wtorek, 15 listopada 2016

279. - "Fizyka zjawisk radiestezyjnych"

Teoria i praktyka
Włodzimierz Ryszard Łazowski 

             

„Radiestezja pomaga żyć lepiej, zdrowiej i bezpieczniej.”

Wszystko co nas otacza wysyła określone promieniowanie, wibruje niewidzialną energią, porusza się i drga. Nie można tego zobaczyć lecz można ją zbadać, poczuć i zbadać. Istnieje energia kosmiczna, ziemska, życiowa, energia miejsc, przedmiotów i wiele innych. Mają one wpływ na nasze życie i nasz organizm a więc też na nasze zdrowie. Czy jest ona dla nas pozytywna, czy negatywna możemy to stwierdzić dzięki radiestezji, o której opowiada książka pt.: „Fizyka zjawisk radiestezyjnych”, napisana przez mistrza radiestezji - Włodzimierza Ryszarda Łazowskiego

źródłozdjęcia: www.radio.rzeszow.pl
Włodzimierz Ryszard Łazowski urodził się w 1951 roku w Skarżysku Kamiennej. Tutaj ukończył Technikum Mechanicznego i od 1970 roku pracował w ZM „Dezamet”, oraz w kopalni węgla koło „Jastrzębia” i w Kombinacie Budowlanym w Kielcach a także za granicą. Obecnie mieszka w Nowej Dębie i pracuje w miejscowym szpitalu powiatowym. Od ponad dwudziestu lat pasjonuje się radiestezją i prowadzi badania związane z tą dziedziną. Radiestezja zawsze go pasjonowała ale nie miał możliwości praktycznego jej zastosowania. Dopiero spotkanie z Janem Pondo – prezesem Stowarzyszenia Psychotronicznego w Tarnobrzegu, spowodowało zmianę w jego życiu. Ta znajomość spowodowała, że jego pasja weszła na zupełnie inny tor. W 1994 roku wziął udział w kursie radiestezyjnym zorganizowanym przez niego i pana Pondo, co poszerzyło jego wiedzę i umiejętności. Po kursie powstał Klub Radiestezyjny w Nowej Dębie, którego duszą i opiekunem został pan Jan Pondo. W Izbie Rzemieśliniczej w Kilelcach uzyskał tytuł mistrza radiestezji. Przez wiele lat zgłębiał radiestezję, prowadził własne badania i obserwacje, w efekcie odkrył podstawowe prawo łączące długość fal promieniowania radiestezyjnego z energią życiową:

Radiestezja została uznana w 1968 roku za naukę przez UNESCO. W Polsce została wpisana jako rzemiosło w 1983 roku natomiast 27 kwietnia 2010 zakwalifikowano ją jako „Usługi osobiste nigdzie indziej nie sklasyfikowane. To pokazuje podejście do radiestezji, wokół której istnieje wiele nieprawdziwych informacji i błędnych wyobrażeń. Często wśród ludzi, którzy nie rozumieją jej działania, uważana jest za coś magicznego, paranormalnego, nierzeczywistego i dziwnego. Tymczasem jest to dziedzina nauki, która za pomocą przyrządów bada energię istniejącą wokół nas. Kojarzona jest z pracą z różdżką albo wahadełkiem, którym posługuje się radiesteta. 

Autor omawia dokładnie zasady działania przyrządów, których używa w swojej pracy, omawia nowe ale i znane do tej pory zjawiska radiestezyjne, wyjaśnia ich oddziaływanie na nasz organizm i otoczenie. Udziela wielu wskazówek i porad przydatnych zarówno osobom zaczynającym swoją przygodę z radiestezją jak i dla tych bardziej zaawansowanych w temacie. Opisuje metody pracy radiestezyjnej, sposoby badania cieków wodnych, mieszkań, działek, miejsca pod budowę studni.

Uświadamia zagrożenia czyhające na radiestetę, często podkreśla konieczność zachowania bezpieczeństwa w działaniach radiestezyjnych i omawia zasady bhp. Poznajemy kolory radiestezyjne, predyspozycje do pracy z energią, sprzęt radiestezyjny, jak dobierać go do indywidualnych potrzeb, budowę neutralizatorów radiestezyjnych, sposoby ich zastosowania i wpływ na nasze zdrowie, różne rodzaje promieniowania ich znaczenie w naszym życiu.  Uczy posługiwania się skalą Bovisa, biometrami, energetyzowania organizmu, znajdowania Miejsc Mocy, niwelowania negatywnej energii i wiele innych. Uzupełnieniem treści są wykresy, zdjęcia i wyszczególnione ważne informacje. Informacji jest bardzo dużo i z pewnością każdy kto jest zainteresowany tą tematyką, znajdzie odpowiedzi na swoje pytania. 

Udowadnia, że radiestezja „to nie jakieś złe licho, czy też coś innego złego, mającego swoją świadomość, siedzi w naszym wahadełku, jak próbują to sobie wytłumaczyć ludzie niemający pojęcia o radiestezji czy też ludzie próbujący oczernić tę dziedzinę wiedzy i świadomie jej zaszkodzić.”

Książka jest uwieńczeniem dwudziestoletnich badań Autora. To niezwykła gratka dla wszystkich interesujących się radiestezją, gdyż prezentuje ona kompendium wiedzy o tej nauce. Dostarcza ogromnej wiedzy, pomagającej poznać zasady działania radiestezji, pracy z energią, sposoby jej badania i wykorzystania. Została napisana bardzo przytępnym, konkretnym i zrozumiałym językiem. Na jej treść skladają się trzy części, które zostały podzielone na mniejsze rozdziały poświęcone osobnym zagadnieniom. 

Na uwagę zasługuje jakość wydania publikacji. Przede wszystkim została ona wydana w dużym formacie, na dobrej jakości papierze i oprawiona w twardą, kolorową okładkę. Ogromną zaletą są zszywane brzegi kart, co daje gwarancję trwałości publikacji. Kolejnym plusem jest wszyta wąska tasiemka, która służy jako zakładka co ułatwia odnalezienie aktualnie czytanej części. 

„Radiestezja zmusza nas do myślenia ekologicznego, do odczuwania jedności i harmonii ze wszystkim, co nas otacza.”

Autor ma nadzieję, że jego wiedza przyda się nie tylko radiestetom, lecz także tym, którzy szkolą się w tym kierunku, oraz będzie pomocna także osobom, które niewiele wiedzą o radiestezji. Informacje przekazane w książce mają na celu uświadomienie, że radiestezja nie jest szarlatanerią, lecz przydatną, praktyczną nauką pomagającą uporządkować naszą przestrzeń życiową. Znając zasady przepływu energii, niwelowania zagrożeń negatywnego promieniowania, możemy stworzyć sobie bezpieczne, zdrowsze i bardziej zrównoważone życie, gdyż jest ono związane nie tylko z poziomem fizycznym ale też energetycznym. 

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Wymiary: 17 x 24,5 cm 
Ilość stron: 496 
Okładka: twarda 
Redakcja: Irena Kłoskowska
Skład: Tomasz Pilasiewicz
Projekt okładki: Iga Maliszewska

1 komentarz:

  1. O radiestezji nie wiem za wiele niestety. To musi być interesująca książka.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.