piątek, 18 listopada 2016

281. - "Kurs cudów w praktyce"

Zmień życie najprościej jak to możliwe
Alan Cohen

              

„To jest kurs cudów. Jest to kurs wymagany. Tylko czas, kiedy go podejmiesz, jest do wyboru.”
„Kurs Cudów”

"Kurs Cudów" to ponadczasowa księga stworzona na podstawie przekazów jakie odebrała dr Helen Schucman. Spisał je dr Bill Thetford. Została opublikowana w 1976 roku po raz pierwszy. Jej przesłanie i nauki odnoszą się do uniwersalnych prawd według których funkcjonujemy we Wszechświecie. Kto jest autorem słów? Prawdopodobnie Jezus, gdyż to można wywnioskować z tekstu lecz mimo to nie jest to dzieło religijne, gdyż odnosi się do wartości ogólnych, wspólnych dla różnych kultur. Wiele osób ma trudności ze zrozumieniem treści Kursu, szybko się zniechęcają i trudno im przebrnąć przez całość. Mając to na uwadze, autor „Kurs Cudów w Praktyce” pragnie przybliżyć zasady KURSU, by każdy mógł czerpać korzyści z jego przekazów. 

źródło zdjecia; www.alancohen.com
Alan Cohen jest cenionym mówcą i liderem spotkań w dziedzinie rozwoju osobistego, holistycznego zdrowia, relacji międzyludzkich i osiągnięcia równowagi między pracą i życiem. w swoim dorobku ma 24 popularnych, inspirujących książek. Był wielokrotnie nagradzany, w tym za książkę „A Deep Breath of Life”. Jest jednym z autorów serii książek „ Chicken Soup for the Soul”, która znajduje się na I miejscu listy bestsellerów. Ma swoją rubrykę „From the Heart”, publikowaną w międzynarodowych magazynach. Prowadzi cotygodniową audycję „Get Real” emitowaną przez Hay House Radio. Założył Foundation for Holistic Life Coaching, której jest dyrektorem. „Kurs Cudów” studiuje od 36 lat, czyli od momentu jego zakupu. Zanim do tego doszło, podchodził sceptycznie do tej publikacji, sądząc, że to kolejna sztuczka „wabiąca duszyczki, by zapełniały szkatułki niedostępnego guru”. Zmienił nastawienie po artykule zamieszczonym w „Psychology Today”. W 1980 roku kupił „Kurs Cudów” i od tamtej pory jest on dla niego inspiracją, drogowskazem i sednem jego życia i pracy. 

okładka oryginału
amazon.de
Alan napisał swój poradnik z intencją wsparcia i wspólnego zgłębiania KC („Kurs Cudów”) razem z czytelnikami, zgodnie z nauką, która mówi, że „ucząc innych tego, czego sami chcemy się nauczyć, uczymy się tego.”

„Kurs Cudów” nazywa „mapą ukazującą wyjście z piekła” mentalnego stworzonego przez nasz ego, błędne wybory i negatywne podejście do siebie i otaczającego nas świata. Pragnie przekonać, że jest on prostym przekazem prowadzącym do wyzwolenia się z przestarzałych schematów zachowań i przekonań, dlatego zaprasza do przeżycia cudownej przygody ku wewnętrznej przemianie, zrozumieniu siebie oraz uzdrawianiu poprzez miłość i przebaczenie. 

"Kurs jest prawdziwy. I działa. To dar od Boga”

Autor udziela praktycznych wskazówek, prowadząc przez kolejne etapy i przedstawia swoje przemyślenia. Posługuje się prostym, jasnym i przystępnym językiem, wieloma historyjkami, przypowieściami i przykładami ze swojego życia. Dzięki temu skłania do refleksji nad tym kim naprawdę jesteśmy, co możemy zrobić, by zmienić swoje życie, jak uwolnić się od lęku i wprowadzić miłość do swojego otoczenia i serca. Tłumaczy zawiłości tekstów biblijnych, pomaga zrozumieć sens przekazów, doradza w jaki sposób pracować z „KURSEM” i czego możemy nauczyć się z jego treści.

Pokazuje w jaki sposób możemy osiągnąć wewnętrzny spokój, uwolnić się od lęku, cierpienia i wejść na drogę zgodną z planem naszej duszy. Uświadamia kto kradnie naszą tożsamość i to już w momencie naszych narodzin, odkrywa sekrety prowadzące do zdrowia, bogactwa i wewnętrznej mądrości, uczy odkrywać na nowo swoją wartość, siłę, naturalną boskość i autentycznego siebie, odróżniać świat rzeczywisty stworzony przez Boga od świata iluzorycznego zbudowanego na lęku, radzić sobie z trudnymi sytuacjami, relacjami, budować związki oparte na zaufaniu i miłości. 

„Wszystkie wyprawy na zewnątrz w ostateczności prowadzą do wyprawy w głąb siebie, gdzie wszystko, czego szukasz, już istnieje i czeka, byś radośnie to przyjął.” 

Książka posiada 9 części, których tytuły zawierają najczęściej zadawane pytania. Odpowiedzi zawarte są na początku każdej z nich a 22 rozdziały są ułożone tak, by stopniowo poznawać wiedzę prowadzącą do zrozumienia „Kurs Cudów”. Została przeznaczona dla każdego, kto pragnie zgłębiać treść Kursu, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych studentów. Autor pragnie, by stała się ona inspiracją dla każdego kto chce się rozwijać, wejść na wyższy poziom świadomości, cieszyć się każdym dniem i czerpać wszystko co najlepsze z tego co niesie nam życie. 

„Jeżeli zyskasz choćby blade pojęcie o tym, co KC ma do zaoferowania – będziesz błogosławiony.” 

„Kurs Cudów” to dzieło wyjątkowe prowadzące do zrozumienia siebie, odnalezienia w sobie Boskości, uczące miłości, przebaczenia i uzdrowienia. Jest przekazem prowadzącym do Źródła, podróżą do samego siebie prowadzącą do wyjścia z zagmatwanego labiryntu, w który sami siebie wprowadziliśmy poprzez niewłaściwe decyzje, błędne myślenie, wybujałe ego, złe przyzwyczajenia i nastawienia. Poszczególne nauki skłaniają do przemyśleń i mówią o zwykłych sprawach, lecz stwarzają możliwość świeżego spojrzenia na różne aspekty naszego życia.

Książka Alana Cohena to przewodnik po tym dziele, zawierający najważniejsze idee „Kursu Cudów.” Zachęca do studiowania jego treści, ułatwia zrozumienie przesłania, motywuje do transformacji życia i uświadamia, że jesteśmy wyjątkowymi istotami, wartościowymi, doskonałymi, gdyż zostaliśmy stworzenia na podobieństwo Boga. Przekonuje, że KURS jest przeznaczony dla każdego, lecz decyzja o podjęciu jego studiowania zależy od nas. Tak jak wszystko w naszym świecie. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 264 
Okładka: miękka 
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Iga Maliszewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Juliusz Poznański
Tytuł oryginału: A Course in Miracles Made Easy: Mastering the Journey from Fear to Love

2 komentarze:

  1. Pierwszy raz widzę ten tytuł. Może w wolnym czasie się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeżeli nigdy nie miałaś do czynienia z "Kursem Cudów", to książka "Kurs Cudów w praktyce" będzie idealna, by dowiedzieć się o co chodzi i dlaczego "Kurs" jeat taki wyjątkowy i ponadczasowy.

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.