niedziela, 29 marca 2020

Kwarantanna z książką


Nadeszły czasy, gdy jesteśmy zmuszeni spędzać czas w zaciszu domowym, co sprawia, że szukamy dla siebie ciekawych zajęć. Widać to na portalach internetowych, na których pojawia się coraz więcej zdjęć i filmików dokumentujących różne domowe zajęcia. To okazja do rozwijania swoich pasji, nauki nowych umiejętności, zdobywania wiedzy ale też spędzania czasu z samym sobą. Idealnym towarzyszem jest na pewno książka, która zabiera nas w świat, pozwalający oderwać się od codzienności. Poniżej przestawiam kilka propozycji, po które warto sięgnąć, zaglądając do internetowych księgarń i wydawnictw. 

Wiele pozytywnych emocji znajdziecie w pięknej opowieści pt.: "Gdyby ocean milczał", w której odnajdziemy miłość, przyjaźń, ale też rodzinne tajemnice i nostalgię za minionym czasem. To wielowątkowa powieść chwytająca za serce ale też dająca okazję do kruchością naszego życia.

Jeżeli ktoś chce poznać jak żyło się w czasach PRL-u polecam książki pana Zdzisława Brałkowskiego, który wspomina swoje dzieciństwo i młodość nadając mu lekki, podszyty humorem styl. Do tej pory powstały trzy części: "Młodości szczęśliwa", "Wileńszczyzna w miniony czas" i  "Czas dorosłości"
Nieco dreszczyku emocji na pewno zapewni "Lucyfera" i "Za moje krzywdy". Zaskakujące zwroty akcji, ciekawe postacie i skrywane sekrety oraz szybko tocząca się fabuła, to atuty tych powieści. 

Czas dorosłości"Lucyfera" wciągnęła mnie od pierwszej strony, dlatego polecam ją na wiosenne wieczory. W mojej recenzji napisałam, że to doskonale napisany thriller psychologiczny z wieloma zagadkami, spiskowymi teoriami dziejów ale też zaskakującymi rozwiązaniami. "Salvator" to opowieść z odrobiną mistycyzmu, realności i fantasy. Autor zabiera nas do Paryża z 1912, gdy rodzi się nowa moda artystyczna: kubizm. Spotykamy w nim sławnych malarzy takich jak Pablo Picasso, Tadeusz Makowiecki czy Marcel Duchamp. 


Cygańskich klimatów ale i refleksyjnych nastrojów dostarczy z pewnością książka "Rozplatając warkocz papuszy" . To swoisty wehikuł czasu, który zabiera nas w przeszłość, by pokazać różne oblicza ziemskiej wędrówki człowieka. 


Zachęcam do czytania :)3 komentarze:

  1. Jakie ciekawe i różnorodne propozycje. Świetny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie, że proponujesz tak różnorodne książki. Gdyby ocean milczą na pewno przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.