środa, 24 lipca 2019

Wkrótce u mnie:

Książki oparte na faktach cieszą się popularnością, gdyż pokazują prawdziwe, niezmyślone, ludzkie losy . Dzięki nim możemy poznać ciekawe miejsca, historie napisane przez życie. W 23 października 2019 roku  POD PATRONATEM "OAZY RECENZJI" ukaże się "Czas Dorosłości" Zdzisława Brałkowskiego.  To kontynuacja cyklu "ZZa Zasłony Czasu". 

Do tej pory z tej serii ukazały się "Młodości Szczęśliwa" i "Wileńszczyzna w miniony czas". Poniżej krótkie notki redakcyjne a wkrótce zamieszczę moje recenzje.


"Młodości Szczęśliwa"  zawiera historyjki i anegdoty zaczerpnięte z życia pana Zdzisława Brałkowskiego. Są one zaprezentowane językiem żywym, emocjonalnym, pełnym humoru, niemal przenoszącym ładunek napięcia, który towarzyszył mu podczas prawdziwego przeżywania wspominanych wydarzeń i epizodów. W wielu miejscach autor legitymuje się iście wierną i rzetelną pamięcią, gdyż precyzja opisywanych szczegółów czasami jest nadzwyczaj imponująca."Wileńszczyzna w miniony czas" opowiada o życiu dwóch rodzin, żyjących na Wileńszczyźnie od pokoleń, zostaje zakłócone przez wielką politykę. Lata okupacji, a po wojnie zmiana granic Polski i repatriacje, oddziałują bezpośrednio na ich losy. Zdarzenia śmieszne przeplatają się z dramatycznymi, ludzie wpadają w wiry historii. Zakochanym nie sprzyja czas, rodziny się rozdzielają. O narodowości decyduje natomiast wola urzędnika…

Opowiadania obejmują okres drugiej wojny światowej i czasy powojenne. Powracając do początku lat siedemdziesiątych, starsi czytelnicy wrócą pamięcią do własnych przeżyć. Młodsi poznają fragment naszej historii, widzianej oczami zwykłych ludzi. Ta historia dalej się toczy…


4 komentarze:

  1. Interesujące tytuły. Czekam zatem na recenzje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo interesuje mnie Twoja opinia na temat drugiego tytułu, bo sama chciałabym go przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Ooo, moja babcia byłaby zachwycona tymi pozycjami :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.