sobota, 5 listopada 2016

275. - "Masz Prawo do Bogactwa"

Sprawdzony program Napoleona Hilla na osiąganie dobrobytu i szczęścia
Napoleon Hill 

              

„każdy mężczyzna i każda kobieta może stać się naprawdę wielka dzięki prostemu procesowi uznania własnego umysłu, sięgnięcia do niego i używania go.”

Każdy ma marzenia lecz nie wszystkie spełniają tak jak byśmy chcieli. Wiele planów pozostaje w sferze pragnienia lecz nie u wszystkich. Są ludzie, którzy zawsze otrzymują to co chcą, bez względu na to jakiego rodzaju są ich życzenia. Jedną z wielu pragnień jest bogactwo ale nie każdy uważa, że jest w stanie to osiągnąć. Tymczasem każdy może być bogaty, jeśli tylko tego chce. Dla wielu osób to stwierdzenie jest nierealne, lecz książka pt.: „Masz prawo do bogactwa” przekonuje, że gdy skorzystamy z zasad dr Hilla, stanie się ono rzeczywistością.

źródło zdjecia www.naphill.org
Napoleon Hill uważany jest za ikonę sukcesu i inspiracją dla wielu współczesnych autorów, mówców czy nauczycieli duchowych. Żył w latach 1883 - 1970. Urodził się w Wise County (Virginia) 26 października 1883 w ubogiej rodzinie. Gdy miał 9 lat, zmarła jego mama. Dwa lata później jego ojciec ożenił się ponownie i to właśnie macocha stała się inspiracją dla młodego Hilla. W wieku 13 lat zaczął pisać artykuły dla lokalnej gazety jako "Reporter z Gór". a zarobione pieniądze przeznaczył na późniejszą szkołę prawniczą, której nie skończył ze względu na brak środków finansowych.

Punktem zwrotnym w jego życiu było spotkanie w 1908 z Andrew Carnegie (zm. 1919), przemysłowcem i miliarderem, fundatorem m.in. słynnej Carnegie Hall, z którym przeprowadził wywiad na temat osiągania sukcesu. To był początek jego drogi ku późniejszym dokonaniom. Na podstawie swoich doświadczeń stworzył filozofię, którą nazwał „nauką sukcesu”.

okładka oryginalu:
źródło zdjęcia: amazon.com
Większość życia poświęcił na badanie praw sukcesu, mocy własnych przekonań, potęgi myśli i możliwości osiągania tego czego pragniemy. Dzięki swoim wysiłkom osiągnął sławę, bogactwo, sukces osiągając to czego pragnął. Jego prace stanowią do dziś podstawową wiedzą w dążeniu do indywidualnych osiągnięć i motywującą do samorealizacji. Jego najsłynniejszym dziełem jest poradnik „Myśl i Bogać się”, która osiągnęła miano bestselleru i jest jednym z najlepiej sprzedających się książek wszechczasów. Jego nauki wywarły wpływ na całe pokolenia ludzi, którzy osiągnęli sławę, bogactwo i sukces. Swoich słuchaczy zapewniał, że zawsze osiągał wszystko co sobie postanowił. Poznał tajemnice procesu podążania za swoimi marzeniami i pragnieniami. 

Wiosną 1954 roku w Chicago wygłosił serię siedemnastu wykładów, w których przedstawił zasady osiągania sukcesu i bogactwa. Odkrył, że szczęście i spełnienie nie zależy jedynie od zasobności finansowej. Obserwując znane osoby, doszedł do wniosku, że bycie bogatym musi współgrać z innymi aspektami życia. Swoim słuchaczom przedstawił prawa sukcesu, które są gwarancją osiągnięcia wyznaczonego celu.

Dzięki „The Napoleon Hill Foundation” wykłady doczekały się formy drukowanej, by rozpowszechnić dzieła Napoleona Hilla. Książka zawiera 17 zasad – rozdziałów, które omawiają kolejne prawa sukcesu prowadzące do osiągnięcia zamierzonego celu. Ich tytuły zawierają temat przewodniego motywu danego zagadnienia. Każdy wykład to osobna część publikacji, lecz razem stanowią jedną całość, dlatego należy je poznawać po kolei. 

W kolejnych częściach pokazuje krok po kroku w jaki sposób wytyczyć cel, stworzyć przymierze umysłów, wzmocnić wiarę w spełnienie, zachować pozytywne nastawienie, stworzyć warunki do pojawienia się możliwości i działać zgodnie z prawami przyciągania. Podpowiada jakie cechy osobowości warto w sobie rozwijać, jak korzystać i stworzyć własną armię niewidzialnych pomocników takich jak przewodnik dobrego zdrowia fizycznego, pomyślności finansowej, spokojnego umysłu, nadziei i wiary, miłości i uczucia, ogólnej mądrości. Doradza jak radzić sobie z lękami, obawami, negatywnymi emocjami, myślami, zachowaniami i sytuacjami, które mogą mieć zły wpływ na nasze życie. Przedstawia czynniki przeszkadzające w utrzymaniu pozytywnego nastawienia i rozsądnego myślenia, dwanaście elementów, które składają się na nasze ogólne bogactwo, czterdzieści przyczyn porażki, rożne formy entuzjazmu, trzy podstawowe rodzaje myślenia. Uczy analizowania docierających do nas informacji, precyzyjnego myślenia, współpracy poprzez motywację, wykorzystywania wyobraźni i wiele innych. 

„Wiara bez uczynków jest martwa. Wiara bez działania jest martwa. Wiara bez absolutnego, pozytywnego przekonania jest martwa. Nie uzyskasz żadnych wyników na bazie przekonania, jeśli nie poprzesz go działaniem”

Napoleon Hill podkreśla, że żadna z przedstawionych reguł nie zadziała osobno, gdyż są ze sobą powiązane. Jedna jest kontynuacją poprzedniej i dopiero razem dają możliwość spełnienia. Wykłady prowadzone są w przystępnej formie, okraszone osobistymi historiami z życia autora, ćwiczeniami i instrukcjami. Każdy z nich stanowi klucz do kolejnych drzwi, za którymi znajduje się następny element układanki. W celu pełnego skorzystania z przedstawionej wiedzy warto zastosować sugestie, które dr Hill zawsze podkreślał: 

 1. Robić notatki
 2. Dopisywać swoje pomysły, własne myśli, przemyślenia, które przychodzą do głowy w trakcie czytania.
 3. Używać powtórzeń czyli do przedstawionych materiały wielokrotnie należy powracać, by utrwalić tę wiedzę. Nie wystarczy, bowiem, jedynie raz przeczytać poradnika, gdyż jego zadaniem jest pomóc wdrożyć zasady dr Hilla. 

„Im intensywniej będziesz pracował z materiałem tego kursu, tym bardzie on będzie pracował z tobą.”

Każdy ma prawo do bogactwa. To nasze naturalne środowisko. Myśląc o bogactwie najczęściej mamy na myśli ogromne sumy pieniędzy na koncie, życie ponad stan, bez ograniczeń i z dużymi możliwościami. Jednak bogactwo to nie tylko sprawy materialne, lecz także a może przede wszystkim duchowe i mentalne. Te aspekty powinny współgrać ze sobą, gdyż wtedy możemy w pełni docenić to co posiadamy i być szczęśliwymi. 

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 1990, 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 346 
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Iga Maliszewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Jolanta Kulig
Korekta: Ewa Korsak
Tytuł oryginału: Your Right to Be Rich: Napoleon Hill's Proven Program for Prosperity and Happiness 

3 komentarze:

 1. Osiągniemy bogactwo (duchowe, materialne, dla każdego inne np. uznanie społeczne, dobra materialne) jeśli zaczniemy działać. Dobrym początkiem może być zainspirowanie się tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozytywne nastawienie i wiara we własne siły to podstawa. Już sam tytuł tej publikacji mnie zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka jest klasykiem tego gatunku, gdyż przezntuje sprawdzone przez tysiące osób na całym świecie sposoby na zmianę życia na lepsze. Tu nie tylko chodzi o bogactwo rozumiane wprost, ale także o wzmocnienie wiary we własne siły i pewności siebie. Kształtując swoje pozytywne cechy mozemy osiągnąć wszystko :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.