czwartek, 24 listopada 2016

285. - "Radiestezja w praktyce"

Wahadełko 
Chromoterapia 
Diagnostyka
Janina Lampert-Smak
           
                 

W naszym otoczeniu nie wszystko możemy zobaczyć lecz nie oznacza to, że czegoś nie ma, tylko dlatego, że tego nie widać. Tak jest w przypadku energii, która jest siłą napędową życia i ma wpływ na nasz organizm oraz stan zdrowia. Energią emanuje wszystko dookoła z nami włącznie. Nie możemy jej zobaczyć lecz możemy ją zbadać i ocenić czy jest dla nas korzystna. W tym celu wykorzystuje się radiestezję, która dawniej była nazywana różdżkarstwem lub rabdomancją. Kojarzona jest najczęściej z poszukiwaniem źródeł wody, miejsca na studnię za pomocą różdżki zrobionej z giętkiej gałązki leszczynowej lub wierzbowej. To nie jedyne jej zastosowanie. Książka „Radiestezja w praktyce” przybliża różne przydatne zastosowania tej dziedziny nauki. 

autorka przy pracy
Janina Lampert-Smak urodziła się w Rybniku. Ukończyła Studium Farmaceutyczne w Katowicach. Radiestezją interesuje się od wielu lat odkąd skończyła w 1998 roku kursy Homeo – Farmakopunktury uzyskując dyplom mistrzowski. Jest znana m.in. z publikacji w miesięcznikach „Nieznany Świat” i „Czwarty Wymiar”. Pewnego dnia przeczytała artykuł o szkodliwości cieków wodnych. Skojarzyła to z bólami głowy, które towarzyszyły jej od dawna. Skorzystała z usług dwóch radiestetów, lecz nie odczuła poprawy, dlatego postanowiła zgłębić tę dziedzinę sama, stąd udział w kursie radiestezyjnym. Przez jakiś czas prowadziła usługi w tej branży lecz stwierdziła, że negatywne miejsca ma ją na nią niekorzystny wpływ. Obecnie radiestezją zajmuje się hobbystycznie i pracuje w jednej z aptek w rodzinnym mieście. W wyniku własnych badań przeprowadziła wiele ekspertyz, którymi dzieli się w swojej książce. 

„Podczas badań zarówno różdżką, jak i wahadłem, ważna jest postawa radiestety.”

Pani Janina przedstawia podstawy radiestezji, przybliża jej historię, opisuje potrzebne narzędzia pracy radiestety, pokazuje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Przytacza przy tym swoje osobiste doświadczenia, obserwacje i przykłady ze swojej praktyki. Przedstawia rodzaje wahadeł i różdżek, zasady ich działania i posługiwania się nimi. Podpowiada jak można zbadać jakość produktów, polaryzację ciała, chorego narządu, sprawdzić energetykę roślin, by odpowiednio je ze sobą połączyć. Poznajemy niezwykłe leczniczą i magiczną moc ziół, dawne zwyczaje z nimi związane, różne ciekawostki związane z symbolami, kształtami, miejscami mocy, zasady telekinezy. Dowiadujemy się co wpływa na energetykę pożywienia, kiedy jest ona „żywa” a kiedy „martwa”, jakimi kolorami promieniują nasze narządy, jak dobierać kolory dla siebie i otoczenia, czym jest kolor radiestezyjny i dlaczego niektóre rośliny nie powinny obok siebie rosnąć. 

Książka została napisana w ciekawy, przejrzysty i prosty sposób. Autorka nie przeciąga zagadnień lecz jasno i konkretnie omawia poszczególne tematy okraszając je swoimi przemyśleniami i wnioskami. Uzupełniają ją rysunki, wykresy i czarno – białe zdjęcia. Przebija z niej autentyczność a nie sztywna naukowa forma, co sprawia, że informacje są zrozumiałe nawet dla laika. To bardziej opowiadanie o radiestezji niż jej nauka z fachowymi poradami i ciekawostkami, nie tylko dotyczącymi badania energii. 

W dwunastu niedługich rozdziałach autorka porusza wiele ciekawych wątków. Niezwykle interesujący był dla mnie temat związany z Miejscami Mocy, symbolami, kształtami przedmiotów i ich wykorzystania, roślinami, ich jonizującymi właściwościami, wpływem na nasze samopoczucie faz Księżyca, położenia Słońca, zmian pogodowych, przesileń letnich i zimowych czy zbliżających się asteroid. To niezwykle ważne zależności, z których wiele sposób nie zdaje sobie sprawy, skarżąc się na złe samopoczucie, bóle głowy czy senność. Poznałam znaczenie spirali, pentagramu i innych talizmanów. Dowiedziałam się, że które rośliny mają polaryzację ujemną, a które dodatnią i jak to można wykorzystać w praktyce, w jaki sposób umieścić podkowę, by przyciągała szczęście i zdrowie, jak z jej pomocą energetyzować produkty spożywcze i przywrócić im kolory radiestezyjne, w jakiej filiżance dobrze jest pić kawę lub herbatę i jak postępować z winem. Okazuje się, że stosowane często zasady są często błędne, gdyż niekorzystnie wpływają na polaryzację produktu. 

„Taniec wykonywany z pełnym zaangażowaniem i koncentracją poprzez piękno ruchów tanecznych wyzwala pozytywną energię kształtującą zarówno piękną sylwetkę, jak i duszę.”

Publikacja uzmysławia, że każda rzecz, istota, roślina, ziemia, wszystko wokół wysyła określony typ energii, która wpływa a nasze samopoczucie i zdrowie. Często odczuwamy np. bóle głowy, chorujemy albo jesteśmy zmęczeni, mimo przespanej nocy. Szukamy przyczyn w różnych czynnikach, lecz nie znajdujemy pomocy. Wówczas warto sprawdzić teren radiestezyjnie, gdyż często problemy są spowodowane negatywnym promieniowaniem żył wodnych, lub innej szkodliwej energetyki. Po odpowiednim przestawieniu łóżka, biurka, fotela - problem znika, gdy przestawimy łóżko czy biurko w nowe miejsce. 

Niestety wiele osób takie praktyki wyśmiewa, odnosi się sceptycznie do prac radiestety, uznając to za dziwne sztuczki a nawet oszustwo. Autorka pokazuje, że rola radiestezji jest nieoceniona w poznawaniu świata energetycznego, który jest silnie związany z nami i naszym życiem. Warto poznać bliżej arkana radiestezji, gdyż dzięki niej możemy zrozumieć wiele zjawisk, poradzić sobie z dolegliwościami i prowadzić lepsze, zharmonizowane i zdrowe życie. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 160
Okładka: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Tomasz Pilasiewicz
Projekt okładki: Iga Maliszewska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)