czwartek, 25 lipca 2019

Nowości na mojej półce


Dotarły do mnie trzy nowości z Wydawnictwa Kobiecego, które niedawno miały swoją premierę. Dwie z nich to poradniki a trzecia to powieść dla każdego, odpowiednia na czas letnich wakacji. Poniżej zamieszczam krótkie notki redakcyjne a wkrótce obok znajdują się linki do moich recenzji.

"Green Witch" to nowoczesne kompendium naturalnego uzdrawiania, pełne przepisów na domowe leki i kosmetyki. Dzięki niemu odkryjemy energie drzemiącą w darach matki natury i nauczymy się ją wykorzystywać do swoich celów, aby zachować zdrowie i młodość na dłużej. [moja recenzja]

Green Witch to współczesna wiedźma, która łączy w sobie cechy przyrodniczki, zielarki i uzdrowicielki. Czerpie energię z wszechświata, kryształów i darów ziemi, podążając ścieżką wyznaczaną przez rytm natury.

Niezależnie od tego, czy mamy intuicję do posługiwania się darami natury, czy dopiero chcemy ją w sobie rozbudzić, sięgnijmy po inspirujące wskazówki zawarte w kompendium naturalnej magii.

Autorka poradnika pt.: "Tarot przy kuchennym stole" pokazuje świeże spojrzenie na sztukę odczytywania kart tarota. Genialne połączenie pogaduszek przy kawie z solidnymi lekcjami tarota – począwszy od interpretacji symboli na kartach, poprzez wybór talii, omówienie rozkładów aż do obalenia powszechnych mitów na temat tej pradawnej sztuki. 

Przez wiele lat Melissa Cynova starała się wypracować jak najtrafniejszą interpretację kart tarota. Zna na wylot błędy i wątpliwości, jakie są udziałem początkujących (a czasem również zaawansowanych) adeptów tej sztuki. Odważnie obala mity na temat tarota i śmiało pokazuje, że stawianie kart nie wymaga wielu narzędzi, a trafna interpretacja jest prostsza niż może się wydawać.[moja recenzja] 

Książka pt.: "Testerka Szczęścia" to niezwykle życiowa opowieść o poszukiwaniu szczęścia. Agnieszka stara się iść przez życie z głową pełną pozytywnych myśli. Gdy poznaje Bartka, przekonuje się, że szczęście w życiu nie przychodzi samo, ale warto o nie walczyć każdego dnia.

Agnieszka Piotrowska ma pracę, którą kocha: prowadzi blog, na którym testuje i recenzuje przepisy na szczęście. Gdy staje przed wyzwaniem znalezienia partnera na wesele siostry, poznaje Bartka, będącego w finansowych tarapatach. Agnieszka, prowadząca do tej pory bezproblemowe życie, postanawia mu pomóc, a to zapoczątkowuje gorącą, ale też burzliwą relację. Czy wyjazd w przepiękne Bieszczady i wspólnie spędzony czas pozwoli im odnaleźć prawdziwy przepis na szczęście? [moja recenzja]

7 komentarzy:

 1. Ostatni tytuł mam w planach. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatni tytuł zapowiada się interesująco, jestem ciekawa Twojej recenzji Mirko.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Testerka szczęścia" to książka, która mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tarot przy kuchennym stole brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jest ciekawy, zwłaszcza dla początkujących. Wkrótce recenzja :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.