niedziela, 20 listopada 2016

282. - "TAK - NIE"

Życie może być proste
Uwe Albrecht 

         

Tak albo nie!
Życie nie zna słowa „może”!

Nasze życie jest efektem naszych decyzji, gdyż zanim cokolwiek zrobimy stajemy przed wyborem, który ma wpływ na nasze dalsze kroki. Wiele dotyczy codziennych czynności, drobnych lecz są też takie, od których zależy jakość naszego życia. W takim momencie często nie wiemy jak postąpić, co jest dla nas dobre, czego lepiej unikać. Niejednokrotnie podejmujemy decyzje szybko, bez zastanowienia, pod wpływem impulsu, lecz potem okazuje się, że nie był to dobry pomysł. Okazuje się, że istnieje sposób, który może ułatwić podjęcie właściwych decyzji. Przedstawia go książka pt.: „TAK - NIE”

źródło zdjęcia: www.amazon.de
Uwe Albrecht urodził się w 1966 roku w Niemczech Wschodnich. Jest lekarzem i pionierem medycyny energetycznej. Oprócz tradycyjnej medycyny, uczył się medycyny chińskiej, psychoenergetyki, autonomicznych osteopatycznych technik repozycyjnych (AORT), homeopatii, medycyny regulacyjnej, terapii emocjonalnych oraz świętej geometrii, geomancji. Mieszka z dziećmi w Berlinie. Na podstawie wieloletniego doświadczenia stworzył energetyczny system uzdrawiania oraz test długości ramion. 

Uwe odkrył tę metodą podczas swojej praktyki lekarskiej, gdy zaczął stosować test długości ramion przy podejmowaniu decyzji przy leczeniu pacjentów. Chcąc wybrać dla nich jak najlepszą terapię, próbował różnych metod medycyny alternatywnej, lecz bez większych rezultatów. Od 1996 roku zaczął wykorzystywać test długości ramion opracowany przez belgijskiego osteopaty Raphaela van Assche. Z czasem opracował własny system uzdrawiania pod nazwą „innerwise.” Z jego pomocy i szkoleń skorzystało już tysiące osób z pozytywnym skutkiem.

źródło zdjecia: amazon.de
Nasze ciało całym sobą reaguje na nasze TAK lub NIE, gdy stawiamy sobie pytania. Sygnały pochodzące od naszej intuicji są bardzo subtelne dlatego, by je dostrzec potrzebny jest spokój i wyciszenie. Test wykorzystywany przez autora daje możliwość dostrzeżenia od razu podszeptów podświadomości i pewność jaka decyzja jest dla nas dobra. Nasz organizm ma niezwykłą umiejętność: reaguje na nasze negatywne i pozytywne myśli, wypowiedzi, słowa , decyzje. 

„Test łączy serce z rozumem. Daje sercu możliwość przekazania sceptycznemu rozumowi odczuć, które nie są pojmowane za pomocą logiki.”

Autor podkreśla, że nie jest on żadnym „ezoterycznym trendem” lecz odruchem neurologicznym. Przy jego pomocy podejmuje on decyzje dotyczące sposobu leczenia, określenia poziomu energii u pacjenta, stanu narządów, czy dana terapia jest właściwa itd. Test długości ramion to szybki i jak zapewnia – najskuteczniejszy sposób rozmawiania z nasza podświadomością i „nie da się zastąpić wahadłem czy systemem komputerowym.” Niepotrzebne są do tego żadne dodatkowe narzędzia, dostępny jest w każdej chwili, nie musimy wydawać żadnych pieniędzy, może go stosować każdy, nawet dzieci. Dzięki niemu możemy od razu otrzymać odpowiedź na swoje pytanie, dowiedzieć się jak duży stres nas obejmuje, czy pozostajemy w stanie równowagi czy pod wpływem lęku i paniki. 

„Wszystkie doświadczenia naszego życia, które nie wynikają z miłości i pokoju, coraz bardziej deformują nasze pole energetyczne.”

W poradniku „TAK - NIE Życie może być proste” można wyodrębnić cztery części, które składają się z krótkich, konkretnie napisanych i przejrzystych rozdziałów. Wiedza jest przekazana bardzo prosto, jasno, bez zbyt długich opisów i teorii. Metoda jest niezwykle prosta i przyswojenie jej zasad nie zajmuje dużo czasu. Można go nauczyć się zaledwie w kilka minut a korzyści z niego płynące są nieocenione w codziennych dylematach. Uzupełnieniem są czarno – białe zdjęcia instruktażowe i proste schematy ilustrujące niektóre zagadnienia. 

W części pierwszej autor omawia w skrócie różne metody kontaktowania się z intuicją poprzez wahadełko, różdżki, kinestezjologię, test pierścieniowy, test tętna i testy na stojąco. Obszernie przedstawia zasady działania testu długości ramion, ćwiczenia pomagające nauczenie się wykonywania go prawidłowo i jak odczytywać sygnały płynące z ciała. 

Część druga przedstawia możliwości wykorzystania testu długości ramion do poznania swoich duchowego i energetycznego potencjału. Możemy określić nasz poziomu energii życiowej, czy jesteśmy sobą, czy czujemy szczęśliwi, zdrowi, gotowi na zmianę a także czy kochamy siebie, czy na coś zasługujemy, dbamy o siebie odpowiednio i właściwie się odżywiamy. 

Część trzecia pokazuje zastosowanie testu do różnych, codziennych, przyziemnych dylematów takich jak wybór rodzaju ubrania, jakie jedzenie zagwarantuje nam dobre samopoczucie, czy powinniśmy robić zakupy w danym sklepie, w jaki sposób przygotować posiłki, jaki prezent wybrać, jak ustawić meble, jakie wybrać kosmetyki, i wiele innych. 

Część czwarta prezentuje działanie testu w każdej sytuacji życiowej począwszy od planowania poczęcia dziecka, poprzez dbanie o ciążę, decyzję o szczepieniach poprzez kreatywne myślenie, określenie przyczyn choroby, dobór diety aż po znalezienie odpowiedniego partnera/partnerki, wybór szkoły, domu, decyzje wyborcze czy określenia czy ktoś kłamie.

„Nasze ciało nie ma dla naszego szóstego zmysłu żadnego oddzielnego narządu, takiego jak oczy, uszy, język czy skóra. Całe ciało jest organem, który wyczuwa intuicję, naszą wewnętrzną mądrość.”

Wybory czekają na nas na każdym kroku i często podejmujemy je nieświadomie, pod wpływem emocji, okoliczności czy sugestii innych osób. Metoda przedstawiona w książce „Tak – Nie” pomaga zaufać wewnętrznej mądrości, którą każdy z nas posiada. Ujawnia się ona poprzez naszą intuicję, przeczucia, wizje lecz nie każdy potrafi wychwycić jej wskazówki. Test długości ramion jest najprostszym sposobem kontaktu z tym co naprawdę pragnie nasza dusza i co jest dla niej dobre. 

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2011
Ilość stron: 160 
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Okładka: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Małgorzata Rzepka
Tytuł oryginału: Ja/nein - So einfach kann das Leben sein: Der Armlängentest als Entscheidungshilfe in jeder Situation

2 komentarze:

  1. Jestem ciekawa, czy te rady by mi coś dały. Zajrzyj do mnie do wyników konkursu :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.