niedziela, 27 listopada 2016

286. - "Miłość z Niebios"

Anielskie wsparcie w życiu 
Lorna Byrne 

           

„Wszyscy jesteśmy czystą miłością” 

Wiele osób pragnie miłości, poszukują jej bezskutecznie, trafiają na partnerów (partnerki), którzy nie spełniają ich oczekiwań i zaczynają popadać w pesymizm. Coraz częściej pojawia się myśl, że nie zasługują na miłość, że chyba z nimi coś jest nie tak, bo nie mogą znaleźć odpowiedniej osoby. Często po prostu nie dostrzegają miłości wokół a przede wszystkim nie kochają siebie lub nie potrafią obdarzać nią innych. Jak otworzyć się na miłość doradza książka pt. „Miłość z Niebios”. 

źr. zdjęcia: lornabyrne.com
Lorna Byrne urodziła się 25 marca 1953 roku w Dublinie. Jest autorką wielu bestsellerów i współczesną mistyczką. W 2015 roku powstała Fundacja Byrne Lorna Byrne, która wspiera pracę organizacji charytatywnych pomagających dzieciom w potrzebie. Jej książka „Anioły w moim życiu” zyskała miano światowego bestselleru. 

Od dzieciństwa towarzyszą jej anioły, są dla niej przyjaciółmi i pomocnikami. Ma niezwykły dar widzenia ich i kontaktowania się z nimi. Z ich pomocą może widzieć jak przejawia się siła miłości w formie energetycznej. Opisuje to jako delikatną mgiełkę, wydobywającą się z każdej komórki ludzkiego ciała. Pojawia się ona zawsze, gdy miłość gości w naszym sercu i znika szybko, gdy tylko działamy z negatywnymi emocjami. Zaobserwowała, że nie widzi energii miłości u wielu osób na świecie. Ten brak objawia się konfliktami, nienawiścią, wojnami, okrucieństwem, znieczulicą. Ze smutkiem stwierdziła, że nie widzi tego w tak dużej ilości osób jak by chciała, zaledwie „w przypadku jednej na dwadzieścia osób”, które spotyka w ciągu dnia. Anioły powiedziały jej, że każdy jest w stanie kochać siebie i innych, dlatego powstała książka „Miłość z Nieba”, gdyż pragnie aby miłość promieniowała od każdego z nas. 

okładka oryginalnego wydania
źr. zdjęcia: amazon.com
„Borykam się wciąż z tym, jak przedstawić dalej wygląd siły miłości. Nie wygląda ona jak aura czy też energia ani jak promień światła”

Przychodząc na świat jesteśmy otoczeni czystą miłością, wiemy że jesteśmy doskonali, gdyż mamy w sobie boską cząstkę. Jednak z czasem przejmujemy energię środowiska, w którym się wychowujemy i różne negatywne czynniki sprawiają, że siła miłości gaśnie. Zamykamy ją w sobie i nie umiemy obdarzać nią innych. 

„Gdy nie pozwalamy na odczuwanie takich emocji jak współczucie i miłość względem bliskich, nawet nieznajomych, stajemy się mniej ludzcy, a to pozwala na rozwijanie negatywnych emocji, takich jak nienawiść i gniew.” 

W książce Lorna Byrne opowiada o sobie i swoim życiu z aniołami, które przekazały jej wiele nauk dotyczących miłości. Pragnie w ten sposób uzmysłowić, że zawsze mamy przy sobie anielskich pomocników, które zawsze obdarzają nas Miłością są anioły.

Anioły nie są związane z żadną religią, więc każdy może korzystać z ich wsparcia i miłości. Opiekują się nami, towarzyszą w każdym momencie, zjawiają się, gdy tylko je poprosimy o pomoc. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z ich obecności. 

Książka jest pełna głębokich, duchowych przesłań pochodzących od aniołów i Boga. Zawiera wiele przykładów z praktyki autorki, dzięki czemu możemy zrozumieć w jaki sposób działają boscy pomocnicy, jak się objawiają i współpracują z człowiekiem i zwierzętami.

Trzynaście rozdziałów to trzynaście inspirujących opowieści, które dodają otuchy, niosą nadzieję i podpowiadają w jaki sposób wprowadzić miłość do swojego życia bez względu na okoliczności. Każda z nich ukazuje inne oblicze miłości, która najczęściej rozumiana jest jako uczucie między dwojgiem ludzi, zakochanych w sobie i pragnących spędzić ze sobą życie. Miłość to także miłość między rodzicami, rodzicami i dziećmi, miłość do zwierząt i Matki Ziemi. 

Spośród nich najważniejsza jest miłość do samego siebie, pokochanie siebie i otworzenie naszych serc, by wypuścić miłość do otoczenia. Od tego należy zacząć, szukając romantycznej miłości, prawdziwej przyjaźni, oczekując dobrych relacji międzyludzkich czy rodzinnych. W tym celu powstała siedmiodniowa ścieżka do głębokiego pokochania siebie, która została podyktowana autorce przez anioła. 

Każdy dzień poświęcony jest innemu tematowi i składa się z części tekstowej, ćwiczeń i wizualizacji oraz myśli dnia. Każda z tych myśli została wydrukowana na kolorowej wkładce znajdującej się na końcu książki. Są to dwie strony z ośmioma kartami, które trzeba wyciąć i używać wraz z poznawaniem kolejnych kroków programu. Siedem z nich zawiera myśl dnia a na ósmej karcie znajduje się modlitwa pomocna w uwalnianiu miłości, gdyż „miłość jest połączona z duszą”. Uzupełnieniem całości jest modlitwa do uzdrawiających aniołów, której nauczył autorkę Archanioł Michał. 

Uwielbiam publikacje o aniołach, gdyż zawsze wnoszą nadzieję, miłość i pozytywną energię w nasze życie. Niesie ona przesłanie dla nas wszystkich, byśmy zaczęli działać z poziomu serca, gdyż otworzenie się na miłość stwarza niewyobrażalne możliwości nie tylko dla pojedynczej osoby, lecz całej ludzkiej populacji oraz natury. 

Szczególnie wzruszający był dla mnie rozdział o miłości do zwierząt i ziemi, w których anioły pokazały jak ważni są nasi „młodsi bracia” oraz zadbanie o naturę. Lorna miała okazję zobaczyć wizję świata zniszczonego przez człowieka i wizję świata, gdy zadbamy o nasze otoczenie. Jest przekonana, że nie zobaczyła ich bez powodu, gdyby nie było możliwe stworzenie czystego, pełnego zieleni, życia świata. 

Lorna pisze z miłością, czułością i zaangażowaniem. Pokazuje w jaki sposób możemy stworzyć wokół siebie więcej miłości, pokochać siebie i wysyłać tę miłość do innych. Pomaga zrozumieć, że miłość jest energią życia, nadaje mu sens, motywuje do działania, sprawia, że stajemy się lepsi. Uzmysławia jak mógłby wyglądać nasz świat, gdyby wszyscy ludzie kierowali się sercem. Mając miłość w sercu nie jesteśmy w stanie wyrządzić komukolwiek krzywdy, pragniemy obdarzać wszystkich radością, cieszymy się z sukcesów innych, nie oceniamy, nie atakujemy, promieniujemy życzliwością i szczęściem.

Autorka uświadamia, że anioły robią wszystko, byśmy otworzyli swoje serca i wypuścili miłość, którą wiele osób zamyka w sobie wskutek różnych wydarzeń życiowych. Szukając miłości, musimy najpierw poszukać jej w sobie, pokochać siebie, by emanowała ona na nasze otoczenie i przyciągała szczęście do naszego życia. 

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I 
Rok wydania polskiego: 2016 
Rok wydania angielskiego: 2015 
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 200 
Okładka: miękka 
Redakcja: Natalia Paszko 
Skład: Tomasz Pilasiewicz 
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska 
Tłumaczenie: Elżbieta Pilasiewicz 
Tytuł oryginału: Love From Heaven: Now includes a 7 day path to bring more love into your life

4 komentarze:

 1. Takie książki zawsze wnoszą nadzieję. Zgadzam się z tym stwierdzeniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Miroslawo,bardzo dziekuje za piekny komentarz odnoszacy sie do mojej ulubionej autorki.Po raz pierwszy mialam okazje przeczytac na temat Lorny w j.polskim.Pzeczytalam wszystkie publikacje Lorny Byrne w j.angielskim.O autorce wspomnialam rowniez w mojej ksiazce - ,,Anielska podroz.''Zapraszam do przeczytania.Z Pania Lorna spotkalam sie osobiscie kilkakrotnie i mam nadzieję,ze nie ostatni raz.

  OdpowiedzUsuń
 3. PS.Pozdrawiam serdecznie,Elwira Werecka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję i również pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.