń … i na końcu Świnka

Istnieje legenda, która mówi o tym, że Budda wezwał pewnego dnia do siebie wszystkie zwierzęta. Na jego apel odpowiedziało tylko 12 z nich. By wyrazić swoją wdzięczność za ich postawę, postanowił nazwać kolejne lata ich mianem, w kolejności ich pojawiania się. Jako pierwszy przyszedł szczur. Budda przypisał go do pierwszego roku. Następny był bawół , a potem tygrys, zając, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies i świnia. W ten sposób powstał chiński zodiak. W rzeczywistości nikt dokładnie nie wie skąd się wzięły zwierzęce znaki. Faktem jest, że pod koniec X wieku chiński zodiak był już używany. Odbiega on od tego, który znany jest powszechnie na zachodzie oparty na gwiazdozbiorach. Zodiak Chiński jest złożonym systemem, który pozwala dogłębnie poznać swoją osobowość, własne zalety, talenty czy wady. Możliwość poznania tego systemu daje książka pt. „Horoskop Chiński”. 

źródło zdjęcia: facebook
Jej autorem jest Henryk Antoni Rekus, znany ekspert w dziedzinie astrologii, numerologii, ezoteryki, filozofii, religii i parapsychologii, którymi zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Pod koniec lat osiemdziesiątych zaczął pisać książki, które są skarbnicą wiedzy ezoterycznej i duchowej. Opracował pięciotomowy cykl pt.”Numerologia” oraz trzy tomy pt. „Astrologia”. Nie brakuje też pojedynczych wydań, np. „Astrologia Zodiak”„Astrologia Genesis” a także e – booków, np. 4 tomy „Twóy dzień”, 3 tomy „ECCE HOMOR” (trzy tomy) oraz „Koniec jednak będzie”,„Świt nowej ery” i „Prawdy i mądrości”

Jego najnowsze dzieło zostało poświęcone chińskiemu zwierzęcemu panteonowi i tradycyjnej filozofii Wschodu. Książka została opracowana przystępnie i przejrzyście. Większa jej część jest zdominowana przez opisy poszczególnych znaków, które poprzedzone zostały podstawową wiedzą z zakresu astrologii chińskiej. Dowiadujemy się , że ma ona charakter księżycowy a system ten został zapożyczony od Babilończyków i rozszerzony przez taoistów. Autor wyjaśnia zawiłości mierzenia czasu, który stanowi cykl sześćdziesięcioletni, zasady roku księżycowego i elementy astrologiczne znane jako Niebiańskie Pnie i Ziemskie Gałęzie. Dodatkowym omówionym aspektem są żywioły i siły Yin i Yang, które są powiązane z poszczególnymi znakami. Przedstawia zasadę Yin i Yang, pięciu żywiołów i ich najważniejsze cechy. Uzupełnieniem są załączniki, w które ułatwiają odnaleźć swój Niebiański Pień, Ziemskie Gałęzie i dobrą dla siebie porę roku, korzystny kierunek, dzień, miesiąc i liczbę kua. 

Opisy poszczególnych znaków poprzedzone są wykazem lat, które należą do danego zwierzęcia oraz poematem, który obrazuje główne jego cechy. Wiedza o nich została uszeregowana w sposób uporządkowany pod kątem różnych kategorii. Informacje o każdym znaku są szczegółowe, obszerne i dotyczą wielu zagadnień, dziedzin i sfer życia. Zostały one ułożone alfabetycznie, co pozwala szybko odnaleźć interesującą nas kwestię. Poznajemy chiński zapis znaku, jego żywioł, podwójną godzinę, zasadę Yin lub Yang, części ciała, szczęśliwe liczby, planetę i wiele innych. Możemy dowiedzieć się jakimi cechami charakteru obdarzony jest nasz znak zodiaku chińskiego, jakie mamy wady, jakie zawody są dla nas odpowiednie, z kim nam po drodze a kogo lepiej unikać. 

Zodiak chiński różni się znacznie od tego, który funkcjonuje na zachodzie. Oparty jest wprawdzie także na 12 – u znakach ale są one zwierzęcymi odpowiednikami występującymi w naturze. Pod uwagę bierze się w nim m.in. żywioły, energię chi, siły Yin i Yang, podwójne godziny. Można łączyć go z innymi systemami, np. z numerologią, gdyż im więcej zastosujmy technik, tym otrzymamy pełniejszy wgląd w swoją osobowość, dowiemy się więcej o sobie i łatwiej będzie nam zaplanować przyszłość. 

„Dzięki analizie osobowości ludzi urodzonych w latach podlegających określonym zwierzętom Zwierzyńca chińskiego można zrozumieć nie tylko naturę ludzi, ale także, a nawet przede wszystkim, naturę zwierząt z nimi związanych, a dzięki obserwacji życia tych zwierząt zrozumieć własne cechy, zachowania, zwyczaje i doświadczenia życiowe. To nas prowadzi do zrozumienia WSZYSTKIEGO, zwanego wiecznym UNIWERSUM, BOGIEM, JEDNOŚCIĄ, ABSOLUTEM”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Liczba stron 424
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Projekt okładki: Piotr Pisiak

4 komentarze:

 1. Nie lubię takich książek. Nawet po nią nie sięgnę, a co dopiero ją kupić. Nie, nie.


  Pozdrawiam ciepło i zapraszam do mnie ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że o horoskopie chińskim nie wiem zbyt dużo, więc pewnie dowiedziałabym się czegoś nowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filozofia chińska jest niezwykle frapująca. Astrologia chińska to jest odmienna od zachodniej i wnosi wiele ciekawych informacji i nas samych :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.