wtorek, 29 listopada 2016

287. - "Ulecz Siebie"

Naturalne mechanizmy samouzdrawiania
dr Ulrich Strunz

            


„Cuda w medycynie rzadko kiedy zdarzają się bez modyfikacji postawy pacjenta, bez gotowości i dopuszczenia zmian w głębi siebie.”
- Joachim Faulstich

Czy cudowne uzdrowienia są możliwe? Jak wytłumaczyć nagłe powroty do zdrowia, cofnięcia objawów, bóli czy narośli? Lekarze najczęściej nie potrafią wyjaśnić niewyjaśnionych wyzdrowień i przypisują to błędnej diagnozie albo terapii, która zadziałała z opóźnionym skutkiem. Nie dociekają prawdy w przeciwieństwie do Dr Strunza, który uważnie śledzi przypadki, które z medycznego punktu widzenia mają charakter cudu. W swojej praktyce lekarskiej otrzymał on mnóstwo listów od swoich pacjentów, którzy opisywali swoje niesamowite historie wyzdrowienia. Stały się one podłożem do napisania książki „Ulecz siebie” i pokazują, że możliwy jest powrót do zdrowia jeśli tylko wprowadzimy zmiany w swoim życiu. 

źr. zdjęcia:
www.drstrunz.de
Dr Ulrich Strunz urodził się w Saksonii w Görlitz Ulrich 21 listopada 1943 roku. Prowadzi prywatną praktykę internistyczną oraz pomaga zawodowym sportowcom. Poza tym jest gastroenterologiem i lekarzem molekularnym oraz wieloletnim pracownikiem naukowym. Podstawą jego działalności jest profilaktyka, której uczy na wykładach, seminariach i programach telewizyjnych. Z jego porad i wskazówek skorzystały już dziesiątki tysięcy ludzi, którzy zaczęli wieść nowy i zdrowszy styl życia. Na swoim koncie ma ponad 30 książek, w których przekazał swoją wiedzę. 

On także nie potrafi wytłumaczyć wszystkich cudownych przypadków lecz nie pozostawia ich bez analizy, po której okazuje się, że często nagły zwrot ku zdrowiu jest „logiczną konsekwencją wciąż tych samych przemian, które osoby dotknięte chorobą wzięły w swoje ręce.” U niektórych wystarczyło unormować poziom witamin we krwi, u innych wprowadzić bardziej aktywny tryb życia a jeszcze innym pomogła medytacja. Najczęściej jednak zadziałało kilka czynników, które w połączeniu dały nieoczekiwane efekty. Świadczą o tym liczne przypadki, które przewijają się przez treść książki. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.de
„Ważne, abyś sam przejął odpowiedzialność za swoje zdrowie. Sam zatroszcz się o siebie! Pozwól sobie na zdrowy ruch i zdrowe odżywianie, pozwól sobie na jasność umysłu! Tego nie może dla ciebie zrobić żaden lekarz. Wyzdrowienie wymaga o wiele więcej niż przyjmowanie leków, które przepisuje medyk.”

Poznajemy najnowsze badania i zasady młodych dziedziny nauki: medycyny molekularnej oraz epigenetyki. Epigenetyka zajmuje się badaniem procesów genetycznych w organizmie ludzkim. Jest ona ściśle związana z medycyną molekularną, której podstawą jest teza, że nasze zdrowie zależne są od hormonów i istotnych mikroskładników odżywczych takich jak witaminy, minerały, mikroelementy, aminokwasy, niezbędne kwasy tłuszczowe. Gdy znajdują się one w równowadze, wówczas jesteśmy zdrowi, w dobrej kondycji i samopoczuciu. Jednak w przypadku ich dysproporcji, dochodzi szybkiego starzenia się, schorzeń oraz chorób o podłożu chronicznym i zwyrodnieniowym. Medycyna molekularna jest w stanie dokładnie wskazać przyczyny wielu takich dolegliwości i znaleźć rozwiązanie problemu. 

„Wyniki badań medycyny molekularnej jasno pokazują: to nie fatum, tylko niepozorne a porażające zaburzenia systemu w naszym organizmie. A gdy dolegliwości mijają, nie świadczy to o cudzie wyzdrowienia, tylko o zdrowych reakcjach ciała na docelowe zaopatrzenie w mikroskładniki odżywcze lub inne istotne substancje, których deficyt został wcześniej stwierdzony.”

Dr Strunz podpowiada jak pozbyć się takich chorób jak astma, nadciśnienie, reumatyzm, migrena, udar, cukrzyca, łuszczyca, katar sienny, rak czy SM. Omawia przyczyny ich powstawania i sposoby zapobiegania. Poznajemy grupy produktów żywieniowych i ich wpływ na nasz organizm, rolę witaminy C, mikroelementów i minerałów, ruchu oraz medytacji. Niezwykle ceni sobie on tuning krwi czyli profesjonalne badanie krwi i analizę poziomu czynników niebezpiecznych dla zdrowia. Wymienia wartości, na które należy zwrócić uwagę sugerujące określoną chorobę, i wskazuje co możemy na podstawie wyników morfologicznych wywnioskować. 

jeden z listów
Książka składa się z ośmiu części, które zostały podzielone na mniejsze rozdziały. Została starannie wydana z wieloma ozdobnikami, ramkami z ważnymi informacjami, rysunkami oraz czarno – białymi zdjęciami, które ozdabiają początek każdej części. Motywem przewodnim są listy od pacjentów opisujących swoje historie wyleczenia.  Wyróżniają się one spośród ilości informacji, gdyż zostały wydrukowane odmienną czcionką. Dają nadzieję i dodają otuchy wszystkim, którzy cierpią na podobne dolegliwości. 

Na podstawie fragmentów listów autor przekonuje, że zastosowanie jego zaleceń prowadzi do cudownych uzdrowień z jedynym skutkiem ubocznym - poczuciem szczęścia. Przedstawia kroki jakie należy podjąć, by było to możliwe. Jego propozycja skupia się na wyeliminowaniu niekorzystnych dla nas pokarmów i wprowadzenia dobrych nawyków żywieniowych oraz zmiany w podejściu do życia. Głównie chodzi o tzw, „śmieciowe jedzenie” ale też węglowodany, cukry, produkty zbożowe a nawet ograniczenia spożywania owoców. W zamian zaleca wprowadzenie niezbędnych składników odżywczych, suplementów diety, ruch, medytację i regularną kontrolę krwi, która pokaże stan naszego zdrowia i postępy jakie robimy. Jego dieta opiera się na odżywianiu naszych przodków, którzy zjadali proste posiłki oparte na mięsie, rybach, korzonkach, warzywach, owocach i orzechach.

Wspierając nasz organizm w rekonwalescencji poprzez właściwe działania, często dochodzi do niezwykłych wyzdrowień, które graniczą z cudem i za takie są uważane. Autor pokazuje w jaki sposób dochodzi do takich cudownych uzdrowień, jakie czynniki muszą zaistnieć, by do tego doszło. Przykłady jego pacjentów przekonują, że każdy ma zdolność odnowy i regeneracji nawet po bardzo ciężkich chorobach. Przedstawia wiedzę o chemii naszego organizmu, jego funkcjonowaniu, zachodzących w nim reakcji i możliwościach uzdrawiających. Podkreśla, że nasze działania muszą odbywać się na kilku płaszczyznach: nie tylko na poziomie fizycznym lecz także duchowym i mentalnym. Uważa, że większość chorób wywołujemy sobie sami, więc możemy także samodzielnie sobie z nimi poradzić. Wystarczy wprowadzić zmiany w swoim życiu, postawie, sposobie bycia i w swoim wnętrzu, by wkroczyć na ścieżkę prowadzącą do zdrowia. 

Książkę można kupić w sklepie: 


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2014
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 280 
Okładka: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Iga Maliszewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Martyna Bunk
Wydawnictwo Vital
Tytuł oryginału: Wunder der Heilung: Neue Wege zur Gesundheit - Erkenntnisse und Erfahrungen

1 komentarz:

  1. Myślę, że znalazłabym w tej książce dużo ciekawych dla mnie informacji.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.