piątek, 5 lipca 2019

Sierpniowe nowości z Psychoskoku


Sierpień zapowiada się niezwykle różnorodnie w wydawnictwie Psychoskok, które proponuje nam lektury z dreszczykiem emocji, ale też poezją i nostalgicznymi wspomnieniami. Trzy nowości, które pojawią się wkrótce z pewnością znajdą swoich czytelników, gdyż każda z nich kusi swoją okładką i treścią. Oto one:

Zaraź mnie dobrem
Jan Ratajczak

DATA PREMIERY: 14.08.2019
KATEGORIA: Poezja
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-526-3
EAN 978-83-8119-526-3
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148x210
ILOŚĆ STRON: 32
CENA DETALICZNA: 14,90

Dobro, pasje, marzenia, miłość… – to nie tylko pojedyncze, oderwane od siebie wyrazy, ale obrazy, które poeta z nich tworzy. Obrazy kameralne a zarazem intymne – jak intymne są uczucia i relacje.

Trzydzieści wierszy składających się na tomik Jana Ratajczaka można przeczytać jednym tchem, zwłaszcza gdy trafi się ktoś spragniony poezji. Można też dozować je sobie oszczędnie, delektując się każdym zwrotem, każdym porównaniem. 

Każdy wiersz jest inny, ma w sobie prosty i szczery przekaz, autor liczy na to, że czytelnik poczuje w nich wartości które sprawią, że choć na chwilę zatrzyma się nad ich znaczeniem i zastanowi się nad ich głębszym przekazem.

Tytuł tomiku pochodzi od jednego z wierszy.


Sprawcy i ofiary 
Pokłosie „Fatalnego turnusu”
Jan Melerski

DATA PREMIERY: 14.08.2019
KATEGORIA: powieść obyczajowa z wątkami kryminalnymi...
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-528-7
EAN 978-83-8119-528-7
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x 210
ILOŚĆ STRON: 230
CENA DETALICZNA: 25,90

Kontynuacja powieści „Fatalny turnus”. 

Nieporozumienia rodzinne, działania przestępcze, fałszerstwa i przekupstwa. śmiertelne wypadki.

Choć bohaterka powieści Jana Melerskiego jest prokuratorem i na co dzień to ona zajmuje się szukaniem i karaniem przestępców, tym razem sama stała się ofiarą napaści.

To wydarzenie stało się dla niej paradoksalnie źródłem obsesyjnych rozważań, czy sama swoim zachowaniem nie sprowokowała sprawców do agresji. Obsesja ta stała się na tyle silna i obecna w jej codziennym życiu, że odszedł od niej mąż, który nie mógł znieść uczestnictwa w codziennych rozmowach na temat tego, co by było, gdyby...

Sprawców nie wykryto, a Katarzyna wciąż nie potrafiła przestać myśleć o tym incydencie. Któregoś dnia w pokoju przesłuchań staje młody mężczyzna, w którym kobieta rozpoznaje sprawcę ataku sprzed lat. Jego twarz zapamiętała bardzo dobrze, bo to właśnie on złapał ją za nogę owej feralnej nocy na plaży w Stegnie...

Od tej chwili wydarzenia przybierają całkowicie nieoczekiwany obrót.


Zatrzymać czas
Stanisław Smoleński

DATA PREMIERY: 15.08.2019
KATEGORIA: Wspomnienia, biografia, historia
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-530-0
EAN 978-83-8119-530-0
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x210
ILOŚĆ STRON: 100
CENA DETALICZNA: 19,90

Jak żyć, aby pod koniec życia móc sobie spojrzeć w oczy?

Niezwykła historia człowieka, walczącego z przeciwnościami losu.

Opowieść mająca na celu zachowanie wspomnień dla potomności, jednak nie tylko tych pięknych i radosnych, ale również trudnych i bolesnych. Nie tylko bowiem radość, ale również ból są tym, co kształtuje nas jako ludzi. Wartości rodzinne, praca, konieczność zdobywania środków na utrzymanie swoje i rodziny, chęć pięcia się po szczeblach kariery, osiągania sukcesów – to wszystko wpływa na to, jacy jesteśmy. Do tego dochodzą czasy, w których komuś przyszło żyć oraz wydarzenia polityczne. Czas wojny, okupacji, wyzwolenia i ludzie, którzy często okazują się bardziej podli, niż to sobie można wyobrazić. 

Mimo wszystko wspomnienia zawarte w tej książce przesycone są optymizmem, ciepłem i często bardzo obiektywnym spojrzeniem na rzeczywistość.


3 komentarze:

  1. Tym razem, nic mi nie kusi, ale to dobrze, bo stosik książek do czytania ciągle rośnie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ciekawa sprawców i ofiar.

    OdpowiedzUsuń
  3. Akurat z tych nowości nic mnie nie zainteresowało.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.